האם חזה הרב המקובל יצחק כדורי זצ"ל את מערכות הבחירות האחרונות?

הודעה שהועברה בימים האחרונים מאדם לאדם בשמו של הרב המקובל יצחק כדורי זצ"ל מציינת כי חזה את מערכות הבחירות החוזרות בשנה זו, האם הדברים מבוססים?

23/09/19 | כ"ג אלול התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

קרוב לוודאי שכמו רבים נחשפתם בימים האחרונים להודעות שרצו ברשתות החברתיות השונות ברשת ובטלפונים הסלולריים ובהם ציטוט מספר שמיוחס למקובל הרב יצחק כדורי זצ"ל, אשר בו חזה הרב את הבחירות החוזרות מיום י"ז באלול השנה וזה לשונו: "בערב שנת ה' אלפים תש"פ היא שנת התיקונים לא תהיה ממשלה בישראל תקופה נמשכת ויהיו המחנות מתקוטטין ביותר בלי הכרע לכאן או לכאן ואז ביום ר"ה עצמו יתקוטטו בשמים הסטרא דקודשה עם הסט"אף והקב"ה ופמליא דיליה יכיריעו ביניהן. והנה כל זה מה שיכולני לומר ומכאן השביעוני שלא אגלה עוד רזין וטמירין."

הציטוט, כך מצויין בחלק מהן ההודעות שהועברו ברשת, לקוח מספר בשם "ושבועתו לישחק" אשר כתב הרב המקובל יצחק כדורי זצ"ל. עוד מוסיפות ומספרות ההודעות השונות, כי הספר נמצא בישיבת המקובלים "נחלת יצחק" אשר בשכונת הבוכרים בירושלים. בנוסף לציטוט זה מופיע ציטוט המיוחס לספר "ברית אפרסמון" מאת המקובל רבי ששון חי ששוני זי"ע (המכונה "הנביא ממצרים") ובו מופיעות המילים הבאות 'יגיע ויבוא אותו היום בו יתנצחו שני מיניסטורים על הממלכה בארץ ישראל. שניהם שמם יהיה בנימין ואף לא אחד מהם יצליח להקים את ממשלתו וממלכתו. באותו היום דע והבין שמלך המשיח כבר עומד בפתח ובשבת שלאחר מכן יבוא ויתגלה. בינו זאת וזכרו זאת'".

מבדיקה שערך העיתון 'ישראל היום' עם עוזרו של המקובל הרב יוסף כדורי, נכדו של הרב המקובל יצחק כדורי וראש ישיבת המקובלים 'נחלת יצחק'  משה נ', מסר להם הלה:

"יש בישיבה כל מיני כתבי יד של הרב כדורי עם שמות הקודש וכדומה שאנחנו מחזיקים בכספת. אלו דברים שעוברים מדור לדור, בסתר, רק בין המקובלים ואסור שייחשפו. 

בכתבים שמבוססים על קבלת הרש"ש הרב כדורי מדבר על הגאולה ועל כך שלקראת ביאת משיח לא יצליחו להרכיב ממשלה, כך שמה שפורסם מאוד קרוב למה שכתוב בכתבי היד, אבל הנוסח של הפרסום לא מדויק. 

דברים דומים כתב גם החברותא של הרב כדורי זצ"ל, חכם מנחם מנשה בעל הספר 'אהבת חיים', שכותב בשם הרש"ש בפרשת כי תבוא, הפרשה שקראנו בשבת האחרונה, על מה שיהיה באחרית הימים, איך תהיה מלחמה עם הערב רב בנושא השבת ואיך לערב רב יהיה רוב. 

הדברים בכתב היד של הרב כדורי זצ"ל דומים, רק שאצלו זה כתוב בצורה מפורטת יותר והוא מדבר ספציפית על השנה הזאת כשנה שיכולה להפוך לשנת גאולה. אמנם לא כתוב 'מערכת בחירות' וזו פרשנות, אבל כתוב על המאבק בין הצדדים השונים בעם ישראל, ושזו תחנה בדרך לגאולה ואחד מסימניה. 

בכל מקרה, בסופו של דבר הגאולה תלויה רק בנו, עם ישראל, ואפשר שהיא תתממש ואפשר שלא".

בנוסף, חיפוש אחר הספר "ברית אפרסמון" ואחר מידע אודות המקובל "רבי ששון חי שושני" לא העלה דבר אודות קיום הספר או המקובל.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (58 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים נגד עין הרע

פרק ל"א בתהילים - תהילים לעין הרע. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד. בְּךָ יְהוָה חָסִיתִי אַל אֵבוֹשָׁה לְעוֹלָם בְּצִדְקָתְךָ פַלְּטֵנִי. הַטֵּה אֵלַי אָזְנְךָ מְהֵרָה הַצִּילֵנִי הֱיֵה לִי לְצוּר מָעוֹז לְבֵית מְצוּדוֹת לְהוֹשִׁיעֵנִי.

סגולה להריון קל

סגולה להריון קל: תאמר לפני ברכת 'המפיל' (לפני השינה) פרק כ' בספר תהלים, ולאחר מכן תאמר שוב את הפסוק השני
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |