מדוע ביטל יהודי את נסיעתו לארצות הברית לאחר שיחה עם האדמו"ר מטשורטקוב?

מה אמר האדמו"ר מטשורטקוב ליהודי שרצה לנסוע לארצות הברית כדי לחפש פרנסה?

16/06/19 | י"ג סיון התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

באחד הימים פנה יהודי אל האדמו"ר רבי ישראל מטשורטקוב ואמר: "פרנסתי מצויה לי בדוחק רב, חשבתי לעקור לארצות הברית, שם אוכל להתפרנס בכבוד. קניתי כרטיס הפלגה בים, ובאתי אליך כבוד הרב כדי לקבל את ברכת הדרך".

הרבי מטשורטקוב הסתכל עליו ואמר: "לאמריקה אתה נוסע? אתן לך סגולה לשמירה, ואהפוך אותך לשליח מצווה. והרי ידוע, ששלוחי מצווה אינן ניזוקים".

שמח היהודי והרבי מסר לו את דבר שליחותו: "תמסור בבקשה דרישת שלום בשמי ל...אלוקים שבאמריקה".

נדהם היהודי ושאל: "רבי, האין זה אותו אלוקים שכאן בווינה?"

השיב לו הרבי: "אה, ככה? אם כן, מה יש לך לנסוע עד לאמריקה, יעזור לך האלוקים כאן".

דבריו של הרבי שכנעו את היהודי והוא ביטל את נסיעתו.

סיפר היהודי בהתרגשות: "את הוצאות הכרטיס כבר הוצאתי, אבל דברי הרבי שיכנעו אותי. הביטחון שבטחתי בדברי הרבי הצילו את חיי, אותה אוניה שהייתי אמור להפליג בה הייתה ה'טיטניק', שטבעה בנסיעתה הראשונה במצולות ים." (רבי יעקב גלינסקי)

 

"שָׁטוּ הָעָם וְלָקְטוּ וְטָחֲנוּ בָרֵחַיִם אוֹ דָכוּ בַּמְּדֹכָה וּבִשְּׁלוּ בַּפָּרוּר וְעָשׂוּ אֹתוֹ עֻגוֹת וְהָיָה טַעְמוֹ כְּטַעַם לְשַׁד הַשָּׁמֶן" (במדבר יא', ח')

כשעם ישראל אכל את המן, כל אחד עשה אותו בצורה אחרת, יש טחנו אותו ברחיים, ויש שבישלו אותו בקדרה, אולם יש ששטו ולקחו אותו. אומר הזוהר הקדוש: "'שטו העם ולקטו' - שטו מלשון שוטים - שוטים הם אלו שהשתטחו על הארץ ללקוט את המן".

מפרש הרב יוסף חיים זוננפלד בספרו "חכמת חיים": "מדוע הם היו שוטים? לפי שמה ששייך ומיועד לאדם, יבוא לו בנקל עד שלא יצטרך אפילו להתכופף."

כשאדם מאמין שמה ששייך לו יגיע אליו, ואין אדם יכול לנגוע אפילו בקצה קצהו במה שמוכן לו, הוא אפילו לא יצטרך להתכופף אליו כדי להרימו. יש פעמים בהן אנו נלחמים כדי להשיג דברים, ובדרך רומסים אחרים, מתווכחים, כועסים, מנסים להערים ולזכות בהם. אומרים לנו חז"ל שיש לכל אדם להשתדל להשיג את הדבר, אולם יש לזכור שמה שלא תעשה אתה תקבל את מה שאמור להגיע אליך בכל מקרה, ואין לך לפחד מאחרים שרוצים לחטוף אותם ממך, כי מה ששייך לך יהיה שלך, יגיע אליך בדרך לא דרך, ירדוף אותך כדי שתקבל את המגיע לך.

תהיה אדם ישר, תלך בדרך האמת, תזכור תמיד שאין אדם יכול לגעת במוכן לך, ואין אתה יכול להשיג את מה שלא שייך לך, כך תוכל בנקל להיות נינוח, רגוע, ללא כעס וטינה כלפי איש, כי מה ששלך יהיה שלך ומה שלא, לא טוב בשבילך.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5.5 (11 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |