איך קשורה פטירתו של רבי אליעזר פאפו לעצירת המגפה?

לרגל כ' בתשרי, יום הילולת ה''פלא יועץ'', רבי אליעזר פאפו, קבלו כמה עובדות על הצדיק המופלא שאולי טרם הכרתם

05/10/20 | י"ז תשרי התשפ"א

 

ג' בתמוז הוא היום הקדוש של הרבי מלובביץ'. ביום זה ממש, שליחי "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עבורכם בציונו. השירות ללא תשלום. ניתן לשלוח שמות בחינם כאן! ​>>

א. רבי אליעזר פאפו נולד בבוסניה בשנת תקמ''ו 1786 ונפטר בכ' בתשרי בשנת תקפ''ח 1827. הוא היה פוסק ומקובל ונודע בספר המוסר שחיבר בשם ''פלא יועץ''. 

 

ב. רבי אליעזר פאפו שימש כרב הקהילה הספרדית של סיליסטרה שבבולגריה וכן כיהן תקופה מסויימת גם כראש הקהילה של בירת ולאכיה, בוקרשט.

 

ג. על דמותו רבת ההוד, כתב בנו: "והפליא לענות בצום נפשו, ומלקות בכל לילה ולילה שאומרים בהם תחנונים. שק ואפר וחרולים וטבילות ... וטבילת שלגים ..."

 

ד. סביבו הילכו סיפורי אגדה רבים שקשרו סביבו נסים ונפלאות. כך לדוגמה, זכה לקפיצת הדרך כאשר הגיע לכהן כאב בית הדין הרבני בסיליסטרה.

 

ה. דוגמה נוספת לסיפורי הנפלאות שנקשרו סביבו, היא פטירתו ממגפת הדבר בחול המועד סוכות, כ' בתשרי 1827, שנקשרה באופן סגולי ומופלא להפסקת המגפה בעיר סיליסטרה.

 

ו. לפני פטירתו הודיע לתלמידיו, כי כל המשתטח על קברו לאחר טבילה במקווה, אמירת תהילים ותפילה בכוונה - יפקד ויוושע בכל מה שצריך. 

 

ז. בין ספריו: פלא יועץ - ספר מוסר על פי סדר האלף בית, אורות אילים - ספר הנהגות על פי סדר הש''ס, הזוהר והחיד''א, שו''ת פלא יועץ - שו''ת בענייני הלכה, בית תפילה  - ספר תפילות, דן ידין - פירושים על התורה ודרשות ועוד.

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הילולת הבאבא סאלי

ביום ההילולה, תלמדי החכמים של "מוקד תהילים ארצי" יתפללו עליכם בציון, אל תפסידו את ההזדמנות לשלוח לנו שמות לתפילה

יום כ"ד טבת בעל סגולה ייחודית

כ"ד טבת הוא יום פטירתו של רבי משה מרדכי בידרמן, אדמו"רה השישי של חסידות לעלוב ובנוסף ואדמו"ר חסידות קרלין לעלוב, אשר נודע כצדיק בדורו ופעל לישועות רבות

סגולה גדולה לישועה ביום י"ג טבת

י"ג טבת הוא יום ההילולא של רבי משה בידרמן, האדמו"ר השני של חסידות לעלוב, שאמר קודם פטירתו: "כל מי שיפעל לכבוד ההילולא שלו ישיב לו טובה משמי מרומים"

כ"ד כסלו - יום פטירתו של הרב אהרון לייב שטינמן

הרב אהרון יהודה ליב שטינמן זצוק"ל, נשיא מועצת גדולי התורה של תנועת "דגל התורה", מייסד ישיבות וכוללים בישראל ובחו"ל, ראש כולל פוניבז', ישיבות גאון יעקב" ו"ארחות תורה". ומחבר "איילת השחר" על התלמוד הבבלי ועל התורה

סגולה לביטול הדינים מרבי חיים מוולוז’ין

הרב חיים איצקוביץ, אשר נודע בשם רבי חיים מוולוז'ין היה תלמידו הבולט ביותר של הגאון מווילנה, מייסדה של ישיבת עץ חיים, המוכרת כישיבת וולוז'ין - "אם הישיבות", ורב העיירה וולוז'ין

סגולתו הנדירה של יום כ’ חשון

כ' חשון הוא יום פטירתו של רבי מרדכי שרעבי זצוק"ל, אשר עליו אמר מרן עובדיה יוסף: "הוא היה גדול הדור, וכמוהו לא היה בקבלה"

בזכות רחל אימנו - סגולה גדולה לישועה

דורות רבים נהגו עם ישראל לפקוד את קברה של רחל אימנו בכל עת שנזקקו לישועה ולרחמים, סגולה מוכחת וידועה עוברת מפה לאוזן כבר שנים רבות ואנו מעלים אותה עבורכם על הכתב

סגולות נבחרות


סגולה להריון קל

סגולה להריון קל: תאמר לפני ברכת 'המפיל' (לפני השינה) פרק כ' בספר תהלים, ולאחר מכן תאמר שוב את הפסוק השני

סגולה להריון

סגולה לעקרה שתלד - ראיה מן התורה, הנביאים ומן הכתובים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |