אמונה וביטחון

מאיפה מגיעות המצוות שלך?

הרב יאישהו פינטו שליט"א מבקש שתבדוק עם עצמך מהיכן מגיעות המצוות שלך, מבאר מהי קליפת נוגה ומדגיש כי על כל אדם להישאר מי שהוא ולא לנסות להיות מישהו אחר


18/08/21 | י' אלול התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

מדברי הרב בסרטון:


מאיפה מגיעות המצוות שלך?

אדם צריך לדעת שהיצר הרע, הוא יצר הרע. הרב מצוות שאדם עושה, הוא עושה אותן מיצר הרע לא מיצר הטוב. למשל: אדם יום אחד קם והלך לתפילה. הגיע לתפילה, התפלל שחרית בבית כנסת, במניין, שמחה גדולה. התפלל טוב מאוד. יצא מבית הכנסת, הלך בדרך ומצא על הרצפה 1,000$. הוא שמח שמחה גדולה, אומר: "הנה, בזכות התפילה קיבלתי 1,000$" ושם את זה בכיס. למחרת, הוא הולך מוקדם יותר לתפילה, מתפלל חזק, מכוון, יוצא ושוב מוצא 1,000$. יש שמח יותר ממנו? השגחה, הוא רואה את ההשגחה של הקדוש ברוך הוא. ביום השלישי הוא שוב הולך לבית הכנסת, עוד פעם מתפלל בדבקות חזק מאוד, יוצא ומוצא שוב 1,000$. וכך קורה גם בפעם הרביעית. בפעם החמישית, אין 1,000$, הוא מחליק ושובר את שתי הרגליים.  עכשיו האדם הזה כועס: "אני לא אלך יותר לבית הכנסת".


קליפת נוגה

מה עשה היצר הרע? הביא אותו 5 פעמים לבית הכנסת. הביא אותו להתפלל בכוונה וגם נתן לו 4,000$, אבל אחר כך, הוציא אותו כך שישבור את הרגל ויאמר "אני לא מתפלל יותר". אז כל ההליכה שלו לבית הכנסת וכל הדברים שהוא עשה, זה עצת היצר. וזה נקרא קליפת נוגה. מה זה קליפת נוגה? יונק מהטוב ומהרע ביחד. לכן אדם צריך לעשות את הדברים בצורה חכמה. בצורה נבונה ולדעת שהיצר הרע הוא כל דבר. אדם חושב על הכל חוץ מעצמו. הגמרא אומרת שהלל הזקן היה אומר: "אם אני כאן, הכל כאן". אם אני יודע מי אני, ואני יודעת לשלוט על עצמי, אז הכל כאן.

 

אתה מי שאתה ולא מישהו אחר

היה אדם שהיה אכזר גדול. היו לו הרבה בהמות, הרבה כבשים, הרבה צאן, הרבה בקר. והכבשים שלו היו רואות איך הוא כל בוקר שוחט כבש ואוכל אותו, בצהריים שוחט כבש ואוכל אותו, בערב שוחט כבש ואוכל אותו. ברגע שהכבשים היו רואות אותו, הן היו בורחות ליער. מה עשה האדם האכזר? הוא לקח עז אחת והתחיל להסביר לה: "את לא עז, את אריה, את חזקה, אל תפחדי". העז הזו הייתה בטוחה שאותה לעולם לא ישחטו. הלך לעז השנייה ואמר לה: "את נמר, מה את פוחדת? את חזקה. את נמר". לעז השלישית הוא אומר: "את בן אדם בכלל". וכך פנה לכל העיזים. היו שוחטים בבוקר עז אחת והעזים האחרות לא היו בורחות, הן היו אומרות לעצמן: "אני אריה", "אני נמר", "אני לא עז". כל אחת חושבת שהיא לא מה שהאחרת. כך זה עם בני האדם, כל אחד חושב שהוא לא מה שהשני, בסוף יצר הרע עובר מאחד לאחד עד שהוא גומר את כולם. אדם צריך לדעת לבנות את הקיר, אתה עז? תשאר עז. אם יספרו לך שאתה אריה, תדע שאתה לא אריה. אתה מה שאתה, תדע מה שאתה, כי היצר הרע יספר לך משהו אחר ואז אתה תאבד מי שאתה ותיפול.

עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו?  לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

עוד מאמרי תוכן בנושא אמונה וביטחון
X
  • © כל הזכויות שמורות