אין יאוש בעולם

מאין מגיעה שמחת חג הפסח?

29/04/19 | כ"ד ניסן התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בערב חג הפסח פנה אברך אל הגאון רבי אלעזר מנחם מן שך זצ״ל ושאל: "את כל מצרכי החג הכנתי - הגדות, מצות, יין ומרור. דבד אחד חסר - שמחה! כיצד מגיעים לשמחת החג...?"


השיב לו הרב שך: "זאת אין צורך להכין מראש. היא מגיעה בקידוש החג".

"כיצד?!" תמה האברך.


הסביר לו הרב: "בקידוש החג אתה נותן שבח והודיה לבורא עולם - 'אשר בחר בנו מכל עם ורוממנו מכל לשון, וקידשנו במצוותיו. ונתן לנו באהבה! מועדים לשמחה חגים וזמנים לששון'  כשאני חושב על כך, חפץ אני לרקוד. ואתה שואל איך מגיעים לשמחת החג...?!"

שיעבוד מצרים מלמד אותנו מוסר עצום לחיים - אל ליהודי להתייאש!

יש פעמים שהאדם רואה שהוא הולך ושוקע בענייני העולם הזה, שוקע ויורד ברוחניות, לא מצליח לנווט את עצמו "ולצוף" מעל פני המים", אולם יש לו לזכור, שבורא עולם הוציא עם שלם של עבדים אל פסגת הר סיני, מבור עמוק אל פסגת אלוקים, גם אותך הקטן הוא יכול למנף מעלה ('מעיין השבוע')

גם אם מצבך לא שפיר, גם אם אתה חושב שהנך נמצא בתחתית, שאין לך תקווה, תזכור שתמיד יש תקווה, לעולם אל תתייאש.

אחת הסיבות שנצטווינו לזכור את יציאת מצרים בכל יום בבוקר ובערב, היא כדי לזכור שאין מקום לייאוש ואין לאבד את התקווה, שאפילו בשיאו של החושך בורא עולם יכול להצית לך את האור.

זה מה שאנו אומרים בקידוש החג, אשר בחר בנו מכל העמים, ורומם אותנו מכל לשון, רק למשמע והכרת הדברים צריכים אנו לשמוח, להתעודד, לצאת מתוך הייאוש ולהתחיל לטפס במעלה ההר. אצל יהודי אין יאוש בעולם כלל.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (6 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |