אתם סבורים שאינכם יכולים לשמוח? חשבו שוב, הכול תלוי בהשקפה

אם נחדיר בנו את השמחה, נטבע אותה בגופנו ובטבענו שתהיה חלק מאורח חיינו, כך נוכל לשלול כל מצב רוח לא נעים, כל קושי וכישלון – וכל זאת באמצעות השקפה נכונה על החיים

27/02/19 | כ"ב אדר א' התשע"ט

 

לפני הכל - מה דעתך להצטרף לקבוצת תהילים יומי בווטסאפ, ולקבל מדי יום פרק וחיזוקים בקבוצה שקטה ונוחה? נסו אותנו ולחצו כאן

אדם אחד היה אומן בנגינה, ניגוניו נוגנו במתיקות ויצרו קולות ערבים לאוזן, עד שכל השומעים את ניגוניו לא יכולים היו להתאפק והיו רוקדים בהתלהבות וקופצים עד התקרה, וכל זאת בשל גודל התענוג, הנעימות והמתיקות של הניגון. באחד הימים הגיע אל מקומו של הנגן אדם חירש, שלא יכול היה לשמוע את קול הנגינה הערב. כשראה החירש את האנשים קופצים ורוקדים, הם נראו בעיניו כמשוגעים, והוא שאל אדם מקומי: "מדוע האנשים הללו שמחים כל כך?"

 

"מדוע? הרוקדים הללו שומעים את נעימת הניגון הנפלא, לו יכולת לשמוע היית מצטרף בעצמך אל הריקוד" (הרב משה חיים אפרים)

 

אמר שלמה המלך: "וְשִׁבַּחְתִּי אֲנִי אֶת הַשִּׂמְחָה אֲשֶׁר אֵין טוֹב לָאָדָם תַּחַת הַשֶּׁמֶשׁ כִּי אִם לֶאֱכוֹל וְלִשְׁתּוֹת וְלִשְׂמוֹחַ וְהוּא יִלְוֶנּוּ בַעֲמָלוֹ יְמֵי חַיָּיו אֲשֶׁר נָתַן לוֹ הָאֱלֹקים תַּחַת הַשָּׁמֶשׁ" (קהלת ח', טו') ופירש רש"י: "שיהא שמח בחלקו ועוסק בפקודים ישרים משמחי לב ולא יהא שטוף אחר הרבות הון בנשך ומרבית וגזל. וכל מי שאינו שמח בחלקו ושטוף אחר הממון בא לידי עבירות גזל, הונאה וריבית. לאכול ולשתות - ממה שחנן לו הקב"ה ולשמוח בחלקו".

 

השמחה שלך היא שמחה במה שיש לך, במה שחנן אותך הקב"ה. מוסיף הרב קוק ואומר: "יסוד הדעות המוסריות כולן, הן תלויות באיכות ההשקפה על החיים, בעין יפה או רעה" ("עין איה") נמצא מכאן שהשמחה של האדם תלויה בהשקפה החיובית שלו על העולם, על מה שחנן אותו יוצרו.

 

לעיתים אנו כמו אותו חירש, לא שומעים את הניגונים המדהימים שמנגן לנו הקב"ה, מתעלמים מהם ושואלים: "מדוע אנשים כל כך מאושרים אף על פי שיש להם קשיים, מכאובים, יצרים ותאוות?"

 

כיצד ניתן יהיה ליהנות מהמתנות ששולח לנו הקב"ה? אם נחדיר בנו את השמחה, נטבע אותה בגופנו, בטבענו, שתהיה חלק מאורח חיינו, כך נוכל לשלול כל מצב רוח לא נעים, כל קושי וכישלון שחלילה לא יגיע.

 

אומר בעל ה"אורחות צדיקים": "מי שיש בו שמחה תדיר – יאירו פניו, וזיוו מבהיק, גופו בריא, ואין זקנה ממהרת לבוא עליו, כמו שנאמר (משלי יז' כב'): 'לֵב שָׂמֵחַ יֵיטִב גֵּהָה', ועוד אמר שלמה המלך (שם טו', יג'): 'לֵב שָׂמֵחַ יֵיטִב פָּנִים'"

 

אם רוצים אנו פנים מאירות, אריכות ימים ובריאות צריכים אנו פשוט להיות בשמחה.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". לרכישת הספר השני של "החיזוק היומי" יש ליצור קשר בטלפון 0525581133

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.6 (123 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנחנו אחראים על עצמנו

אב מגלה כי בנו נפל לבור עמוק שאינו מצליח להיחלץ ממנו, מה עליו לעשות? לרדת עמו לבור? להושיט לו יד? לקרוא לעזרה?

אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


3 סגולות לשינוי המזל

התחברות עם אנשים מסוימים, כיבוד האישה והדלקת נרות – קראו את הסגולות שיעזרו לכם לשנות את המזל, ברמה כזו או אחרת

תפילה סגולית לפני מבחן

תהילים נ"ז הוא פרק המסוגל לתפילה לפני מבחן. לַמְנַצֵּחַ אַל-תַּשְׁחֵת לְדָוִד מִכְתָּם בְּבָרְחוֹ מִפְּנֵי-שָׁאוּל בַּמְּעָרָה: חָנֵּנִי אֱלֹהִים חָנֵּנִי כִּי בְךָ חָסָיָה נַפְשִׁי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |