אתם סבורים שאינכם יכולים לשמוח? חשבו שוב, הכול תלוי בהשקפה

אם נחדיר בנו את השמחה, נטבע אותה בגופנו ובטבענו שתהיה חלק מאורח חיינו, כך נוכל לשלול כל מצב רוח לא נעים, כל קושי וכישלון – וכל זאת באמצעות השקפה נכונה על החיים

27/02/19 | כ"ב אדר א' התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

אדם אחד היה אומן בנגינה, ניגוניו נוגנו במתיקות ויצרו קולות ערבים לאוזן, עד שכל השומעים את ניגוניו לא יכולים היו להתאפק והיו רוקדים בהתלהבות וקופצים עד התקרה, וכל זאת בשל גודל התענוג, הנעימות והמתיקות של הניגון. באחד הימים הגיע אל מקומו של הנגן אדם חירש, שלא יכול היה לשמוע את קול הנגינה הערב. כשראה החירש את האנשים קופצים ורוקדים, הם נראו בעיניו כמשוגעים, והוא שאל אדם מקומי: "מדוע האנשים הללו שמחים כל כך?"

 

"מדוע? הרוקדים הללו שומעים את נעימת הניגון הנפלא, לו יכולת לשמוע היית מצטרף בעצמך אל הריקוד" (הרב משה חיים אפרים)

 

אמר שלמה המלך: "וְשִׁבַּחְתִּי אֲנִי אֶת הַשִּׂמְחָה אֲשֶׁר אֵין טוֹב לָאָדָם תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ כִּי אִם לֶאֱכוֹל וְלִשְׁתּוֹת וְלִשְׂמוֹחַ וְהוּא יִלְוֶנּוּ בַעֲמָלוֹ יְמֵי חַיָּיו אֲשֶׁר נָתַן לוֹ הָאֱלֹקים תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ" (קהלת ח', טו') ופירש רש"י: "שיהא שמח בחלקו ועוסק בפקודים ישרים משמחי לב ולא יהא שטוף אחר הרבות הון בנשך ומרבית וגזל. וכל מי שאינו שמח בחלקו ושטוף אחר הממון בא לידי עבירות גזל, הונאה וריבית. לאכול ולשתות - ממה שחנן לו הקב"ה ולשמוח בחלקו".

 

השמחה שלך היא שמחה במה שיש לך, במה שחנן אותך הקב"ה. מוסיף הרב קוק ואומר: "יסוד הדעות המוסריות כולן, הן תלויות באיכות ההשקפה על החיים, בעין יפה או רעה" ("עין איה") נמצא מכאן שהשמחה של האדם תלויה בהשקפה החיובית שלו על העולם, על מה שחנן אותו יוצרו.

 

לעיתים אנו כמו אותו חירש, לא שומעים את הניגונים המדהימים שמנגן לנו הקב"ה, מתעלמים מהם ושואלים: "מדוע אנשים כל כך מאושרים אף על פי שיש להם קשיים, מכאובים, יצרים ותאוות?"

 

כיצד ניתן יהיה ליהנות מהמתנות ששולח לנו הקב"ה? אם נחדיר בנו את השמחה, נטבע אותה בגופנו, בטבענו, שתהיה חלק מאורח חיינו, כך נוכל לשלול כל מצב רוח לא נעים, כל קושי וכישלון שחלילה לא יגיע.

 

אומר בעל ה"אורחות צדיקים": "מי שיש בו שמחה תדיר – יאירו פניו, וזיוו מבהיק, גופו בריא, ואין זקנה ממהרת לבוא עליו, כמו שנאמר (משלי יז' כב'): 'לֵב שָׂמֵחַ יֵיטִב גֵּהָה', ועוד אמר שלמה המלך (שם טו', יג'): 'לֵב שָׂמֵחַ יֵיטִב פָּנִים'"

 

אם רוצים אנו פנים מאירות, אריכות ימים ובריאות צריכים אנו פשוט להיות בשמחה.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.7 (57 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים

3 סגולות מיוחדות מהרבנית בת שבע קנייבסקי ע"ה

סובלים מכאבי שיניים? השיער שלכם נושר? סובלים מפחד בלתי מוסבר שתוקף אתכם לעתים קרובות או פחד מלידה? לפניכם שלוש סגולות מופלאות שנהגה הרבנית בת שבע קנייבסקי לחלוק עם הנשים שהתדפקו על דלתה בבקשת עצה

סגולה לאמונה ולאהבת ה’ לכל היום

מוּבָא שֶׁכָּךְ הָיָה נוֹהֵג הגה"ק לוֹמַר בְּכָל בֹּקֶר בַּהֲקִיצוֹ מִשְּׁנָתוֹ: הִנְנִי מַאֲמִין בֶּאֱמוּנָה שְׁלֵמָה שֶׁאַתָּה הוּא מֶלֶךְ יָחִיד וּמְיֻחָד שַׁלִּיט בָּעֶלְיוֹנִים וּבַתַּחְתּוֹנִים, וְהָיָה אוֹמֵר מִשְׁפָּט זֶה בְּעוֹדוֹ בְּמִטָּתוֹ

סגולה לכשפים וקשרים

מי שחושב שעשו לו כישוף או קללה, רחמנא ליצלן, בדקנו איך וכיצד להנצל מכשפים שעשו לו?

סגולה לחכמה - מצוות סוכה

מצוות סוכה היא סגולה לחכמה, ככתוב: "למען ידעו דורתיכם" – דעת משמעותה חיבור עם הבורא יתברך, המצווה היא לדורות למען "ידעו"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |