בכל יום מתרחשים ניסים

את קורבן התודה מביאים על נס שקרה לאדם. והרי בכל יום ויום מתרחשים איתנו ניסים חדשים, ואיך ניתן לאכול מנס של אמש על נס של היום?

16/04/18 | א' אייר התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

הודיה
 
באחד הימים שאלו את הרב אברהם מרדכי אלתר מגור, בעל ה" אמרי אמת": "מה הטעם נאכל קורבן תודה רק ליום אחד, שלא כשאר קרבנות הנאכלים לשני ימים?"
 
השיב הרבי הקדוש: "את קורבן התודה מביאים על נס שקרה לאדם. והרי בכל יום ויום מתרחשים איתנו ניסים חדשים, ואיך ניתן לאכול מנס של אמש על נס של היום?"
 
"וּבְשַׂר זֶבַח תּוֹדַת שְׁלָמָיו בְּיוֹם קָרְבָּנוֹ יֵאָכֵל לֹא יַנִּיחַ מִמֶּנּוּ עַד בֹּקֶר" (ויקרא ז', טו')
 
בתודעה שלנו נס הוא דבר מעל הטבע, משהו פלאי שקורה בעולם.
 
אמר הרמבן (פרשת שמות): "אדם מודה הניסים הנסתרים שהם יסוד התורה כולה, שאין לאדם חלק בתורת משה רבינו עד שנאמין בכל דברינו ומקרינו שכולם ניסים - אין בהם טבע ומנהגו של עולם, בין ברבים בין ביחיד, אלא אם יעשה המצוות יצליחנו שכרו, ואם יעבור עליהם יכריתנו עונשו, הכל בגזרת עליון".
 
מדבריו של הרמב"ן ניתן ללמוד שכול מה שקורה לאדם בכל יום אינו טבע כי אם נס, אין בו מנהגו של עולם אלא הכול מתרחש בהשגחה עליונה, השגחה פרטית על כל אדם.
 
מהיום נפנים שכל פעולה שאנו עושים גם אם היא הפשוטה והטבעית ביותר היא נס אחד גדול, כשם שאנו מודים על ניסים והצלות גדולים נלמד לתת הודיה על הדברים הפשוטים.
 
אדם המכיר בדברים הפשוטים ומודה עליהם כאילו הם ניסים גדולים, מחדיר לעצמו אמונה בבורא על כל צעד שלו, חייו הופכים לשלווים ורגועים יותר.
 
להיות חלק מתורת משה רבינו הוא לזהות בכל פרט ופרט במהלך היום את אצבעו המכוונת של הבורא, אצבע היכולה להוביל אותך אל מקומות טובים ומוארים, שלווים ומלאי שפע...
 
יום טוב, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 
ניתן לרכוש את הספר הראשון של  "החיזוק היומי" בטל- 0525581133
 
 
 
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (113 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |