האם דמותו של הבאבא סאלי זצ"ל נגלתה לשני בחורים לפני חג הפסח?

שני בחורים פקדו את ציונו של התנא האלוקי רבי יהודה הסמוך לצפת, ונתקלו באיש מבוגר הקורא תהילים בדבקות בציון, ונראה ממש כבבא סאלי עצמו

28/04/19 | כ"ג ניסן התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

הרב ישראל אבוחצירא זצ"ל, אשר נודע בכינוי הבאבא סאלי, נולד במרוקו לפני 130 שנה והיה נצר לשושלת רבנים. הרב המקובל התפרסם בזכות מופתים רבים שעשה ורבים נהגו להגיע אל ביתו לקבלת ברכה. לפני 35 שנה הלך הרב לעולמו.

אם לא הייתם מנותקים לגמרי מאמצעי התקשורת השונים בחול המועד פסח, קרוב לוודאי שמעתם את סיפורים של  צמד בחורים צעירים אשר עלו לציון של רבי יהודה בר אלעא הסמוך לצפת, לפני לחג הפסח ופגשו את הרב המקובל:

לפני כשבועיים נסעו שני בחורים צעירים לציון של רבי יהודה בר אלעא (התנא האלוקי), אשר חכמי צפת ומקובליה נהגו לעלות אליו, וכיום רבים פוקדים את המקום בזכות הסגולה שנודעה לו לפרנסה טובה.

לאחר שסיימו הבחורים את תפילותיהם, הבחינו באיש זקן קורא תהילים וביקשו כי יברכם, הזקן נענה לבקשתם ואף הסכים כי יצלמו אותו. כששבו השניים לביתם סיפרו את חוויותיהם בציונו של הרב ואף הראו את תמונות הזקן אשר זכו לברכתו. מה רבה הייתה תדהמתם כשנאמר לה כי הזקן שצלמו הוא לא אחר מן הבאבא סאלי הקדוש.

שני הבחורים מיהרו אל הציון, אך כשהגיעו למקום הזקן נעלם. השניים מיהרו עם התמונה אל ביתו של רבי ברוך אבוחצירא, בנו של הבבא סאלי, בנתיבות. כשראה הרב את התמונות שצילמו נמלאו עיניו דמעות כאשר זיהה את דמותו של אביו.

הסיפור והתמונות הועברו מאדם לאדם ואט אט נפתרה התעלומה, הזקן שצילמו שני הבחורים, על אף הדמיון שלו לבאבא סאלי זצ"ל, הנו רבי עמרם כהן, אשר רבים מפוקדי הציון מכירים את דמותו. רבי עמרם כהן, המזכיר במראהו ובלבושו את הרב, הוא תושב צפת הנוהג לפקוד את הציון תדירות ולהתפלל בו בדבקות שעות ארוכות.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (63 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


המציאות עולה על כל דמיון

יש אירועים המתרחשים במציאות שהדמיון האנושי לא יכול ליצור, כזה הוא סיפורם של ג'סיקה גומז וארון ביירוס מארצות הברית

סוד האושר

להיות מאושר,זה משאלת לב של רבים אך הדבר ניתן ורבים זוכים לה

הקב"ה לא חייב לתת לך

"אם את תעשי למען אנשים מה שאת לא חייבת, מן השמים יעשו אתך מה שלא חייבים לך" אמר הרה"ג שלמה זלמן אויערבך

נבואה או הונאה?

מה עומד מאחורי צילום שהועבר ברשת וטוען כי ה"בני יששכר" חזה את עלייתו של בני גנץ

סגולות נבחרות


10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

תהילים לרפואה ניתוח - פרק סגולתי לפניך

נמצאים לפני ניתוח? לפניכם פרק ק"ב בתהילים, הידוע כפרק המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |