אם נתרגל לעשות דבר קטן, נזכה בישועות גדולות

אנו פתוחים את יומינו במילה זו, אך האם עצרנו פעם לחשוב על כך?

29/04/19 | כ"ד ניסן התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בליל שבת קודש הסתובב הרב ברוך ממעז'יבוז זי"ע הלוך וחזור ואמר "שלום עליכם" ו"רבון העולמים" כדרכו. כשהגיע לתיבות: "מודה אני לפניך ה' אלוקי... על כל החסד אשר עשית עמדי ואשר אתה עתיד לעשות עימי"... שתק מעט, ושאל את עצמו: "מדוע עליי להודות לך על חסד העתידי? בבוא החסד אודה לך!" ומיד השיב לעצמו: "אולי תעשה עמדי חסד, ולא אהיה אז בבחינה הראויה להודות לך כראוי... לכך אני צריך להודות עכשיו" ומיד פרץ בבכי.

באותה שבת התארח אצלו הרב משה מסאווראן זיע"א שעמד בקרן זווית, ושמע את שאלתו, תשובתו, ובכייתו.

שאל אותו רבי משה: "הלא שאלתך ותשובתך הייתה טובה ונכונה, מדוע בכית?"

השיב לו רבי ברוך: "בכיתי, כי אפשר ולא אהיה אז בדרגה הראויה להודות כדת." ('בוצינא דנהורא')

חלק חשוב מהכרת הטוב הוא ההודיה, להודות על מה שקיבלת, על הערך המוסף שנתנו לך. כשאדם נותן הודיה הוא פותח פתח לנתינה הבאה, הוא יוצר לעצמו שביל לקבלת השפע.

אין אדם שלא מצפה שיתנו לו הודיה, זה חלק מהכרת הטוב הנצרכת, לא קבלת התודה היא הדבר, אלא הכרת הטוב שבה. כשאתה מכיר תודה וטובה לאחר הוא ימשיך להעניק לך, כשאתה מכיר טובה ונותן הודיה לבורא, הוא יפתח לך אוצרות רבים של שפע.

"תודה" היא מילה קטנה עם משמעות גדולה, מילה הנותנת לאחר סיבה טובה להמשיך ולהעניק לך, מילה הנותנת סיבות רבות לבורא עולם לתת ולתת ושוב. לתת לך. תפקידך הוא פשוט, להשתמש בה.

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


פרק תהילים לרפואה - סגולה מיוחדת בקריאת תהילים ק"ב

לפניכם פרק ק"ב בתהילים, המסוגל לרפואה. (א) תְּפִלָּה לְעָנִי כִי יַעֲטֹף וְלִפְנֵי יְהוָה יִשְׁפֹּךְ שִׂיחוֹ. (ב) יְהוָה שִׁמְעָה תְפִלָּתִי וְשַׁוְעָתִי אֵלֶיךָ תָבוֹא.(ג) אַל תַּסְתֵּר פָּנֶיךָ מִמֶּנִּי בְּיוֹם צַר לִי הַטֵּה אֵלַי אָזְנֶךָ בְּיוֹם אֶקְרָא מַהֵר עֲנֵנִי. (ד) כִּי כָלוּ בְעָשָׁן יָמָי וְעַצְמוֹתַי כְּמוֹ קֵד נִחָרוּ

תפילה סגולית לפוריות ולזרע של קיימא

זקוקים לזרע של קיימא? לפניכם תפילה לפוריות: אָבִינוּ אָב הָרַחֲמָן שְׁמַע תְּפִלָּתֵנוּ וְתַאֲזִין שַׁוְעָתֵנוּ, שֶׁיִּהְיוּ כָּל הָעֲקָרוֹת נִפְקָדוֹת לְטוֹבָה חִישׁ קַל מְהֵרָה, וְיוֹלִידוּ בְּרַחֲמֶיךָ בָּנִים חַיִּים וְקַיָּמִים. וְיִתְרַבּוּ עַמְּךָ בְּנֵי יִשְׂרָאֵל כְּחוֹל הַיָּם אֲשֶׁר לֹא יִמַּד וְלֹא יִסָּפֵר. וּכְשֵׁם שֶׁגָּבְרוּ רַחֲמֶיךָ עַל אָבִינוּ הָרִאשׁוֹן
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |