איך גרם הרב לבעל הבית לקבל את מה שפסק על אף סירובו?

מעשה בבעל בית שסירב לקבל עליו את פסק דינו של הרב ושינה את דעתו בעקבות תשובתו של הרב

01/05/19 | כ"ו ניסן התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

אל רבי מנחם מעדל מלינסק זיע"א אביו של הרב נפתלי מרופשיץ זיע"א, הגיעו שני בעלי בתים מלינסק, שהיו שותפים במספר עסקים ופרץ ביניהם סכסוך כספי גדול. הם ביקשו שהרב יפסוק במחלוקת שנפלה ביניהם. רבי מנחם נעתר לבקשתם, ולאחר ששמע את טענותיהם, הוציא פסק דין שבו חייב אחד מבעלי הדין לפצות את חברו בסכום גדול.

נחמצו פניו של אותו אדם שיצא חייב בדין, והחל להשמיע באוזניי הרב טענות ומענות, מתוכן השתמע שאין בדעתו לקיים את פסק הדין, כפי שקיבל עליו בתקיעת כף לפני כן.

קם הרב ממקומו ואמר לסרבן בנימה של תרעומת: "בשעה שהתמנתי לשמש מורה הוראה בעירנו, רכשתי לי קופסה מיוחדת המונחת כל הימים בארון הספרים שבביתי, יודע אתה מה אני מחזיק בקופסה זו ואיני נפרד ממנה אפילו לשעה קלה?

בקופסה זו מונח הכעס שאני נזקק לו בתפקידי כרב וכדיין. כשאני חש שעליי להיזקק למידת הכעס לשם שמים, הנני שולף מן הארון אותה קופסה ונוטל מתוכה את מנת הכעס הדרושה לי באותו רגע. אולם עליך לדעת, שאם אזדקק לפתוח בגינך את הקופסה, תשקע חלילה במצולה, ולעולם לא תמצא מי שיוציאך משם!"

דבריו הנוקבים של רבי מנחם מנדל, הפילו אימה ופחד על בעל הדין הסרבן שהתנצל על הדברים המיותרים שהשמיע קודם לכן באזניי הרב, והבטיח לקיים בלא שהות את פסק הדין שהוצא נגדו.

אחת המידות הקשות ביותר לתיקון היא מידת הכעס. הכעס המתלהט משבש את החשיבה השפויה ושיקול הדעת, עד שהכועס עלול שלא לשלוט בעצמו ולבצע ללא מחשבה פעולות קשות ומזיקות שאינו מעוניין בהן.

אם היה ניתן לומר שאדם מרוויח מהכעס דיינו, אבל הכעס בא כדי להוציא "קיטור" ותו לא.

לו רק נחשוב שכל הקורה אותנו מושגח מלמעלה, יהיה לנו קל יותר להבליג, לשמור על שפיות ולא לאבד את צלמנו. לפני שהנך זועף וכועס חשוב לרגע, כמה אתה יכול להפסיד!

כל אחד מאיתנו יכין לו "קופסת כעס", שם יטמין את המידה הזו, יסגור אותה היטב ויזרוק את המפתח. אם חלילה יבוא לידי כעס, יעצור מעט, יזכור שכל כעסו מונח בקופסה והמפתח איננו, השהות הזו תוריד ממנו מעט את הרצון להוציא "קיטור", וממילא כעסו יעבור כלא היה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.4 (59 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

מידת הכעס

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


פרקי תהילים סגוליים - תפילה לרפואה

תפילה לרפואה, עבור כל מי שנזקק לרפואה שלמה. "יְיָ יִשְׁמָרְךָ מִכָּל רָע יִשְׁמֹר אֶת נַפְשֶׁךָ יְיָ יִשְׁמָר צֵאתְךָ וּבוֹאֶךָ מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם".

5 סגולות למציאת חן אמיתי בעיני הזולת

על האדם להרבות בתפילה ותחנונים, כמו גם בסגולות שונות – כדי לזכות לחן אמיתי, חן של קדושה, חן שניתן כעזרה מן השמיים ומפלס את הדרך בכל ענייני העולם הזה, כדוגמת מציאת הזיווג, שלום בית, מקום עבודה (פרנסה) ועוד
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |