על חשיבות שפיכת הלב בפני בורא עולם

מדוע כתוב שפכי כמים ליבך נוכח פני השם, ולא כשמן או כיין?

07/08/18 | כ"ו אב התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

בית הכנסת היה הומה אדם, כרים וכסתות פוזרו על הרצפה והקהל הרחב ישב עליהם ואמר את מגילת איכה בבכי ונהי.

לאחר קריאת המגילה פנה אחד המתפללים אל רב בית הכנסת ושאלו: "בפרק ב' פסוק יט' כתוב: 'קוּמִי רֹנִּי בַלַּיְלָה לְרֹאשׁ אַשְׁמֻרוֹת שִׁפְכִי כַמַּיִם לִבֵּךְ נֹכַח פְּנֵי ה' שְׂאִי אֵלָיו כַּפַּיִךְ עַל נֶפֶשׁ עוֹלָלַיִךְ הָעֲטוּפִים בְּרָעָב בְּרֹאשׁ כָּל חוּצוֹת' מדוע כתוב שפכי כמים ליבך נוכח פני ה', ולא כשמן או כיין?"

"שאלה טובה שאלת" השיב הרב, "על שאלתך השיב הרב אלימלך בידרמן, כשאדם שופך יין או שמן מתוך כלי תמיד ישארו טיפות בכלי, אולם מים נשפכים כולם מתוך הכלי, לא נשארות טיפות.

רומזת לנו המגילה שאדם השופך את ליבו אל בורא עולם, ומתפלל לישועה ישים כל תקוותו בקב"ה, לא באף אדם אחר, לא בהשתדלות שלו אלא רק בבורא יתברך..."

פעמים שאדם זקוק לישועה, לפרנסה, לזיווג, לשלום בית ועוד, הוא מתפלל אל בוראו ומשתדל בדרכו כדי להביא מזור למצבו. הישועה שלך תלויה הרבה באמונה שלך שרק הבורא יכול להושיע לך.

כשאדם תולה את תקוותו רק בבורא, שופך את ליבו ובוטח רק בו ולא בהשתדלות שלו ובחבריו, הוא ודאי ייראה ישועה.

כשאתה מכניס את הקב"ה בין כולם, כאילו הוא אחד מהמסייעים לך אתה מאבד את עזרתו, "אם אתה מסתדר בלעדי אניח לך להסתדר לבד" אומר הבורא.

זכור! אין עוד מלבדו, היפלא מה' דבר? ודאי שלא. כשתזכור זאת ותייחל רק לו, כשתתלה את הצלחתך רק בו, את הישועה שלך רק בזכותו, אתה תראה עד כמה בורא עולם "אל רחום וחנון" אשר ירחם עליך ויתן לך את הראוי והרצוי לך...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (233 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |