העוצמה הטמונה בקריאת פרקי תהילים

יושב לו אדם ולבו שבור והוא לא מוצא מקום לעצמו. ואז הוא פותח תהילים ועיניו מעיינות במילים, הוא קורא פרק ועוד אחד, והוא מרגיש שמשהו אמיתי מתרחש בנפש שלו

26/02/19 | כ"א אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

יש מילים ויש מילים. יש מילים שהן גיבובי אותיות ללא כל משמעות עמוקה. אך יש מילים שלכל אחת מהן יש כוח ועוצמה. לכל אחת יש עומק ומשמעות של מעבר. ואלו הן המילים שמרכיבות את ספר תהילים. יושב לו אדם ולבו שבור, הוא חש כי עצב מקיף את כל ישותו והוא לא מוצא מקום לעצמו. ואז הוא פותח תהילים ליום ראשון ועיניו מעיינות במילים, הוא קורא פרק ועוד אחד, צובר לעצמו פסוקים בזה אחר זה. והוא מרגיש שמשהו אמתי מתרחש בנפש שלו. כן, מילות ספר התהילים טומנות בחובן המון כוחות ויש להן השפעה נפלאה על הקורא אותם.

מה שהנפש שלנו צריכה

מי ירד לחקר נפש האדם? איזה חוקר יכול להגדיר תהליכים, לתת שמות לכל רגש ותחושה, ולהבין כיצד ניתן לחזק, לעודד ולתמוך? מדובר על תחום מורכב שאינו נגיש וזמין לכל אחד. לא פלא שרבים הם האנשים שמסתובבים ומועקה בלבם. אין להם מנחם והם לא מוצאים פורקן לרגשות שלהם. הם חווים תהליכים עמוקים ובעלי משמעות, הם צוברים רגשות מסוגים שונים. והלב שלהם – ממש כמו מחסן – מעמיס עוד ועוד מבלי למצוא את הדרך לשאת את כל עומס החיים ולהקל על התחושות.

פורקן רגשי בספר התהילים

ואז, עם כל העומס הרגשי הזה, עם כל בליל הרגשות והסערה שמתחוללת שם בפנים עמוק, ניגש היהודי לספר של כל יהודי באשר הוא. הוא פותח את הספר הנצחי שמלווה אותו לכל מקום. ספר התהילים! בין אם הוא מדפדף לפרקי תהילים ליום שני ובין אם תהילים ליום שלישי – הפרקים הללו מקבלים אותו בחיבוק חם ואוהב אל תוכם. כאן הוא מוצא את האוזן הקשבת אליה הוא יכול לשפוך את צקון לחשו. הוא מגלה את המילים שמבטאות את הרגשות שלו בצורה הטובה ביותר. יותר ממה שהוא יכול היה לבטא אילו היה מנסח בעצמו את המילים...

השלווה, היציבות, המרגוע

ואכן, יהודים בכל מיני מצבים מורכבים מוצאים לעצמם את הכתובת. הם עומדים לפני קבלת החלטה חשובה וממלמלים פרקי תהילים ליום רביעי, הם ניצבים לקראת טיפול רפואי מורכב ומשיגים את שלוות הנפש הכול כך נחוצה להם בפרקי תהילים ליום חמישי. הם עומדים ברגעים עצומים של שמחה, ביום הנישואין, לידת תינוק, קבלת משרה נחשקת - והם מחוברים לפרקי תהילים ליום שישי. ספר התהילים שמלווה כל יהודי באשר הוא מעצים את הרגעים, נותן ללב הסוער משענת יציבה ותומכת ומאפשרת ללב להכיל את כל הסערה העצומה הזו.

התחברו לשורש, התחברו למקור

מה עומד מאחורי זה? מהו הכוח הבלתי מוסבר של ספר תהילים? זה פשוט. את הפרקים הללו כתב דוד מלך ישראל ברגעי חייו השונים. חלקם נכתבו מתוך כאב, קושי וייסורים, חלקם מתוך רגעים של שמחה, ואחרים מבטאים בקשות ומשאלות. את כל התוכן הזה יצק דוד המלך אל תוך הפרקים, והם שזורים בין המילים וממתינים לכם. אתם שחווים כעת רגעים מיוחדים, אתם שרוצים מאוד להגשים משאלה – אתם פותחים כעת את הספר, קוראים את המילים ומתחברים לעוצמות הטמונות בינות למילים. מתחברים לבורא העולם, ונותנים לנפש שלכם פורקן ויציבות נצחית.

פנקו את הנפש שלכם

אם הנפש שלכם מחפשת עוגן של יציבות, אם גם אתם רוצים לפנק את הנפש שלכם ברגעים של חיבור לעצמכם, לבורא עולם ולכל מה שקורה אתכם בחיים שלכם – פרקי תהילים יומי מחכים גם לכם. אתם יכולים למלמל פרק אחד, לשקוע בקריאה רציפה של פרקים בזה אחר זה. את התחושה הנעימה - שיש מי שמלווה אתכם בכל מאורעות חייכם - תחושו בוודאי!

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע nan (0 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |