אין יאוש בעולם

מאין מגיעה שמחת חג הפסח?

29/04/19 | כ"ד ניסן התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

בערב חג הפסח פנה אברך אל הגאון רבי אלעזר מנחם מן שך זצ״ל ושאל: "את כל מצרכי החג הכנתי - הגדות, מצות, יין ומרור. דבד אחד חסר - שמחה! כיצד מגיעים לשמחת החג...?"


השיב לו הרב שך: "זאת אין צורך להכין מראש. היא מגיעה בקידוש החג".

"כיצד?!" תמה האברך.


הסביר לו הרב: "בקידוש החג אתה נותן שבח והודיה לבורא עולם - 'אשר בחר בנו מכל עם ורוממנו מכל לשון, וקידשנו במצוותיו. ונתן לנו באהבה! מועדים לשמחה חגים וזמנים לששון'  כשאני חושב על כך, חפץ אני לרקוד. ואתה שואל איך מגיעים לשמחת החג...?!"

שיעבוד מצרים מלמד אותנו מוסר עצום לחיים - אל ליהודי להתייאש!

יש פעמים שהאדם רואה שהוא הולך ושוקע בענייני העולם הזה, שוקע ויורד ברוחניות, לא מצליח לנווט את עצמו "ולצוף" מעל פני המים", אולם יש לו לזכור, שבורא עולם הוציא עם שלם של עבדים אל פסגת הר סיני, מבור עמוק אל פסגת אלוקים, גם אותך הקטן הוא יכול למנף מעלה ('מעיין השבוע')

גם אם מצבך לא שפיר, גם אם אתה חושב שהנך נמצא בתחתית, שאין לך תקווה, תזכור שתמיד יש תקווה, לעולם אל תתייאש.

אחת הסיבות שנצטווינו לזכור את יציאת מצרים בכל יום בבוקר ובערב, היא כדי לזכור שאין מקום לייאוש ואין לאבד את התקווה, שאפילו בשיאו של החושך בורא עולם יכול להצית לך את האור.

זה מה שאנו אומרים בקידוש החג, אשר בחר בנו מכל העמים, ורומם אותנו מכל לשון, רק למשמע והכרת הדברים צריכים אנו לשמוח, להתעודד, לצאת מתוך הייאוש ולהתחיל לטפס במעלה ההר. אצל יהודי אין יאוש בעולם כלל.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (6 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה בניתוח - פרקים סגוליים

לפניך תפילה להצלחה בניתוח + פרקי תהילים עוצמתיים. אנא ה' בידך נפש כל חי ורוח כל בשר איש. ובידך כח וגבורה לגדל ולחזק ולרפאות אנוש עד דכא, עד דכדוכה של נפש

תפילה סגולית להצלחה

לפניכם תפילה להצלחה בתהילים - לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם, בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה. חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי, וּבְצֵל-כְּנָפֶיךָ אֶחְסֶה עַד יַעֲבֹר הַוּוֹת

תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |