הסיבה לנדודי השינה...

מדוע נדדה שנתו של הגאון רבי מאיר חדש זצ"ל, משגיח ישיבת חברון

25/07/19 | כ"ב תמוז התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

השעה היתה 2:00 בלילה, היקום כולו נם את שנתו בשלווה, וגם הבחור שהתגורר עם הגאון רבי מאיר חדש זצ"ל, משגיח ישיבת חברון, ישן שנת ישרים. כששמע צעדים רכים מכיוון חדר השינה של המשגיח, מתוקף תפקידו האחראי, התעורר.

'לאן הוא הולך עכשיו, באמצע הלילה?' - תמה הבחור בלבו. 'להיכן נושא המשגיח את רגליו באישון ליל' - הרהר, והחל עוקב אחר המשגיח. הלה שם פעמיו לסלון, פנה לכיוון הספה, והתיישב עליה.

'מה קרה?' - נזעק הבחור, 'מדוע המשגיח עזב את מיטתו ובחר ללכת אל הספה?

 'אינני יכול לישון, אינני מצליח להירדם!' - אמר המשגיח,

התמלא הבחור פליאה. הן עד עתה לא היה ידוע לו כי לרבי מאיר קושי כזה, מנין זה צץ?! 'מה קרה? מדוע המשגיח אינו יכול לישון?!' - שאל הבחור.

'אינני מצליח להבין, למה אנשים אינם מחמיאים זה לזה?!' - אמר המשגיח בקול נכאים, 'אני מתהפך על משכבי ולא מצליח להירגע. הרי מילה טובה לא לוקחת זמן, לא עולה כסף. מדוע אנשים מתקמצים בה? מה כל כך קשה להחמיא לזולת?! אינני מצליח להירדם, מנסה אני לפצח חידה זו. הרי זה כל כך טוב, כל כך מועיל. למה לא שומעים מאנשים מילים טובות?!'

זה מה שהפריע למשגיח לישון, הוא לא הצליח להבין למה אנשים לא מצליחים להחמיא. הרי זה כה קל, נגיש, מועיל, פורה, וממנף. מדוע אנשים לא מחמיאים?! - בכוחנו בפינו, במילה טובה שלנו, לרומם בן אדם ולתת כח, לסייע בתמיכה של ממש בזולת. הבה ניתן מילים טובות, והרבה, לכולם!  

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (2 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולות הערבה מ"חבטת הערבה"

כדאי לשמור כמה עלי ערבה של "חבטת הערבה" בארנק או ברכב, ובכלל לקחת אותם לכל מקום שיוצאים לדרך, זו סגולה לשמירה

תפילה סגולית לחיילים

מִי שֶׁבֵּרַךְ אֲבוֹתֵינוּ וְאִמּוֹתֵינוּ הוּא יבָרֵךְ אֶת חַיָּלֵי צְבָא הֲגַנָּה לְיִשְׂרָאֵל, מְגִנֵּי אֶרֶץ קָדְשֵׁנוּ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |