בריאות

המגיפה השקטה: דיכאון, חרדות ומחלות נפש

העידן המודרני, המכונה גם עידן השפע, הביא אתו מגיפה מסוג חדש: בעיות הנפש


13/02/20 | י"ח שבט התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

העידן המודרני הוא עידן של שפע, עבור רוב בני האדם על כדור הארץ המשאבים הופכים להיות נגישים, המידע זמין והכלים להפיכת החיים נוחים וקלים יותר מוגשים ממש על מגש של כסף. אך לצד הקדמה על שלל מעלותיה, הולכת ומתרחבת תופעת מחלות הנפש. סביר להניח שגם בסביבתכם הקרובה, יש  אדם הסובל מקושי נפשי כלשהו, בין אם אתם מודעים לכך או לא.

כמות האנשים הסובלים מבעיות נפשיות הולכת וגדלה בעת הנוכחית. גם אנשים אשר כל חייהם התנהלו באופן תקין, מוצאים עצמם אחוזי חרדה, פחד ועצב כבד לצד בעיות נוספות. ברוב המקרים מדובר בהתפרצות שבסיסה טמון במשבר חריף שחווה האדם וטלטל את חייו, אך לא תמיד זהו המצב.

על חשיבות השמירה על בריאות הגוף נדמה כי כולנו יודעים, כמו גם את הכלים התורמים לכך. גם בתחום בריאות הנפש קיימים טיפולים מונעים, אשר יכולים למנוע את התפרצות מחלות הנפש. אם נהיה מודעים לכך שניתן לשמר את בריאות הנפש כבר מגיל צעיר, נוכל לסייע לנו ולילדינו.

איך שומרים על הבריאות הנפשית? לומדים להתבונן על מטרת החיים. אם  נלמד לבחון את הקשיים המתעוררים במהלך החיים, ואת המשברים, ולהבין מה התועלת בהם, נוכל להתמודד עמם ולצאת מחוזקים יותר. כלים אלו יכולים לסייע גם בריפויים של מי שלוקים בבעיות נפשיות או נקלעו למשבר נפשי.

הבסיס לשמירה על הבריאות הנפשית נעוץ בהבנת משמעות החיים וכנגזר מכך, את הסיבות לסבל ואת המשמעות שלו. לצד ההבנה, יש למצוא את הדרכים להימנע ממתח ומלחץ נפש, ואת היכולת "לשים את הדברים בפרופורציה הנכונה", דהיינו להתייחס באופן מאוזן למתרחש סביבנו. אך מעבר לכך, אדם זקוק לסביבה טובה, אנושית וטבעית כאחד. על כך במאמרים הבאים.

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? מה שאתם צריכים נמצא בלחיצה כאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא בריאות

X
  • © כל הזכויות שמורות