כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

13/11/19 | ט"ו חשון התש"פ

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

באחד הימים הגיע אדם אל הרב ישעיהו קרליץ - ה"חזון איש" זצ"ל, ובכה לפניו בבכיות גדולות: "כבוד הרב, עכשיו חזרתי מהרופא, לאחר בדיקות מקיפות אמר לי הרופא שיש לי מחלה מסוכנת, וכתוצאה מכך נשארו לי עוד ארבעה ימים לחיות, מה אעשה כבוד הרב?" מירר בבכי.

לאחר ששמע אותו ה"חזון איש", הביא חומש, פתח אותו והחל לקרוא מתחילת פרשת "בראשית", את כל הבריאה ביום ראשון, את הבריאה ביום שני, עד שהגיע ליום הרביעי. עצר ואמר לאיש: "ראה מה עשה הקב"ה בארבעה ימים - ברא שמים וארץ, רקיע ימים ויבשה, עצים, שמש, ירח, כוכבים ועוד. ואיך אתה מתפעל מהרופא שאמר לך שאין לך כי אם ארבעה ימים לחיות? הרי בורא עולם, יוצר העולם, אשר יצר את המחלה ואת התרופה לה, הוא הרופא הנאמן, הוא בוודאי יעזור לך, לך ותבכה על נפשך לפני בורא עולם, מבטיח אני לך שתראה ישועות ותאריך ימים".

יצא האיש מביתו של הרב, הלך לבית המדרש הקרוב ובכה לפני הקב"ה בדמעות שליש. תפילותיו ודמעותיו פעלו ישועות, והוא חי עוד שנים ארוכות ובריאות. (הרב אליעזר שלמה שיק)

 

ישנן פעמים בהן אנו חסרי אמונה, "איך אפשר לשנות את המצב בו אנו נמצאים?" שואלים את עצמנו. ואכן לא ניתן לשנות את המצב אם אתה בעצמך לא מאמין שניתן. יסוד התפילה היא האמונה, אמונה שאפשר להפוך את הגלגל, להטות את הכף, לצאת מבור עמוק אל הר גבוה. בורא עולם הוא כל יכול, ברא עולם שלם בשישה ימים, רק תאמין בכוח שיש לו, תתפלל ותראה ישועות. למשקלה של התפילה אין שיעור, רק בורא עולם יודע כמה שווה תפילה, מה הערך שלה וכמה היא יכולה להטות את כף המאזניים לטובתך.

"כל הצרות שאיננו ניצלים מהן, המה מפני שאין אנו צועקים ומרבים בתפילה עליהן. כי לו התפללנו ושפכנו שיח לפני הקב"ה, בודאי לא ישובו תפילותינו ובקשותינו ריקם. ולא יסתפק האדם במה שמתפלל תפילת שמונה עשרה שלוש פעמים בכל יום, אלא מספר פעמים ביום צריך לשפוך תפילות ובקשות בינו לבין עצמו כשהוא בביתו מעומק הלב" (ה'חפץ חיים', 'לקוטי אמרים')

תפילה יכולה לשים אותך במקום אחר בחייך, במקום לבכות למה הגעת למקום שהנך נמצא בו, תבכה לבורא שיראה לך את היציאה ממנו..

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנחנו אחראים על עצמנו

אב מגלה כי בנו נפל לבור עמוק שאינו מצליח להיחלץ ממנו, מה עליו לעשות? לרדת עמו לבור? להושיט לו יד? לקרוא לעזרה?

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה

תפילה סגולית על הבעל

תפילה על הבעל עבור כל הנשים הדואגות והאוהבות. יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ ה' אֱלֹהֵינוּ וֵאלֹהֵי אֲבוֹתֵינוּ אֱלֹהֵי אַבְרָהָם, אֱלֹהֵי יִצְחָק וֵאלֹהֵי יַעֲקֹב, שֶׁתִּשְׁמוֹר וְתִנְצוֹר וְתִטֹּר אֶת בַּעֲלִי מִכָּל נֶזֶק וּמִכָּל רַע וּמִכָּל חֹלִי. וְתִתֵּן לוֹ חַיִּים טוֹבִים, חַיִּים אֲרוּכִים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |