מדוע ביקש בעל ה’"שפת אמת" לקחת את בניו לקבל ברכה דווקא מיהודי פשוט?

לאחר שעשה רבי פינחס מפילץ כמצוותו של ה"שפת אמת" סיפר לו ה"שפת אמת" מדוע שלחו לבקש ברכה דווקא מיהודי פשוט

20/05/19 | ט"ו אייר התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

באחד הימים פנה בעל ה"שפת אמת" זי"ע אל רבי פינחס מפילץ זי"ע, וביקשו שיקח את בנו, בעל ה"אמרי אמת" יחד עם אחיו הקטן רבי משה בצלאל, אל יהודי פלוני בוורשה שיברך אותם. עשה רבי פינחס כמצווה, יצא עם הילדים לוורשא וחיפש את היהודי שחשבו בליבו לצדיק מפורסם. אך רק לאחר חקירות ודרישות מצא כי האיש נראה כאחד מפשוטי העם.

התרשם רבי פינחס שהאיש אינו מבין מה רוצים ממנו, עם כל זאת מילא את השליחות, ואמר לו: "אף שאינך יודע מאומה, תואיל נא לברך את הילדים כבקשת אביהם הרבי מגור.." עשה היהודי כחפצו והרעיף ברכות על ראשם.

רבי פינחס היה מסופק אם אכן אותו יהודי נסתר מל"ו צדיקים נסתרים, אולם בשובו לגור אמר לו ה"שפת אמת" דבר פלא! "אכן הנו איש פשוט ביותר, אלא שבאחד בימים, כשנימול בנו, לא הייתה בידו אף פרוטה לצרכי סעודת הברית, והוא מכר את כלי מיטתו להכין סעודת מצווה בכסף שקיבל, ולאחר מכן נשאר בחוסר כל. הדבר עשה רושם גדול בשמים, נמנו וגמרו לתת את שכרו גם בעולם הזה, שכל ברכה היוצאת מפיו לא תשוב ריקם, הוא עצמו אינו יודע שניחן בכוח סגולי שכזה, שברכתו מתקיימת".

מה יכול להביא לאדם כוחות בהם יכול הוא לברך כל אדם, ובעצם להפוך את פיו למקור קיבול תפילות? להשקיע קצת יותר במצווה, להשקיע בהודיה לבורא. כשאדם עורך סעודת מצווה, סעודת הודיה, סעודה לכבוד שמים, הוא מהדר במצווה, הוא מכניס בה יותר לב, הוא יוצר לעצמו כלי קיבול לקבלת השפע. כשאדם עושה דבר שאינו מצווה, שאינו צריך, לפנים משורת הדין גם בשמים מתנהגים איתו לפי מעשיו - לפנים משורת הדין, עם חסד ורחמים.

בורא עולם לא חייב לאף אחד מאומה, אך אם אתה תעשה דבר שאינך חייב, גם בורא עולם יתן לך דברים שאינו חייב לתת.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |