האם גם אתם הייתם מוכנים לנסוע 12 שעות כדי לומר תודה?

סיפור מפעים על כוחה של הכרת תודה ועד היכן היא יכולה להביא את האדם. הכול מתחיל מהודיה קטנה

05/01/19 | כ"ח טבת התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בזמן מלחמת העולם השנייה הצליחו רבי נחום זאב דסלר ואמו הרבנית להימלט מאימת המלחמה דרך אוסטרליה, ולהגיע לחוף מבטחים בארצות הברית. הגאון רבי אליעזר סילבר זצ"ל, שהיה מגדולי הרבנים באמריקה, היה זה שסייע בידם ובכך הציל את נפשם.

עם סיום המלחמה, הגיע הרב אליהו אליעזר דסלר לארצות הברית לבקר את בנו, והביע את רצונו לנסוע לבית הרב סילבר מסינסטי ולהודות לו על מאמצי ההצלה. רבי נחום זאב אמר לאביו שהנסיעה לסינסטי לוקחת כשתיים עשרה שעות ברכבת, ואולי כדאי במקום זאת להודות לו טלפונית באופן אישי על מאמציו. אך הרב דסלר בשלו: "אני רוצה לנסוע ולהודות לו באופן אישי".

למחרת נסעו השניים ברכבת לסינסטי במשך יום שלם, כדי לפגוש את הרב סילבר. השניים הגיעו לעיר והמתינו בסמוך לדלת ביתו של הרב אליעזר סילבר. כשיצא הרב סילבר לתפילת שחרית, ניגש אליו הרב דסלר והודה לו מכל הלב על מאמציו להצלת אשתו ובנו. לאחר מכן פנה הרב סילבר ושאל: "מן הסתם באתם לעירי בשביל עניין מסוים, אולי אוכל לסייע בידכם?!"

השיבו הרב דסלר: "כל מטרת בואי הייתה בכדי להודות לך אישית על עזרתך, ולאחר תפילת שחרית אשוב חזרה לביתו של בני בקליבלנד". למשמע הדברים אורו פניו של הרב סילבר והוא אמר: "עכשיו רואה אני מהו כוחו של לימוד המוסר, איך הוא בונה ומיישר את אורחות האדם..." (הרב וואלקין)

באלו נסיבות יכול אדם לנסוע יממה שלמה רק כדי לומר תודה? רק כשהוא עובד על המידות שלו, לומד מוסר, מתקן ומשפץ את מידותיו. תחילתו של לימוד המוסר הוא להכיר טובה, לתת הודיה, לזכור את הטוב ופחות את מה שלא. כשאדם רואה את הטוב הוא בעצמו הופך לטוב, הוא נעשה נעים הליכות, רגיש לסביבה, עניו וסבלני.

כדי להיות אדם טוב יותר צריך לעשות טוב, כדי לעשות טוב צריך להכיר טובה, כדי להכיר טובה צריך לבטל את הגאווה ולדבוק בצניעות ובענווה. הכול מתחיל בהודיה קטנה ונגמר בתיקון המידות, מעט מוסר ודרך ארץ יהפכו אותך לאדם שכל כך רצית להיות...

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון - 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (181 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

סגולה לבנים צדיקים

זֶה שֶׁמְּזַכֶּה הָרַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם, מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יִזְכֶּה לְבָנִים צַדִּיקִים

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |