המדריך לבניית בית במספר דקות ביום

מדוע עוזר המלך בכה כשנתנו לו מפתחות לבית שהעניק לו המלך במתנה? ובמה כדאי לנו להשקיע?

07/08/18 | כ"ו אב התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

למלך פרס היה עוזר נאמן, כל דבר שהמלך ביקש ממנו הוא עשה בחשק, בהתלהבות ועל הצד הטוב ביותר.

חלפו השנים והעוזר התבגר, הוא פנה אל המלך ואמר: "אני כבר מבוגר, קשה עליי העבודה, ברצוני להתפטר מתפקידי".

הקשיב המלך לדבריו וביקש: "לפני שאשחרר אותך לחיים טובים אני רוצה לבקש ממך בקשה אחת אחרונה - אני רוצה שתבנה לי עוד בית אחד, גדול ומפואר, בית שלא נראה כמותו בממלכה. אספק לך כמובן את החומרים והפועלים, וכשתסיים אשחרר אותך לדרכך".

עוזרו של המלך היה כבר עייף משנות העבודה הרבות שעבד אצל המלך, כבר לא היו במותניו את אותם הכוחות, הוא ניגש לבנות את הבית בעצלות רבה, התרשל ביסודות, ולא השקיע את מיטב המוחות בבית.
גם הפועלים התעצלו והבית נראה בהתאם...

בחלוף שנתיים סיים העוזר את בניית הבית, ניגש אל המלך ונתן לו את מפתחות.

חייך המלך, הודה לעוזר והושיט לו את המפתחות בחזרה. תמה העוזר והמלך אמר: "קח את המפתחות, הבית שבנית הוא מתנת פרידה ממני על נאמנותך ושרותך זה עשרות שנים, הבית הזה הוא שלך".

באותו הרגע החל העוזר לבכות ואמר: "אילו הייתי יודע שהבית הזה יהיה שלי הייתי משקיע בו הרבה יותר, אף על פי שאין כוחי במותניי..."

"אֵלֶּה הַדְּבָרִים אֲשֶׁר דִּבֶּר מֹשֶׁה אֶל כָּל יִשְׂרָאֵל בְּעֵבֶר הַיַּרְדֵּן בַּמִּדְבָּר בָּעֲרָבָה מוֹל סוּף בֵּין פָּארָן וּבֵין תֹּפֶל וְלָבָן וַחֲצֵרֹת וְדִי זָהָב" (דברים א', א')

חז"ל דורשים את הפסוקים על חיי העולם הזה והעולם הבא - העולם הזה דומה לנחל שוצף, למדבר, מלא בעיות ותלאות, עמוס בתאוות המביאות לאדם ערבה, ועונג רגעי - מה יעשה האדם שיזכה להינצל מיצרו המתגבר עליו? - "מול סוף" - יראה מולו את הסוף, את יום המיתה, יזכור שסוף אדם למות, כך יוכל ואפילו במעט לדכא את יצרו, לעבור את הקשיים הזמניים,  לעסוק בבניית ביתו העתידי ולא ישקיע את כל מהוויו בעולם הזמני הזה...

וזה מה שכתוב בסוף הפסוק: "ודי זהב" - די לזהב, שלא ישקיע את חייו בצבירת מטמונים שיישארו כאן לאחרים...

בורא עולם נתן לך כלים לבנות את הבית שלך, אתה יכול לבנות בית מפואר, בית חלומות, אך לעיתים אתה מתעצל, לא משקיע, ומבזבז את כוחותיך על העולם הזה.

כשתגיע למעלה אחרי ימים טובים ושנים בריאות תקבל את המפתח לבית שאתה בנית לעצמך, כמה חבל שתקבל בית ללא יסודות, רעוע, ללא צבע ומלא סדקים...

הקדש עוד מספר דקות ביום לבניית ביתך הקבוע, עשה את המצוות ביתר התלהבות ושמחה ותזכה לבית מלכים, לבית שישמש אותך לנצח נצחים...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה ותפילה לזיווג לגבר מרבי נחמן

תפילה לזיווג לגבר, למציאת בת זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א. "ריבונו של עולם, בחסדך יצרת עולמך, ובראת אדם, ועשית לו עזר, וציוויתנו לישא אישה ולהוליד בנים"

תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ

סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |