כוחי ועוצם ידי – לא עשה לי את החיל הזה

יש בכם כוחות רבים לשנות, ליצור ולהשפיע, אולם ללא עזרה משמיים ספק אם תוכלו

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אדם אחד נצרך לאחד מעשירי העיר. מעולם לא ראהו ולא פגש בו, רק שמע את שמעו ואת רוב עושרו וכבודו. הלך האיש למעונו של העשיר ונפעם ממראה עיניו. החומה והשער הענק, הגינה וערוגות הפרחים. שדרה רחבת ידיים הובילה אל מדרגות הארמון, והללו הוליכו אל הטירה הענקית.

 

ביד רועדת נקש על דלת הכניסה. הדלת נפתחה אל טרקלין רחב ידיים, מואר בנברשת גדולה שהאירה את התמונות היקרות שעל הקירות. דמות הדורה ניצבה לפניו ושאלה לרצונו. "אני... רציתי לשוחח עם בעל הבית, בבקשה" אמר האיש בהתרגשות. "אני הוא בעל הבית" ענהו ביהירות, "מה מבוקשך?"

 

לפתע נשלחה יד מאחור, לפתה את צוואר האיש שבטרקלין, וקול לועג נשמע: "האתה הוא בעל הבית?!"  האיש התגמד והתמזער, עיניו התגלגלו בחוריהן והוא גמגם: "סליחה, אדוני, אך לצון חמדתי..." יצא האלמוני מבין הצללים ואמר: "אל תשים לב אליו, אינו הוא אלא אחד מהמשרתים, בוא נא עימי ללשכתי, ואשמע את אשר בפיך" אמר בעל הבית לאורחו.

 

פרעה מלך מצרים עשה עצמו כאלוה, התפאר ואמר: "לִי יְאֹרִי וַאֲנִי עֲשִׂיתִנִי - אני יצרתי את עצמי, אני ואין עוד מלבדי, מִי ה' אֲשֶׁר אֶשְׁמַע בְּקֹלוֹ?" לפתע לפתה יד אדירה את צווארו והקב"ה - בעל הבית של העולם, הנחית עליו את המכות בזו אחר זו, עד שידע שאינו יכול לעמוד בפני אצבע אלוקים ויד ה'. עד שלבסוף הודה ואמר: "ה' הַצַּדִּיק וַאֲנִי וְעַמִּי הָרְשָׁעִים" (שמות ט', כז') (המגיד מדובנא).

 

ברוך ה' זוכים אנו להצלחות, כל אחד בתחומו, כל אחד עם משפחתו, כל אחד בעניינו. לעיתים מתגאים אנו ומייחסים את ההצלחה אלינו, לזכותנו, לחוכמתנו ולכישורינו. אמר רבי מנחם מנדל מקוצץ: "מי שאינו רואה את המקום בכל מקום, אינו רואהו בשום מקום!" אם אתה לא חש את מציאות ה' בכל מעשה או בכל מקום בו אתה נמצא, דע לך שאין הוא שם ליבו אליך, וממילא חושב אתה כי כוחך ועוצם ידיך עשו את הכול, או מזלך הטוב סייע לך.

 

אם רוצה אתה סיוע בכל מעשיך, חייב אתה לדעת שבורא עולם איתך, בכל מקום ובכל צעד, לתת לו את השבח, לומר בקול "ה' הוא האלוקים" ולהכניס אותו בכל מעשה שלך. יש בך כוחות רבים לשנות, ליצור ולהשפיע, אולם ללא עזרה משמיים ספק אם יכול אתה לחצות את הכביש.

 

נכניס את הבורא אל היום שלנו, לפני תחילת מעשה נאמר בעזרת ה' ובסיומו נשבח ונאמר תודה לה', הרי אז תעטוף אותך יד גדולה, מחבקת וחמה, ידו של בורא כל העולמות.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (144 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

תפילה סגולית לזוגיות

תפילה לזוגיות - לכל מי שמחפש זוגיות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |