תראו את האחר מתוך החושך, ותזכו לאור בחייכם

המצרים לא ראו איש את אחיו, היה ביניהם חושך מוסרי, אולם לבני ישראל היה אור במושבותם – הם דאגו גם לאחרים ובכך זכו להיגאל

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

באחד הימים שהה אחד הרבנים עם רבי יהודה אריה אלתר מגור. כשנפרד מהאדמו"ר מגור הוא בירכו: "יהי רצון שתהיה בינינו, כדברי לשון התפילה, 'אַהֲבָה רַבָּה', היא אהבת הרבי". השיבו רבי יהודה אריה: "זה לא מספיק, צריך להוסיף גם את הנוסח האחר של אותה תפילה: 'אַהֲבַת עולָם' – כלומר אהבת הציבור". בחידוד לשונו הפציר רבי יהודה אריה ברב לנהוג חיבה גם בציבור הרחב ('שיח שרפי קודש')

במכה התשיעית – מכת החושך – נאמר: "לֹא רָאוּ אִישׁ אֶת אָחִיו וְלֹא קָמוּ אִישׁ מִתַּחְתָּיו שְׁלֹשֶׁת יָמִים וּלְכָל בְּנֵי יִשְׂרָאֵל הָיָה אוֹר בְּמוֹשְׁבֹתָם" (שמות י', כג') המצרים לא ראו איש את אחיו, היה ביניהם חושך מוסרי, כל אחד דאג לעצמו ומשפחתו, לא הבחין בצורך האחר.

אולם לבני ישראל היה אור במושבותם – הם דאגו גם לאחרים, לכלל האנשים, לא משנה מאיזה שבט הם היו, הם האירו אחד את השני, נתנו כוח ותקווה לכולם, הם יצרו את האור במושבות שלהם, הדליקו אותו ודאגו שלא יכבה, ובכך זכו להיגאל.

אם רוצים אנו גאולה כללית ופרטית, הצלחות בכל העניינים, הדבר תלוי לרוב באהבה שלנו כלפי בניו של מלך העולם. אולם האהבה צריכה לשרור בין כולנו, לא רק בין הקרובים אלינו, בין אלו שממילא אנו נדרשים לאהוב מצד הטבע, אלא דווקא בין האנשים הפחות מחוברים אלינו.

נתחבר כפאזל אחד לשני, נאהב גם כשלא מסתדר, ונזכה ליצור תמונה שלמה, איכותית וכל כך מהודרת.

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (197 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה

תפילה להתעברות: סגולה מיוחדת לזרע בר קיימא

מתפללים ומייחלים לזרע של קיימא? אמרו את התפילה הבאה: "וְתִתֵּן לִי זֶרַע אֲנָשִׁים, וּתְּבָרְכֵנִי בְּשְּׁמֶךָ, וּתְבָרֵךְ אֶת בֵּיתִי בְּזָּכְרֶךָ, וְאֵדַע כִּי שָׁלוֹם אֹהָלִי. וְתַשְׁפִּיעַ בּוֹ נֶפֶשׁ רוּחַ וּנְשָׁמָה מִמַחְצָב טָהוֹר"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |