מה ציווה המלך על משנהו כשגילה כי תבואתו תוביל לשיגעון?

מהי הדרך הפשוטה בה יכול כל יהודי להימנע מלשקוע בשיגעונות העולם הזה?

10/06/19 | ז' סיון התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

באחד הימים אמר המלך למשנה לו: "כיוון שאני חוזה בכוכבים, אני רואה שכל התבואה הגדלה בשנה זו משונה - מי שיאכל ממנה יהיה משוגע. אם כן, תן לנו עצה, מה לעשות?"

השיבו המשנה למלך: "ראוי שנכין בשבילנו תבואה בנפרד, כדי שלא נצטרך לאכול מן התבואה החדשה".

אמר לו המלך: "אם נעשה כעצתך, רק אנחנו לא נהיה משוגעים וכל השאר יהיו, הרי שיקרה ההפך - אנחנו נהיה המשוגעים. על כן, נצטרך גם אנחנו לאכול מן התבואה. כך נעשה - נסמן סימן על מצחנו, שנדע שאנחנו משוגעים. כשאני אסתכל על מצחך, וכשאתה תסתכל על מצחי, נראה אחד את הסימן של חברו, כך נדע שאנחנו משוגעים..." ('כוכבי אור')

מידי יום העולם שלנו עובר טלטלות, אומנם אין כל חדש תחת השמש, אך הנפש של האדם נרמסת במודע או שלא מכל המקרים שעינינו רואות ואוזנינו שומעות. לעיתים שוקעים אנו "בשיגעון" של העולם הזה ומצטרפים כאגודה אחת למחול "השיגעון". כדי לא להיטמע במחול הזה צריכים אנו סימן שיזכיר לנו לצאת מידי פעם, לנשום אוויר נקי, כדי שלא נשקע בהלים הקיימים.

כשאדם "ניתלש" מידי פעם מהמציאות ובוחר לקחת חלק בלימוד התורה, בתפילה, בהתבודדות עם בוראו, הוא נושם אוויר נקי, מטהר את הנפש שלו, מקבל כוחות שיסיעו לו לעבור את טלטלות העולם הזה. 

נכון שיש עניין לאכול בחג גבינות לרוב, אך הדבר שולי ביותר לעומת עוצמת החג הזה. בחג השבועות כל אחד נידון כמה תורה ילמד במשך השנה, כמה יבין אותה, כמה יתחבר אל מקור השפע. נתבונן בעומק החג, נשאב ממנו כוחות, נסמן על מצחנו את האמת, וכשנסתכל במראה נבחין בה ונבין מה באמת חשוב בעולם, מה יוביל אותנו אל ההר, מה יתן לנו כרטיס כניסה למקום הכי יוקרתי בעולם, כרטיס כניסה אל ארמונו של המלך, כרטיס חופשי נצחי ליהנות מזיו שכינתו.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 6 (5 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

סגולה בדוקה להצלחה

סגולה בדוקה ומנוסה מאת הרב יהונתן אייבשיץ למי שרוצים להצליח בתורה, בפרנסה ובעסקים

סגולה לתקן האדם עצמו מכל גלגוליו

אָמְרוּ לִפְנֵי הַקָבָּ"ה רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם עַד מָתַי קֵץ הַפְּלָאוֹת, וּמַה יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר, וּלְוַאי יְהֵא הַתַּכְלִית מֵאִתָּנוּ לְהַחְזִירֵנוּ אֶל זֶה הָעוֹלָם פְּעָמִים בְּלִי שִׁעוּר וּבִלְבַד שֶׁיִּתַּקְּנוּ

סגולה להצלחה

אמירת תהילים פרק א: 'התעוררות לעסוק בתורה בלא חטא, ואז יהא בטוח שכל מעשה ידיו מצליחים….'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |