הקב"ה מציץ מן החרכים ברגעי הסבל והכאב שלכם

"היה לי קשה מאוד להעניש את בתי, עמדתי מאחורי הדלת, הצצתי דרך החור וראיתי אותה יושבת כשהיא עצובה ובתוכי נקרעתי לגזרים. החזקתי את עצמי שלא לפתוח את הדלת, לחבק ולנשק אותה"

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

באחד הימים ניגש בחור אחד אל הרב אפרים שרבני ושאלו: "כיצד אמור אני לנהוג עם בתי הקטנה שאינה מקשיבה לי?" השיב לו הרב: "חייב אתה לחנך אותה בכדי שחלילה לא תגדל עם פינוק יתר". "כבודו, קשה לי להעניש אותה, קשה לי לראות את פניה המעוררות רחמים כשהיא מקבלת ממני עונש", השיב הבחור.

 

אמר לו הרב: "אני מבין אותך מאד, ולפעמים גם אני חש את אותה ההרגשה, אך עם כל זאת, יש לך לזכור שזוהי טובתה של הילדה, ויש לך לכבוש רחמיך לטובתה העתידית".

 

כבוד הרב: "באחת הפעמים היא לא הקשיבה ונתתי לה עונש לא לצאת מהחדר. היה לי קשה מאוד, עמדתי מאחורי הדלת, הצצתי דרך החור וראיתי אותה יושבת כשהיא עצובה ובתוכי נקרעתי לגזרים, החזקתי את עצמי שלא לפתוח את הדלת, לחבק ולנשק אותה".

 

בתו ישבה בחדרה כעוסה מהצער שנעשה לה. לו רק הייתה יודעת ורואה כמה אביה נקרע בזמן שהיא סובלת, היא הייתה רצה לקראתו ומנשקת אותו בלי סוף. ויחד עם זאת, היא הייתה מבינה שאם אביה, עם כל הכאב העמוק בחר להעניש אותה, סביר להניח שאין טוב יותר בשבילה, וזוהי טובתה הבלעדית.

 

הדברים אינם נוגעים אלינו כהורים לילדים, אלא אלינו כבנים של בורא עולם. בשעה שאדם סובל, עובר משבר, מועקה או דוחק, בורא עולם צועק: "אני סובל! אני נקרע לגזרים לראות את בני כואב".

 

אם חלילה הגיע אליך קושי, אם אתה עובר ייסורים, עם כל הכאב והסבל, החליט ה' התברך לתת לך לעבור את מה שאתה עובר עכשיו, כי המהלך הזה משמעותי לחיים שלך, לעתיד שלך.

 

בחיינו אנו סומכים הרבה על דברים מכניים שיעשו בשבילנו את העבודה. סומכים על ה"וייז" שייקח אותנו בדרך הקצרה והמהירה ביותר, כי ברור לנו שהוא יודע טוב מאיתנו. ועל בורא עולם, שכל העולם ככף ידו, לא נסמוך שינתב אותנו בדרך הטובה לנו?

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (151 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


צידוק הדין סגולה לבטל הגזרה

קִבְּלָה עָלֶיהָ דִּין שָׁמַיִם בְּאַהֲבָה, וְאָמְרָה: הָנִיחוּ לְגַבַּאי הַצְּדָקָה - הָקָּבָּ"ה שֶׁגּוֹבֵה בְּצֶדֶק - שֶׁיִּגְבֶּה חוֹבוֹ מִמֶּנִּי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |