איך תגיע לאן שאתה רוצה? ע"י צעדים קטנים.

חשב רבי יעקב לעצמו: "מצד אחד אני לא רוצה לחלל שבת, מצד שני ארבע שעות ללא מעיל אני עלול למות מהקור ויש בכך פיקוח נפש, לכן מותר לי להוריד את המעיל מהעץ..."  

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו


בצעירותו היה רבי יעקב קנייבסקי, הסטייפלר, חייל בצבא הרוסי. באחת השבתות הקרות בשנה, נקרא רבי יעקב לעמדת השמירה. שבת בלילה, בקור חודר עצמות, ניגש רבי יעקב אל עמדת השמירה. בעמדה היה מעיל עב צמר שחימם את השומרים. השומר שלפניו תלה את המעיל על עץ שהיה בסמוך.
 
כשהגיע רבי יעקב אל עמדת השמירה וראה את המעיל על העץ התעצב, כיצד יוכל להורידו מהעץ? הרי הלכה מפורשת היא שאסור לאדם להשתמש בעץ בשבת שמא יתלוש ממנו ענף, ולכן אסור היה לו להוריד את המעיל מהעץ...
 
חשב רבי יעקב לעצמו: "מצד אחד אני לא רוצה לחלל שבת, מצד שני ארבע שעות ללא מעיל אני עלול למות מהקור ויש בכך פיקוח נפש, לכן מותר לי להוריד את המעיל מהעץ..."
 
במשך דקות התחבט הרב עם עצמו, "להוריד, לא להוריד, להוריד, לא להוריד". לבסוף אמר הרב לעצמו: "ארבע שעות ללא מעיל זה בהחלט פיקוח נפש, אני אקפא מקור, אבל חמש דקות אני מסוגל להיות ללא מעיל" והוא החזיק מעמד חמש דקות ללא מעיל.
 
לאחר חמש הדקות אמר לעצמו: "שלוש שעות וחמישים וחמש דקות אני לא אוכל לשרוד ללא מעיל, אבל חמש דקות אני כן אוכל..." והחזיק מעמד עוד חמש דקות. כך כל חמש דקות אמר לעצמו שיוכל להחזיק מעמד רק חמש דקות, עד שחלפו להן ארבעת שעות השמירה...
 
כולנו רוצים להתקדם לכבוש יעדים, להתחזק, לקבל קבלות טובות, לקדש את עצמנו, למחוק את העבר ולפתוח דף חדש.
 
לעיתים המרחק מהיעד מייאש אותנו - "כיצד אמחק את עברי הגדוש בנפילות רבות? כיצד אתחזק ואקבל קבלות רבות? כיצד אתקבל לעבודה הנכספת? כיצד אעבור את המבחן הבא?"
 
שאלות כאלו ואחרות עולות לכל אחד בראשו, ואנו טורחים לייאש את עצמנו ולעיתים פשוט לוותר.
 
מלמד אותנו רבי יעקב קנייבסקי, שכל כיבוש יעד מתחיל בצעד אחד, ב"חמש דקות", ולאחריו עוד צעד, עוד קבלה טובה, עוד המנעות מעברה, עוד התגברות.
עד שבסופו של דבר עם רצון והרבה סיוע מהשמים נגיע אל מבוקשנו, נגיע למקום לו ייחלנו, נגיע אל קידוש הנפש, וטהרת הגוף.
 
הכל מתחיל בצעד אחד, כבר מהיום התקדם אל המקום אליו כל-כך רצית להגיע...

הרב שלום ארוש שליט"א בהרצאתו: "צעד קטן לשינוי גדול":

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (108 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לרפואה

אמירת תהילים פרק ו': 'תפלה נוראה לכל אדם להתפלל בחליו, שהשם יתברך ירפא אותו רפואת הנפש ורפואת הגוף. וכל חולה המתפלל תפלה זו בכוונה ובלב נשבר ונדכה, בטוח הוא שהקב"ה יקבל תפלתו.'

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |