כוחי ועוצם ידי – לא עשה לי את החיל הזה

יש בכם כוחות רבים לשנות, ליצור ולהשפיע, אולם ללא עזרה משמיים ספק אם תוכלו

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

אדם אחד נצרך לאחד מעשירי העיר. מעולם לא ראהו ולא פגש בו, רק שמע את שמעו ואת רוב עושרו וכבודו. הלך האיש למעונו של העשיר ונפעם ממראה עיניו. החומה והשער הענק, הגינה וערוגות הפרחים. שדרה רחבת ידיים הובילה אל מדרגות הארמון, והללו הוליכו אל הטירה הענקית.

 

ביד רועדת נקש על דלת הכניסה. הדלת נפתחה אל טרקלין רחב ידיים, מואר בנברשת גדולה שהאירה את התמונות היקרות שעל הקירות. דמות הדורה ניצבה לפניו ושאלה לרצונו. "אני... רציתי לשוחח עם בעל הבית, בבקשה" אמר האיש בהתרגשות. "אני הוא בעל הבית" ענהו ביהירות, "מה מבוקשך?"

 

לפתע נשלחה יד מאחור, לפתה את צוואר האיש שבטרקלין, וקול לועג נשמע: "האתה הוא בעל הבית?!"  האיש התגמד והתמזער, עיניו התגלגלו בחוריהן והוא גמגם: "סליחה, אדוני, אך לצון חמדתי..." יצא האלמוני מבין הצללים ואמר: "אל תשים לב אליו, אינו הוא אלא אחד מהמשרתים, בוא נא עימי ללשכתי, ואשמע את אשר בפיך" אמר בעל הבית לאורחו.

 

פרעה מלך מצרים עשה עצמו כאלוה, התפאר ואמר: "לִי יְאֹרִי וַאֲנִי עֲשִׂיתִנִי - אני יצרתי את עצמי, אני ואין עוד מלבדי, מִי ה' אֲשֶׁר אֶשְׁמַע בְּקֹלוֹ?" לפתע לפתה יד אדירה את צווארו והקב"ה - בעל הבית של העולם, הנחית עליו את המכות בזו אחר זו, עד שידע שאינו יכול לעמוד בפני אצבע אלוקים ויד ה'. עד שלבסוף הודה ואמר: "ה' הַצַּדִּיק וַאֲנִי וְעַמִּי הָרְשָׁעִים" (שמות ט', כז') (המגיד מדובנא).

 

ברוך ה' זוכים אנו להצלחות, כל אחד בתחומו, כל אחד עם משפחתו, כל אחד בעניינו. לעיתים מתגאים אנו ומייחסים את ההצלחה אלינו, לזכותנו, לחוכמתנו ולכישורינו. אמר רבי מנחם מנדל מקוצץ: "מי שאינו רואה את המקום בכל מקום, אינו רואהו בשום מקום!" אם אתה לא חש את מציאות ה' בכל מעשה או בכל מקום בו אתה נמצא, דע לך שאין הוא שם ליבו אליך, וממילא חושב אתה כי כוחך ועוצם ידיך עשו את הכול, או מזלך הטוב סייע לך.

 

אם רוצה אתה סיוע בכל מעשיך, חייב אתה לדעת שבורא עולם איתך, בכל מקום ובכל צעד, לתת לו את השבח, לומר בקול "ה' הוא האלוקים" ולהכניס אותו בכל מעשה שלך. יש בך כוחות רבים לשנות, ליצור ולהשפיע, אולם ללא עזרה משמיים ספק אם יכול אתה לחצות את הכביש.

 

נכניס את הבורא אל היום שלנו, לפני תחילת מעשה נאמר בעזרת ה' ובסיומו נשבח ונאמר תודה לה', הרי אז תעטוף אותך יד גדולה, מחבקת וחמה, ידו של בורא כל העולמות.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (200 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לבנים טובים

הרב חיים פוקס - סגולה להריון ולבנים טובים, לזכות בפרי בטן ולראות נחת מהילדים

סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |