כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

13/11/19 | ט"ו חשון התש"פ

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

באחד הימים הגיע אדם אל הרב ישעיהו קרליץ - ה"חזון איש" זצ"ל, ובכה לפניו בבכיות גדולות: "כבוד הרב, עכשיו חזרתי מהרופא, לאחר בדיקות מקיפות אמר לי הרופא שיש לי מחלה מסוכנת, וכתוצאה מכך נשארו לי עוד ארבעה ימים לחיות, מה אעשה כבוד הרב?" מירר בבכי.

לאחר ששמע אותו ה"חזון איש", הביא חומש, פתח אותו והחל לקרוא מתחילת פרשת "בראשית", את כל הבריאה ביום ראשון, את הבריאה ביום שני, עד שהגיע ליום הרביעי. עצר ואמר לאיש: "ראה מה עשה הקב"ה בארבעה ימים - ברא שמים וארץ, רקיע ימים ויבשה, עצים, שמש, ירח, כוכבים ועוד. ואיך אתה מתפעל מהרופא שאמר לך שאין לך כי אם ארבעה ימים לחיות? הרי בורא עולם, יוצר העולם, אשר יצר את המחלה ואת התרופה לה, הוא הרופא הנאמן, הוא בוודאי יעזור לך, לך ותבכה על נפשך לפני בורא עולם, מבטיח אני לך שתראה ישועות ותאריך ימים".

יצא האיש מביתו של הרב, הלך לבית המדרש הקרוב ובכה לפני הקב"ה בדמעות שליש. תפילותיו ודמעותיו פעלו ישועות, והוא חי עוד שנים ארוכות ובריאות. (הרב אליעזר שלמה שיק)

 

ישנן פעמים בהן אנו חסרי אמונה, "איך אפשר לשנות את המצב בו אנו נמצאים?" שואלים את עצמנו. ואכן לא ניתן לשנות את המצב אם אתה בעצמך לא מאמין שניתן. יסוד התפילה היא האמונה, אמונה שאפשר להפוך את הגלגל, להטות את הכף, לצאת מבור עמוק אל הר גבוה. בורא עולם הוא כל יכול, ברא עולם שלם בשישה ימים, רק תאמין בכוח שיש לו, תתפלל ותראה ישועות. למשקלה של התפילה אין שיעור, רק בורא עולם יודע כמה שווה תפילה, מה הערך שלה וכמה היא יכולה להטות את כף המאזניים לטובתך.

"כל הצרות שאיננו ניצלים מהן, המה מפני שאין אנו צועקים ומרבים בתפילה עליהן. כי לו התפללנו ושפכנו שיח לפני הקב"ה, בודאי לא ישובו תפילותינו ובקשותינו ריקם. ולא יסתפק האדם במה שמתפלל תפילת שמונה עשרה שלוש פעמים בכל יום, אלא מספר פעמים ביום צריך לשפוך תפילות ובקשות בינו לבין עצמו כשהוא בביתו מעומק הלב" (ה'חפץ חיים', 'לקוטי אמרים')

תפילה יכולה לשים אותך במקום אחר בחייך, במקום לבכות למה הגעת למקום שהנך נמצא בו, תבכה לבורא שיראה לך את היציאה ממנו..

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

עצה ליראת השם

חָשׁוּב מְאֹד לְהִתְבּוֹנֵן בְּהַנְהָגָתָם שֶׁל הַתַּנָּאִים וְהָאָמוֹרָאִים הַמּוּבָאִים בַּגְּמָרָא, וְכֵן לִקְרֹא מִתּוֹלְדוֹתֵיהֶם וְדֶרֶךְ עֲבוֹדָתָם שֶׁל גְּדוֹלֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁהָיוּ בְּכָל דוֹר וָדוֹר

סגולה להצלחה

יקרא בכל יום פרשת וישלח, עד "שם המקום סוכות". חומש בראשית פרק לב' פסוק ד.

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |