כוחה של תורה - כיצד לא תשכח את שמך ביום הדין?

שמעתי מהמלמד שלי שכשאדם נפטר, מגיע מלאך ושואל אותו לשמו, מהבהלה שוכח את שמו, לכן הפסוק שהוא אמר בתפילה מזכיר לו את שמו

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 


הרב כהנמן ראש ישיבת פונוביץ הקים בית מדרש לילדים. בכל בוקר הגיע אל בית המדרש וסיפר לילדים סיפור. באחד הבקרים הוא נעמד על כיסא ושאל: "מי יודע מה צריך לומר כל יהודי בסוף תפילת העמידה?"
מיד השיבו התלמידים: "אלוקי נצור לשוני מרע..."
"נכון" השיב הרב, "אבל זו שאלה פשוטה, שאלתי היא מה חייב לומר כל יהודי בסוף התפילה והדבר לא רשום בסידור?"
 
ילד אחד הצביע ואמר: "צריך לומר בסוף התפילה פסוק המתחיל באות הראשונה של שמו ומסתיים באות האחרונה של שמו".
"יישר כוח" השיב הרב והמשיך להקשות: "מדוע צריך אדם לומר פסוק שכזה?"
 
קפץ ילד אחר והשיב: "שמעתי מהמלמד שלי שכשאדם נפטר, מגיע מלאך ושואל אותו לשמו, מהבהלה שוכח את שמו, לכן הפסוק שהוא אמר בתפילה מזכיר לו את שמו".
 
"יישר כוח" אמר הרב והמשיך: "ילדים מתוקים, אדם אומר את הפסוק המתחיל ומסתיים בשמו שלוש פעמים ביום כדי לזכור את שמו ביום פטירתו, אולם האדם שומע את שמו פעמים רבות ביום בכול מיני מקומות ומצבים, מדוע צריך פסוק כדי לזכור את שמו, הרי הוא שומע את שמו עשרות פעמים ביום?
שם שמוזכר עשרות פעמים האדם שוכח ואילו כשהוא מזכיר אותו שלוש פעמים ביום הוא זוכרו?"
 
כאן כבר לא חיכה הרב לתשובה והשיב: "מכאן לומדים ילדים שמה שעומד לאדם בעולם האמת הם הפסוקים שהוא אומר, מעבר לזה, כל מה שדיבר, כל הזכרת שמו, הכול נשאר כאן, מתכלה כלא היה..."
 
"... וַיֹּאמֶר לְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁמֶשׁ בְּגִבְעוֹן דּוֹם וְיָרֵחַ בְּעֵמֶק אַיָּלוֹן" ( יהושע י', יב')
 
יהושוע בן נון עצר את תנועת השמש, עצר את הטבע. כיצד יכול בן אנוש לעשות דבר המנוגד לחוקי הטבע? התשובה טמונה בפסוק הנאמר עליו: "... וּמְשָׁרְתוֹ יְהוֹשֻׁעַ בִּן נוּן נַעַר לֹא יָמִישׁ מִתּוֹךְ הָאֹהֶל" (שמות לג', יא')
 
יהושוע בן נון נער שלא זז מהאוהל, ניצל כל רגע בלימוד, בקדושה, הכניס לנשמתו עוד פסוק, עוד הלכה... כוחו הגיע מכוחה של התורה.
 
בורא עולם ברא עולם שלם, טבע מושלם, באמצעות התורה - הוא הסתכל על התורה וברא את העולם. התורה היא המפה של העולם, דרך לימוד התורה ניתן להפוך את הטבע, לשנות אותו, לשנות אותך, את אישיותך ומידותיך.
 
בכוחה יכולה התורה להוביל אותך לחיי נצח, לחיים שאחרי המוות. פסוק אחד שאתה אומר בסוף התפילה יכול לגרום לך לזכור את שמך ביום הדין, לימוד מעמיק יותר, השתתפות שיעור מלא, זיכוי הרבים יכולים להביא אותך לחיי נצח.
 
אל תבזבז את חייך בהבלים, תכניס בהם את התבלין הטוב ביותר עבור נשמתך... תורה...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (137 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


מזמור לתודה - סגולתו ונוסח מלא

פרק ק' בתהילים, המכונה גם 'מזמור לתודה' על שם הפתיח שלו, מיוחס למשה רבנו. בספרים הקדושים מצוין כי פרק זה מסוגל להשפיע על האדם שפע רוחני וגשמי גדול, אם יתמיד באמירתו מדי יום

תפילה סגולית לפני השינה

תפילה לחלומות טובים ולשינה רגועה. בָּרוּךְ אַתָּה יְהֹוָה אֱלֹהֵינוּ מֶלֶךְ הָעוֹלָם הַמַּפִּיל חֶבְלֵי שֵׁנָה עַל עֵינַי וּתְנוּמָה עַל עַפְעַפַּי וּמֵאִיר לְאִישׁוֹן בַּת עָיִן. קריאת שמע על המיטה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |