האם דמותו של הבאבא סאלי זצ"ל נגלתה לשני בחורים לפני חג הפסח?

שני בחורים פקדו את ציונו של התנא האלוקי רבי יהודה הסמוך לצפת, ונתקלו באיש מבוגר הקורא תהילים בדבקות בציון, ונראה ממש כבבא סאלי עצמו

28/04/19 | כ"ג ניסן התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

הרב ישראל אבוחצירא זצ"ל, אשר נודע בכינוי הבאבא סאלי, נולד במרוקו לפני 130 שנה והיה נצר לשושלת רבנים. הרב המקובל התפרסם בזכות מופתים רבים שעשה ורבים נהגו להגיע אל ביתו לקבלת ברכה. לפני 35 שנה הלך הרב לעולמו.

אם לא הייתם מנותקים לגמרי מאמצעי התקשורת השונים בחול המועד פסח, קרוב לוודאי שמעתם את סיפורים של  צמד בחורים צעירים אשר עלו לציון של רבי יהודה בר אלעא הסמוך לצפת, לפני לחג הפסח ופגשו את הרב המקובל:

לפני כשבועיים נסעו שני בחורים צעירים לציון של רבי יהודה בר אלעא (התנא האלוקי), אשר חכמי צפת ומקובליה נהגו לעלות אליו, וכיום רבים פוקדים את המקום בזכות הסגולה שנודעה לו לפרנסה טובה.

לאחר שסיימו הבחורים את תפילותיהם, הבחינו באיש זקן קורא תהילים וביקשו כי יברכם, הזקן נענה לבקשתם ואף הסכים כי יצלמו אותו. כששבו השניים לביתם סיפרו את חוויותיהם בציונו של הרב ואף הראו את תמונות הזקן אשר זכו לברכתו. מה רבה הייתה תדהמתם כשנאמר לה כי הזקן שצלמו הוא לא אחר מן הבאבא סאלי הקדוש.

שני הבחורים מיהרו אל הציון, אך כשהגיעו למקום הזקן נעלם. השניים מיהרו עם התמונה אל ביתו של רבי ברוך אבוחצירא, בנו של הבבא סאלי, בנתיבות. כשראה הרב את התמונות שצילמו נמלאו עיניו דמעות כאשר זיהה את דמותו של אביו.

הסיפור והתמונות הועברו מאדם לאדם ואט אט נפתרה התעלומה, הזקן שצילמו שני הבחורים, על אף הדמיון שלו לבאבא סאלי זצ"ל, הנו רבי עמרם כהן, אשר רבים מפוקדי הציון מכירים את דמותו. רבי עמרם כהן, המזכיר במראהו ובלבושו את הרב, הוא תושב צפת הנוהג לפקוד את הציון תדירות ולהתפלל בו בדבקות שעות ארוכות.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (63 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

סגולה לכל צרה

וְהוּא בָּדוּק וּמְנֻסֶּה, וְסִפּוּרִים רַבִּים יִתְהַלְּכוּן בֵּין הַנּוֹשָׁעִים שֶׁסִּפְּרוּ וְעוֹד יְסַפְּרוּ עַל יְשׁוּעָתָם בְּדֶרֶךְ נֵס וָפֶלֶא בְּקַבָּלַת אֲמִירַת "הַלֵּל הַגָּדוֹל" - נִשְׁמַת כָּל חַי בַּעֲשָׂרָה בְּנֵי אָדָם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |