מדוע שמח רבי יואל טייטלבוים לגלות כי יהודי רימה אותו?

כפי שבורא עולם מקבל אותנו שוב ושוב, כך יכולים אנו ללמוד למחול לאחר

29/08/19 | כ"ח אב התשע"ט

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

באחד הימים נכנס יהודי אל הרב יואל טייטלבוים והתאונן במר נפשו כי צרור של צרות באו עליו. "בעיות רפואיות שונות ומשונות תקפו את מרבית בני הבית, והשאר חולים במחלות נפשיות. רבי! ביתי על סף פירוק.אין לי יום אחד של נחת, כסף אין, במה אכלכל את ביתי?" התאונן בפני הרב.

רבי יואל הסכית ועיניו התמלאו דמעות על צרותיו הרבות של היהודי. כדרכו, פתח את מגירתו והוציא חפיסה גדולה של שטרות והעניקה לאיש, כדי שיביא מעט רווחה אל ביתו השבור.עיניו של האיש אורו, הוא נטל את החפיסה והלך לדרכו.

בצאתו רכן הגבאי אל הרבי ואמר לו: "האיש הזה הוא רמאי גדול, אף אחד בביתו אינו חולה בשום מחלה, והוא עצמו אינו זקוק לחסדים. יש לו די והותר, יש לו פרנסה מכובדת, סתם רצה הוא לחמוס מקופת הרבי…"

הרבי נשא עיניים מלאות שמחה אל הגבאי הרותח מזעם, ואמר אליו: "יישר כוח! יישר כוח! אין לך מושג כמה הרגעת אותי! ליבי כמעט ולא עמד בזה שיהודי נאלץ לעבור מסכת שאול קשה כל כך! וכעת אתה מודיע לי שברוך השם הכל בסדר אצלו… הודו לה' כי טוב!"

כמה מאיתנו היו מקבלים את העובדה שרימו אותנו מבלי לכעוס או לנסות להשיב מנה אחת אפיים לאותו אדם? ונניח שאנו מתגברים על מידותינו, מקבלים זאת כגזירת שמים, מקבלים באהבה וממשיכים הלאה, האם נשמח על הצלחת האדם שרימה אותנו? נראה שהתשובות די ברורות.

גדולתו של הרב יואל טייטלבוים ניכרת בביטול האני שלו והשקעה בצרכי האחר, שום טרוניה, שום רמז של כעס על מעשי המרמה, רק אושר צרוף על עוד יהודי שאינו מתייסר בייסורים כפי שחשב. הרב יואל מלמד אותנו מוסר נוקב באהבת ישראל ואמונה בבורא - אהבת האחר על אף שפגע בך, סליחה על מעשיו, ושמחה על הצלחותיו.

הדבר כלל אינו פשוט, אך עם אמונה שכל העובר עליך לטובתך, וכל אדם המצער אותך חלילה הוא שליח הבורא, תוכל ואפילו במעט לקבל את הדברים בצורה טובה יותר ואפילו להכניס בך מעט אהבה גם לזה שציער אותך.

בורא עולם קורא לנו בנים, גם כשחטאנו אנו בנים, גם כשביקשנו סליחה על מעשינו, התחננו למחילה, ובחלוף זמן מה גם שבנו לסורינו. בורא עולם קיבל אותנו שוב, ומחייה אף את הרומסים את תורתו ומצוותיו.מדוע  לפי ש"תוכו רצוף אהבה" בורא עולם מקבל אותנו שוב ושוב ושוב ושוב... אנו לפחות נזכה למחול לפחות פעם אחת.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 6 (5 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה ותפילה

מחפשים תפילה לפרנסה? לפניכם תפילה לפרנסה מתוך "שערי דמעה" וסגולות לפרנסה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל

חרדות ופחדים - 7 סגולות

מי שאחזו פחד פתאום, יאמר שלוש פעמים את הפסוק: "השם הושיעה, המלך יעננו ביום קראנו". ויש עוד 6 סגולות לחרדות ופחדים

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

תפילה סגולית וחזקה להריון

מתפללים להריון? לפניכם תפילה להריון. יהי רצון מלפניך צור כל העולמים צדיק בכל הדורות, למען שמך הגדול היוצא מפסוק ה` זכרנו יברך, שתתן לי זרע חדש זרע קודש, רצוי והגון טוב ויפה מתוקן ומקובל, וראוי לחיות ולהתקיים בלי עון ואשמה

תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |