לא תאמינו מה מסוגלות המילים בפיכם לחולל. כיצד תוכלו להשתמש בכוח הזה בתבונה?

המילים בפיכם הן אוצר היכול להרים אדם מאשפתות או חלילה להוריד אותו לשם. תפקידכם לברור אותן ולחפש מילים המביאות מזור לאחר, ולא לשלוף מילים פוגעניות וחסרות ערך

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בתו של מלך ספרד הגיעה לפרקה, רצה המלך להכניסה בברית הנישואין וחיפש בחור פיקח שיתאים לבתו. התייעץ המלך עם שריו ויחד טכסו עצה – ציווה המלך להכין שתי בובות זהות לחלוטין, ולבצע באחת מהן שינוי קל. לקח המלך את שתי הבובות, העמידן בכניסת הארמון והכריז: "הבחור שיצליח לגלות את ההבדל ביניהן ואף יסביר את טעמו של הדבר יקבל את בתי לאישה!"

 

מאות בחורים הגיעו, התבוננו, חקרו ולא הצליחו למצוא את ההבדל בין שתי הבובות. בחלוף שעות מספר הגיע עלם בחורים, התבונן בבובות ואמר למלך: "מצאתי את ההבדל ביניהן! לבובה הימנית יש חור קטן באוזן וחור בפיה, ולבובה השמאלית יש רק חור באוזן ואילו פיה סגור". כדי להוכיח את דבריו הוא לקח קש, הכניס אותו באוזנה של הבובה הימנית והוציא אותו דרך החור שבפיה. ואילו לשמאלית נכנס הקש באוזנה אך לא יצא דרך פיה הסגור.

 

המשיך הבחור והסביר: "זהו ההבדל העיקרי בין טיפש לחכם. כשנכנס דבר לאוזנו של הטיפש הוא מוציאו בפיו, ואילו החכם שומע ומשאיר את המידע בפיו..."

 

במשך היום עוברות דרך אוזנינו מילים רבות, חלקן מעודדות, חלקן פוגעניות, חלקן על פלוני, חלקן על אלמוני. לא תמיד יש באפשרותנו למנוע מהמילים לחדור לאוזננו, אבל בהחלט יש בכוחנו לשמור אותן בפה ולא "למכור" אותן בזול לכל מבקש.

 

לעיתים אדם מחליף מקצוע והופך ל"סוחר", הוא סוחר במילים, קונה מפלוני ומעביר לאלמוני והופך את פיו למחסן מילים. הפה שלך הוא אומנם מחסן של מילים, אך תפקידך לברור אותן, לחפש מילים מעודדות, משמחות, מפרגנות ואוהבות, ולא לשלוף מילים פוגעניות, מבזות וחסרות ערך.

 

הפוך את פיך לאוצר היכול להרים אדם מאשפתות ולא חלילה להוריד אותו לשם, תהיה "סוחר" במילים המביאות מזור לאחר ולא עושות אותו חולה. יש לך כוח עצום בפה, שמור את מה שידוע לך על חברך בפיך, הוצא ממנו רק מילים שיביאו אותך למקומות יפים, בעלי ערך, מקומות שמתגשמים מפה טהור וקדוש.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (159 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |