איזה סיפור עזר לחולים להרפא?

לא ארכה השעה והם שמעו את קולו של הרב קורא לשמשו שיביא לפניו מים כדי שיוכל ליטול את ידיו. הגיע השמש, נטל את ידי הרב ואז הוטב מצב בריאותו

10/07/18 | כ"ז תמוז התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

 באחד הימים חלה מאד הרב הקדוש לוי יצחק מברדיטשב זי"ע, והרופאים לא מצאו מזור למחלתו. ישבו אנשי-שלומו בחדר הסמוך והתפללו לרפואתו.
 
לפתע שמעו קול רעש, פתחו את הדלת ומצאו את הרב שוכב על הארץ. מיהרו להרימו, החזירו אותו למיטתו וחזרו לתפילתם.
 
לא ארכה השעה והם שמעו את קולו של הרב קורא לשמשו שיביא לפניו מים כדי שיוכל ליטול את ידיו. הגיע השמש, נטל את ידי הרב ואז הוטב מצב בריאותו, עד שחזר לאיתנו.
 
באחת מדרשותיו סיפר הרב לאנשי שלומו כיצד הבריא לחלוטין: "כששמעתי את דברי הרופאים שבדרך הטבע אין תרופה למחלתי נזכרתי במה ששמעתי מהמגיד ממעזריטש זי"ע: 'אמר דוד המלך: 'רַבִּים מַכְאוֹבִים לָרָשָׁע וְהַבּוֹטֵחַ בַּה' חֶסֶד יְסוֹבְבֶנּוּ'(תהלים לב, י') - אין הפירוש שהישועה באה כתשלום שכר בעד מידת הביטחון שיש לאדם, או כסגולה להמשיך נס שלא בדרך הטבע, אלא שכן ברא הקב"ה את טבע העולם, שהאדם אשר שם את מבטחו בבורא, ימלא הבורא את חסרונו...'
 
המשיך הרב והסביר את דבריו: "מתוך דבריו של המגיד חשבתי, הרי בכוחי להתחזק במידת הביטחון בקב"ה ועל-ידי-כך אוכל להביא ישועה בדרך הטבע, ולא אהיה בכלל ה'סומך על הנס'.
 
וכך עשיתי, מתוך ביטחוני קמתי וירדתי מהמיטה, אמנם נפלתי לארץ, אך שבתי והרהרתי, הלא בלי ספק דברי המגיד אמיתיים ולמה לא נתקיימו בי, אין זה אלא כי אין ביטחוני בשלימות ויש בו איזה פגם, על כן חיזקתי את עצמי בביטחון מלא. באותם הרגעים קמתי, ואט אט חזרתי לבריאותי..." ('מנחת אלעזר' ממונקאטש)
 
אין אדם שלא מייחל לישועה, יש המייחל לרפואה, ישנם המייחלים לזיווג, לפרנסה בנחת, לשלום בית ועוד...
 
מלמד אותנו המגיד ממזריטש שהישועה שלך תלויה בביטחון שלך בבורא, אדם שהביטחון שלו שלם, ששם את מבטחו בבורא, לא סומך על אף אחד מלבדו, לבטח יהיה מסובב בחסד, וייצא מאפלה לאורה.
 
כשהיה בעל ה"מנחת אלעזר" מבקר את החולים היה מספר את הסיפור של הרב מברדיטשב ומחזקם במידת הביטחון ובכך היה משפיע עליהם כוחות והיו נרפאים.
 
כולנו בגדר "חולים", כל אחד וה"חולי" שלו, כל אחד והכאב שלו, יש לנו הבטחה מדוד המלך - הבוטח בלב שלם בקב"ה יהיה מסובב בחסדים.
 
יש לנו תרופה לכל "חולי", ללא מרשם רופא, ללא לחכות בתור, פשוט לבטוח בקב"ה.
 
נצייר בראשנו שאין עוד מלבדו, שרק הוא יכול להושיע אותנו, אז, לבטח נזכה לישועות רבות...

צפו בדבריו של הרב רונן שאולוב שליט"א בנושא אמונה ובטחון, וסיפור מרגש על משה רבנו:

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (115 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה להינצל ממות סמוך ומאיים

הַמַּפְרִישׁ צְדָקָה מִמָּמוֹנוֹ כְּאִלּוּ וְנוֹתֵן מֵחַיָּיו, וְלָכֵן מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יָשׁוּבוּ לוֹ חַיָּיו

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע

סגולה למי שרגליו כואבות

וַיֶּחֱלֶא אָסָא... בְּרַגְלָיו עַד-לְמַעְלָה חָלְיוֹ וְגַם-בְּחָלְיוֹ לֹא-דָרַשׁ אֶת-ה' כִּי בָּרֹפְאִים... 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |