הקב"ה מציץ מן החרכים ברגעי הסבל והכאב שלכם

"היה לי קשה מאוד להעניש את בתי, עמדתי מאחורי הדלת, הצצתי דרך החור וראיתי אותה יושבת כשהיא עצובה ובתוכי נקרעתי לגזרים. החזקתי את עצמי שלא לפתוח את הדלת, לחבק ולנשק אותה"

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

באחד הימים ניגש בחור אחד אל הרב אפרים שרבני ושאלו: "כיצד אמור אני לנהוג עם בתי הקטנה שאינה מקשיבה לי?" השיב לו הרב: "חייב אתה לחנך אותה בכדי שחלילה לא תגדל עם פינוק יתר". "כבודו, קשה לי להעניש אותה, קשה לי לראות את פניה המעוררות רחמים כשהיא מקבלת ממני עונש", השיב הבחור.

 

אמר לו הרב: "אני מבין אותך מאד, ולפעמים גם אני חש את אותה ההרגשה, אך עם כל זאת, יש לך לזכור שזוהי טובתה של הילדה, ויש לך לכבוש רחמיך לטובתה העתידית".

 

כבוד הרב: "באחת הפעמים היא לא הקשיבה ונתתי לה עונש לא לצאת מהחדר. היה לי קשה מאוד, עמדתי מאחורי הדלת, הצצתי דרך החור וראיתי אותה יושבת כשהיא עצובה ובתוכי נקרעתי לגזרים, החזקתי את עצמי שלא לפתוח את הדלת, לחבק ולנשק אותה".

 

בתו ישבה בחדרה כעוסה מהצער שנעשה לה. לו רק הייתה יודעת ורואה כמה אביה נקרע בזמן שהיא סובלת, היא הייתה רצה לקראתו ומנשקת אותו בלי סוף. ויחד עם זאת, היא הייתה מבינה שאם אביה, עם כל הכאב העמוק בחר להעניש אותה, סביר להניח שאין טוב יותר בשבילה, וזוהי טובתה הבלעדית.

 

הדברים אינם נוגעים אלינו כהורים לילדים, אלא אלינו כבנים של בורא עולם. בשעה שאדם סובל, עובר משבר, מועקה או דוחק, בורא עולם צועק: "אני סובל! אני נקרע לגזרים לראות את בני כואב".

 

אם חלילה הגיע אליך קושי, אם אתה עובר ייסורים, עם כל הכאב והסבל, החליט ה' התברך לתת לך לעבור את מה שאתה עובר עכשיו, כי המהלך הזה משמעותי לחיים שלך, לעתיד שלך.

 

בחיינו אנו סומכים הרבה על דברים מכניים שיעשו בשבילנו את העבודה. סומכים על ה"וייז" שייקח אותנו בדרך הקצרה והמהירה ביותר, כי ברור לנו שהוא יודע טוב מאיתנו. ועל בורא עולם, שכל העולם ככף ידו, לא נסמוך שינתב אותנו בדרך הטובה לנו?

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (151 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד

תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן

סגולה לשפע - תפילה לעני כי יעטוף

פרק ק"ב בתהילים - תפילה לעני כי יעטוף. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי ה' יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ: (ב) ה' שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא: (ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי

תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |