סגולה לביטול גזירות קשות

מה עשה הרב ישראל משקלוב כשפרצה סערה גדולה בים?

06/05/19 | א' אייר התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

הרב ישראל משקלוב היה מגדולי תלמידיו של הגאון מוילנא. באחת ממסעותיו לארץ ישראל, בעת ששהה על סיפונה של אונייה, פרצה סערה גדולה בים. גלי ענק הקיפו את הספינה וטלטלוה, הנוסעים היו נתונים בחרדה מחשש לחייהם. זה היה היום הראשון של הסליחות. אמר רבי ישראל לסובבים אותו: "אם תתוודו על חטאיכם בקול, אולי יעזור הדבר לעצירת הסערה".

החליטו הסובבים לקבל את דבריו והצעיר שבחבורה - תלמיד חכם, התחיל בווידוh: "במשך שנתיים שיקרתי לאביו ולאימי!" הנוסעים נדרכו לשמע דבריו וחיכו לשמוע מה היה אותו שקר נורא שעליו מתוודה העומד לפניהם?

"היינו גרים בשכנות לגאון מוילנא" סיפר, "עול הפרנסה היה מוטל על אבי שהיה תלמיד חכם וניצל כל רגע ללימוד. באחד הימים הודיעה אימי לאבי שמעתה ואילך דאגת הפרנסה עליה והוא יוכל לשבת וללמוד ללא הפסקה. לא היה אדם מאושר יותר מאבא", סיפר הצעיר."בכל בוקר אבי הלך לבית המדרש וחזר בשעת ערב מאוחרת, ואמא, עמלה מאד כדי להשיג טרף לילדיה. העניות שלטה בכל פינה בבית, החלטתי לוותר על מנת האוכל הדלה שאמא הצליחה להשיג במאמץ רב, כדי שיהיה יותר אוכל לאחיי ולאחיותיי. לעצמי הייתי משיג שאריות לחם שנפלו על הרצפה במאפיה המקומית, ובמשך שנתיים ימים אמרתי לאבי ואימי שאני מקבל אוכל בישיבה, בזמן שלא נתנו שם אוכל כלל לתלמידים. זהו השקר שרציתי להתוודות עליו", סיים הצעיר, כשהוא אוחז בדפנות האוניה המטלטלת בין הגלים הסוערים.

עמד רבי ישראל ואמר: "אומרים אנו בסליחות 'פנה נא אל התלאות ואל לחטאות', ואני ישראל משקלוב מבקש ממך: 'ריבונו של עולם אנא ממך, פנה נא עכשיו לחטאות וראה אלו הן החטאות שלו'". כשסיים רבי ישראל את דבריו, שקט הים ונעלמה הסערה כלא היתה.

נמצאים אנו בימים לא פשוטים לעם ישראל, גזירות קשות הפוגעות בנפש וברכוש. מה יכול לעצור סערה גדולה, גזירות קשות, איומים חוזרים ונשנים? וידוי על חטא...

אם כל אחד מאיתנו יתוודא על חטא אחד, ולו הקטן ביותר, יקבל קבלה קטנה, יעשה חסד, יקרא פרק תהילים אחד, נוכל יחד, כאגודה אחת להשאיר את כל הגזירות בשמים ולהנחית אותן בעזרת ה' על אויבנו.

אמר דוד המלך: "לְעוֹלָם ה' דְּבָרְךָ נִצָּב בַּשָּׁמָיִם" (תהילים קיט', פט') - אנא בורא עולם, את "דברך" - את הדיבור הקשה, את הגזירות, תשאיר בשמים.

(ספר חיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4 (7 מדרגים)

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה

תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |