אנו דור שחי במלחמה בלתי פוסקת

לעתיד לבוא לא יאמרו לאדם מדוע לא היית כשם שהיה פלוני, אלא מדוע לא היית אתה בעצמך

06/10/19 | ז' תשרי התש"פ

 

 

זה מתקרב: שמך יוזכר בליל שבועות, בקבר דוד המלך - האבא של כולנו, בזמן מסוגל וסגולתי! להשתתפות לחצו כאןhttps://lp.vp4.me/mcx3

 

בזמן מלחמת העולם הראשונה הגיע יהודי העובד בעיבוד עורות אל ה"חפץ חיים" זצוק"ל, כדי לקבל את ברכתו. שאלו ה"חפץ חיים": "האם כבודו מרוויח בעסקיו?"

השיבו האיש: "ברוך ה' כעת מרוויח אני הרבה בעיסוק עיבוד העורות, קודם לכן הרווחתי פחות כיוון שהיו קונים ממני רק את העורות המשובחים והטובים ומניחים את העורות הפחות טובים, אך כעת שעת מלחמה, ראשי הצבא נתנו הוראה לקנות את כל העורות, ואפילו הגרועים, כדי להכין מהם נעליים לחיילים בשדה הקרב, בשעת מלחמה הם לא מסתכלים אם העורות טובים או לא, אלא לוקחים את הכול בשמחה, ולכן הרווחים גדולים יותר".

כששמע זאת ה"חפץ חיים" שמח שמחה גדולה והודה לאותו יהודי על שהאיר עיניו בביאור נפלא.

 

בדורות כתקנם, היה הקב"ה מדקדק ובוחר כל מצווה ומצווה וכל לימוד תורה שלומד יהודי בדקדוק והקפדה רבה, בדק אם המצווה, הלימוד או החסד נעשו לשם שמים. אך בדורנו, כשנמצאים אנו בשעת מלחמה, מלחמה גדולה של היצר עלינו, כל מצווה או לימוד תורה מתקבלים ברצון לפניו יתברך, הכול רצוי ומקובל לפניו, כיוון שכעת שעת מלחמה.

כמה באמת אנו מנצלים את הכוחות והכישורים שבורא עולם נתן לנו? מחקרים גילו שהאדם הגאון בעולם ניצל אחוזים בודדים משכלו. 

לכל אדם קיימים כוחות, וביכולתו לפתח ולהעצים אותם עוד ועוד. אמר ה"חפץ חיים" שאין דורשין מן האדם שיהיה יותר ממה שהוא עצמו יכול להיות, כשם שאמר המדרש שביקש הקב"ה מישראל שיפעלו לפי כוחם. אף לעתיד לבוא לא יאמרו לאדם מדוע לא היית כשם שהיה פלוני, אלא מדוע לא היית אתה בעצמך, למה לא ניצלת את הכישורים הגדולים והכוחות האדירים שניתנו לך משמים ('משכני אחריך' הרב ראובן אלבז שליט"א)

על כל אחד מאיתנו לקיים את המצוות והלימוד לפי כוחינו, לא נתייאש כשנראה אדם לומד שעות רצופות, מקיים מצוות רבות בהתלהבות ושלמות, עלינו לעשות את מה שביכולתינו, גם אם לפעמים עושים אנו את הדברים בעצלתיים וכלאחר יד. בפרט בחודש הרחמים והסליחות, בו שערי שמים פתוחים צריכים אנו לרוץ ולקיים כל מצווה ומצווה, ו"לחטוף" כל חסד.

את חשבונות שמים נשאיר בשמים, אנו נעשה את מה שנוכל, נשמח בכל מצווה שזכינו לקיים, כך נזכה ולו במעט להגשים את עצמנו, ולזכות לשנה טובה ומתוקה.

(ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפני הטבילה

תפילה מומלצת לפני הטבילה במקווה. רבונו של עולם, גלוי וידוע לפניך שקיימתי מצותך בשמירת ימי נידות וספרתי שבעה נקיים

תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |