כוחה של תורה - כיצד לא תשכח את שמך ביום הדין?

שמעתי מהמלמד שלי שכשאדם נפטר, מגיע מלאך ושואל אותו לשמו, מהבהלה שוכח את שמו, לכן הפסוק שהוא אמר בתפילה מזכיר לו את שמו

15/04/18 | ל' ניסן התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


הרב כהנמן ראש ישיבת פונוביץ הקים בית מדרש לילדים. בכל בוקר הגיע אל בית המדרש וסיפר לילדים סיפור. באחד הבקרים הוא נעמד על כיסא ושאל: "מי יודע מה צריך לומר כל יהודי בסוף תפילת העמידה?"
מיד השיבו התלמידים: "אלוקי נצור לשוני מרע..."
"נכון" השיב הרב, "אבל זו שאלה פשוטה, שאלתי היא מה חייב לומר כל יהודי בסוף התפילה והדבר לא רשום בסידור?"
 
ילד אחד הצביע ואמר: "צריך לומר בסוף התפילה פסוק המתחיל באות הראשונה של שמו ומסתיים באות האחרונה של שמו".
"יישר כוח" השיב הרב והמשיך להקשות: "מדוע צריך אדם לומר פסוק שכזה?"
 
קפץ ילד אחר והשיב: "שמעתי מהמלמד שלי שכשאדם נפטר, מגיע מלאך ושואל אותו לשמו, מהבהלה שוכח את שמו, לכן הפסוק שהוא אמר בתפילה מזכיר לו את שמו".
 
"יישר כוח" אמר הרב והמשיך: "ילדים מתוקים, אדם אומר את הפסוק המתחיל ומסתיים בשמו שלוש פעמים ביום כדי לזכור את שמו ביום פטירתו, אולם האדם שומע את שמו פעמים רבות ביום בכול מיני מקומות ומצבים, מדוע צריך פסוק כדי לזכור את שמו, הרי הוא שומע את שמו עשרות פעמים ביום?
שם שמוזכר עשרות פעמים האדם שוכח ואילו כשהוא מזכיר אותו שלוש פעמים ביום הוא זוכרו?"
 
כאן כבר לא חיכה הרב לתשובה והשיב: "מכאן לומדים ילדים שמה שעומד לאדם בעולם האמת הם הפסוקים שהוא אומר, מעבר לזה, כל מה שדיבר, כל הזכרת שמו, הכול נשאר כאן, מתכלה כלא היה..."
 
"... וַיֹּאמֶר לְעֵינֵי יִשְׂרָאֵל שֶׁמֶשׁ בְּגִבְעוֹן דּוֹם וְיָרֵחַ בְּעֵמֶק אַיָּלוֹן" ( יהושע י', יב')
 
יהושוע בן נון עצר את תנועת השמש, עצר את הטבע. כיצד יכול בן אנוש לעשות דבר המנוגד לחוקי הטבע? התשובה טמונה בפסוק הנאמר עליו: "... וּמְשָׁרְתוֹ יְהוֹשֻׁעַ בִּן נוּן נַעַר לֹא יָמִישׁ מִתּוֹךְ הָאֹהֶל" (שמות לג', יא')
 
יהושוע בן נון נער שלא זז מהאוהל, ניצל כל רגע בלימוד, בקדושה, הכניס לנשמתו עוד פסוק, עוד הלכה... כוחו הגיע מכוחה של התורה.
 
בורא עולם ברא עולם שלם, טבע מושלם, באמצעות התורה - הוא הסתכל על התורה וברא את העולם. התורה היא המפה של העולם, דרך לימוד התורה ניתן להפוך את הטבע, לשנות אותו, לשנות אותך, את אישיותך ומידותיך.
 
בכוחה יכולה התורה להוביל אותך לחיי נצח, לחיים שאחרי המוות. פסוק אחד שאתה אומר בסוף התפילה יכול לגרום לך לזכור את שמך ביום הדין, לימוד מעמיק יותר, השתתפות שיעור מלא, זיכוי הרבים יכולים להביא אותך לחיי נצח.
 
אל תבזבז את חייך בהבלים, תכניס בהם את התבלין הטוב ביותר עבור נשמתך... תורה...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (137 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה לחכמה - מצוות סוכה

מצוות סוכה היא סגולה לחכמה, ככתוב: "למען ידעו דורתיכם" – דעת משמעותה חיבור עם הבורא יתברך, המצווה היא לדורות למען "ידעו"

עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |