מדוע שמח רבי יואל טייטלבוים לגלות כי יהודי רימה אותו?

כפי שבורא עולם מקבל אותנו שוב ושוב, כך יכולים אנו ללמוד למחול לאחר

29/08/19 | כ"ח אב התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באחד הימים נכנס יהודי אל הרב יואל טייטלבוים והתאונן במר נפשו כי צרור של צרות באו עליו. "בעיות רפואיות שונות ומשונות תקפו את מרבית בני הבית, והשאר חולים במחלות נפשיות. רבי! ביתי על סף פירוק.אין לי יום אחד של נחת, כסף אין, במה אכלכל את ביתי?" התאונן בפני הרב.

רבי יואל הסכית ועיניו התמלאו דמעות על צרותיו הרבות של היהודי. כדרכו, פתח את מגירתו והוציא חפיסה גדולה של שטרות והעניקה לאיש, כדי שיביא מעט רווחה אל ביתו השבור.עיניו של האיש אורו, הוא נטל את החפיסה והלך לדרכו.

בצאתו רכן הגבאי אל הרבי ואמר לו: "האיש הזה הוא רמאי גדול, אף אחד בביתו אינו חולה בשום מחלה, והוא עצמו אינו זקוק לחסדים. יש לו די והותר, יש לו פרנסה מכובדת, סתם רצה הוא לחמוס מקופת הרבי…"

הרבי נשא עיניים מלאות שמחה אל הגבאי הרותח מזעם, ואמר אליו: "יישר כוח! יישר כוח! אין לך מושג כמה הרגעת אותי! ליבי כמעט ולא עמד בזה שיהודי נאלץ לעבור מסכת שאול קשה כל כך! וכעת אתה מודיע לי שברוך השם הכל בסדר אצלו… הודו לה' כי טוב!"

כמה מאיתנו היו מקבלים את העובדה שרימו אותנו מבלי לכעוס או לנסות להשיב מנה אחת אפיים לאותו אדם? ונניח שאנו מתגברים על מידותינו, מקבלים זאת כגזירת שמים, מקבלים באהבה וממשיכים הלאה, האם נשמח על הצלחת האדם שרימה אותנו? נראה שהתשובות די ברורות.

גדולתו של הרב יואל טייטלבוים ניכרת בביטול האני שלו והשקעה בצרכי האחר, שום טרוניה, שום רמז של כעס על מעשי המרמה, רק אושר צרוף על עוד יהודי שאינו מתייסר בייסורים כפי שחשב. הרב יואל מלמד אותנו מוסר נוקב באהבת ישראל ואמונה בבורא - אהבת האחר על אף שפגע בך, סליחה על מעשיו, ושמחה על הצלחותיו.

הדבר כלל אינו פשוט, אך עם אמונה שכל העובר עליך לטובתך, וכל אדם המצער אותך חלילה הוא שליח הבורא, תוכל ואפילו במעט לקבל את הדברים בצורה טובה יותר ואפילו להכניס בך מעט אהבה גם לזה שציער אותך.

בורא עולם קורא לנו בנים, גם כשחטאנו אנו בנים, גם כשביקשנו סליחה על מעשינו, התחננו למחילה, ובחלוף זמן מה גם שבנו לסורינו. בורא עולם קיבל אותנו שוב, ומחייה אף את הרומסים את תורתו ומצוותיו.מדוע  לפי ש"תוכו רצוף אהבה" בורא עולם מקבל אותנו שוב ושוב ושוב ושוב... אנו לפחות נזכה למחול לפחות פעם אחת.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 6 (5 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


סגולה נגד דיכאון

קראו את מזמורי קט"ז וק"ג בתהילים, וכן תפילה ליציבות הרוח. הרי הם לפניכם

10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

סגולה למלוי כל משאלה

כַּאֲשֶׁר מַשְׁפִּילִין אָדָם בַּעֲבוֹדָתוֹ, בְּחֶבְרָתוֹ, בְּמִשְׁפַּחְתּוֹ וְכַדּוֹמֶה, יִשְׂמַח בְּבִזְיוֹנוֹתָיו כְּמוֹצֵא שָׁלָל רַב

סגולה לשלום בית

בעיות בשלום בית? מחפשים פרקי תהילים שיוכלו להועיל? אתם יכולים להפסיק לחפש! לפניכם לתפילה לשלום בית
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |