"מה פתאום לבלוע?! כדורים לגרון יש למצוץ" – מרשם לחיים

אל "תבלע" את החיים שלך, "תמצוץ" אותם לאט, תרגיש כל יום, תנצל אותו, תתמקד ביעדים שלך – וההצלחה שלך בדרך. רק נותר לך לפתוח לה את הדלת

05/01/19 | כ"ח טבת התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בחור צעיר הגיע אל הרופא. "מה לך?" שאל הרופא, אך תשובה לא קיבל. שפתיו של החולה דובבות אולם קול לא נשמע. צרוד הוא לחלוטין, גרונו דלוק. הרופא לא התרגש, יש בידיו תרופת פלאים. רשם לחולה כדורים לגרון, "הם גם טעימים, מחר תרגיש הקלה, מחרתיים שיפור, בעוד שלושה ימים תבוא", אמר.

בחלוף שלושה ימים הגיע החולה כששפתיו כדג, השמיע ציוץ רפה ומעורר רחמים וביקש עוד כדורים. התפלא הרופא: "שמע, מקרה כזה עוד לא היה! לא חל שום שיפור? לא הייתה הטבה? לא יכול להיות! לקחת את כל הכדורים?!"

בקושי שמע הרופא את התשובה: "במסירות נפש, דוקטור! כל כך קשה היה לי לבלוע אותם!" "לבלוע?!" הזדעזע הרופא, "מה פתאום לבלוע?! כדורים לגרון יש למצוץ!" (הרב שלום מאיר וולך)

יש פעמים בהן אנו מתפללים ובולעים מילים, לומדים למבחן ותוך כדי משחקים בטלפון, מקיימים מצוות וחושבים על ארוחת הערב... במקום "למצוץ" את הדבר אנו "בולעים" אותו. כדי להירפא מכאב גרון, כדי שתהיה השפעה לכדור, צריך למצוץ אותו. כדי להצליח, לקבל ישועה צריכים אנו להתמקד במעשה עצמו בשעת המעשה, לא לחטוף את המעשה ולעשות אותו שולי.

כשם שאתה רוצה שיקשיבו למילים שאתה אומר, לדעה שלך, שיתרכזו בעצה שאתה נותן, כך גם אתה תתנהג אל האחר, תתרכז בדבריו, תסיר כל מחשבה אחרת ותיתן הרגשה טובה. כדי לקבל ישועה צריכים אנו למרכז את כל המחשבה בבקשה שלנו כדי שבורא עולם ימרכז את עצמו אלינו.

אל "תבלע" את החיים שלך, "תמצוץ" אותם לאט, תרגיש כל יום, תנצל אותו, תתמקד ביעדים שלך וההצלחה שלך בדרך... רק נותר לך לפתוח לה את הדלת...

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון - 0525581133

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (135 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |