משפט אחד עם כוח עצום: הקדישו לו דקה מזמנכם

משפט אחד מקשר בין כולנו, מחבר אותנו, מאחד בינינו לבין בוראנו, מציל אותנו מדברים נסתרים. דקה אחת יכולה לבנות חיים שלמים. לא נשתמש בו?

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בזמן השואה היהודים ברחו ממקום למקום, אך המלחמה מצאה אותם בכל הצדדים. הם חיפשו רכבות לברוח כמה שיותר מהר אך לא תמיד היו. באחד הימים נקלע הרב יעקב גלינסקי במנוסתו לתחנת רכבת בבוכרה ללא כרטיס להמשך הדרך. קרובים לא היו לו בבוכרה והוא לא הכיר אף אדם. השמש הלכה ושקעה ולא הייתה לו דרך מילוט. כל מי שהיה נתפס משוטט בלילה תחת כיפת השמיים והוא אינו מקומי, נכנס ישר לבית הסוהר ומבית הסוהר ישר לעולם הבא...

 

לפתע צדו עיניו בזקן היושב בפאתי התחנה ומצחצח נעליים, "אולי הוא יהודי? אוי ואבוי אם אשאל אותו אם הוא יהודי..." חשב לעצמו. כך עמד חסר אונים. באותה העת הבזיק במוחו רעיון, התקרב אל הזקן בהתרגשות מהולה בפחד וקרא: "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱלֹקינוּ ה' אֶחָד" אם הוא גוי הוא לא יבין את מה שאמרתי. הזקן הגביה את עיניו ולחש לעברו בנימה בוכרית: "בָּרוּךְ שֵׁם כְּבוֹד מַלְכוּתוֹ לְעוֹלָם וָעֶד".

 

המשיך רבי יעקב גלינסקי וסיפר: "במשך אחד עשר יום התחבאתי בביתו, לא הבנתי את שפתו, אני דיברתי אידיש והוא בוכרית, דיברנו באצבעות. אם חלילה הייתי פוגש באותו הערב גוי, אפילו פולני, מאותו איזור שלי, המדבר באותה השפה שלי, כנראה הוא היה שולח אותי לכל הרוחות. ברוך ה' פגשתי יהודי בוכרי, את שפתו אני לא הבנתי, לא היה לי שום קשר איתו, ומה שחיבר בינינו היה משפט אחד: "שמע ישראל".

 

כולנו שונים אחד מהשני, קובצנו למקום אחד מעשרות מדינות, הכוח המקשר בינינו הוא התורה, היא החמצן של העם, היא הגורמת לנו לעזור ולתת, לתמוך ולסייע במידה רבה יותר, היא המחברת אותנו לאנשים השונים מאיתנו לחלוטין. היא, ובתוכה הפסוק המקשר בינינו לבוראנו, פסוק של אמונה, פסוק שכל אדם, נער וילד צריך לחרוט אותו בזיכרונו - "שְׁמַע יִשְׂרָאֵל ה' אֱלֹקינוּ ה' אֶחָד".

 

אמר רבי חמא: "כל הקורא קריאת שמע ומדקדק באותיותיה מצננין לו גיהינום" (ברכות טו':) והקורא את קריאת שמע שעל המיטה, לפני שהולך לישון, מסירים ממנו מזיקים רבים.

 

משפט אחד מקשר בין כולנו, מחבר אותנו, מאחד בינינו לבין בוראנו, מציל אותנו מדברים נסתרים. דקה אחת יכולה לבנות חיים שלמים. לא נשתמש בו?

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (145 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לבן זכר

מתפללים לבן זכר? לפניכם נוסח תפילה לבן זכר. ותִּתְפַּלֵּל חַנָּה וַתֹּאמַר עָלַץ לִבִּי בַּה', רָמָה קַרְנִי בַּה', רָחַב פִּי עַל אוֹיְבַי - כִּי שָׂמַחְתִּי בִּישׁוּעָתֶךָ. אֵין קָדוֹשׁ כַּה' - כִּי אֵין בִּלְתֶּךָ, וְאֵין צוּר כֵּאלֹהֵינוּ.

8 סגולות ללידה קלה

מחפשת סגולה ללידה קלה, שתסתיים בהצלחה ובלידה תקינה בע"ה? קראי את 8 הסגולות שאספנו עבורך

תהילים ללידה קלה - תהילים כ’

לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: יִשְׁלַח עֶזְרְךָ מִקּודֶשׁ וּמִצִּיּוֹן יִסְעָדֶךָּ: יִזְכֹּור כָּל מִנְחֹתֶךָ וְעוֹלָתְךָ יְדַשְּׁנֶה סֶלָה: ייִתֶּן לְךָ כִלְבָבֶךָ וְכָל עֲצָתְךָ יְמַלֵּא: 

תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |