מה ציווה המלך על משנהו כשגילה כי תבואתו תוביל לשיגעון?

מהי הדרך הפשוטה בה יכול כל יהודי להימנע מלשקוע בשיגעונות העולם הזה?

10/06/19 | ז' סיון התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באחד הימים אמר המלך למשנה לו: "כיוון שאני חוזה בכוכבים, אני רואה שכל התבואה הגדלה בשנה זו משונה - מי שיאכל ממנה יהיה משוגע. אם כן, תן לנו עצה, מה לעשות?"

השיבו המשנה למלך: "ראוי שנכין בשבילנו תבואה בנפרד, כדי שלא נצטרך לאכול מן התבואה החדשה".

אמר לו המלך: "אם נעשה כעצתך, רק אנחנו לא נהיה משוגעים וכל השאר יהיו, הרי שיקרה ההפך - אנחנו נהיה המשוגעים. על כן, נצטרך גם אנחנו לאכול מן התבואה. כך נעשה - נסמן סימן על מצחנו, שנדע שאנחנו משוגעים. כשאני אסתכל על מצחך, וכשאתה תסתכל על מצחי, נראה אחד את הסימן של חברו, כך נדע שאנחנו משוגעים..." ('כוכבי אור')

מידי יום העולם שלנו עובר טלטלות, אומנם אין כל חדש תחת השמש, אך הנפש של האדם נרמסת במודע או שלא מכל המקרים שעינינו רואות ואוזנינו שומעות. לעיתים שוקעים אנו "בשיגעון" של העולם הזה ומצטרפים כאגודה אחת למחול "השיגעון". כדי לא להיטמע במחול הזה צריכים אנו סימן שיזכיר לנו לצאת מידי פעם, לנשום אוויר נקי, כדי שלא נשקע בהלים הקיימים.

כשאדם "ניתלש" מידי פעם מהמציאות ובוחר לקחת חלק בלימוד התורה, בתפילה, בהתבודדות עם בוראו, הוא נושם אוויר נקי, מטהר את הנפש שלו, מקבל כוחות שיסיעו לו לעבור את טלטלות העולם הזה. 

נכון שיש עניין לאכול בחג גבינות לרוב, אך הדבר שולי ביותר לעומת עוצמת החג הזה. בחג השבועות כל אחד נידון כמה תורה ילמד במשך השנה, כמה יבין אותה, כמה יתחבר אל מקור השפע. נתבונן בעומק החג, נשאב ממנו כוחות, נסמן על מצחנו את האמת, וכשנסתכל במראה נבחין בה ונבין מה באמת חשוב בעולם, מה יוביל אותנו אל ההר, מה יתן לנו כרטיס כניסה למקום הכי יוקרתי בעולם, כרטיס כניסה אל ארמונו של המלך, כרטיס חופשי נצחי ליהנות מזיו שכינתו.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 6 (5 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |