איך קשורה פטירתו של רבי אליעזר פאפו לעצירת המגפה?

לרגל כ' בתשרי, יום הילולת ה''פלא יועץ'', רבי אליעזר פאפו, קבלו כמה עובדות על הצדיק המופלא שאולי טרם הכרתם

05/10/20 | י"ז תשרי התשפ"א

 

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ, ואתם מוזמנים לשתיהן! לחצו כאן - תהילים יומי בווטסאפ וגם כאן הסגולה/התפילה היומית.

א. רבי אליעזר פאפו נולד בבוסניה בשנת תקמ''ו 1786 ונפטר בכ' בתשרי בשנת תקפ''ח 1827. הוא היה פוסק ומקובל ונודע בספר המוסר שחיבר בשם ''פלא יועץ''. 

 

ב. רבי אליעזר פאפו שימש כרב הקהילה הספרדית של סיליסטרה שבבולגריה וכן כיהן תקופה מסויימת גם כראש הקהילה של בירת ולאכיה, בוקרשט.

 

ג. על דמותו רבת ההוד, כתב בנו: "והפליא לענות בצום נפשו, ומלקות בכל לילה ולילה שאומרים בהם תחנונים. שק ואפר וחרולים וטבילות ... וטבילת שלגים ..."

 

ד. סביבו הילכו סיפורי אגדה רבים שקשרו סביבו נסים ונפלאות. כך לדוגמה, זכה לקפיצת הדרך כאשר הגיע לכהן כאב בית הדין הרבני בסיליסטרה.

 

ה. דוגמה נוספת לסיפורי הנפלאות שנקשרו סביבו, היא פטירתו ממגפת הדבר בחול המועד סוכות, כ' בתשרי 1827, שנקשרה באופן סגולי ומופלא להפסקת המגפה בעיר סיליסטרה.

 

ו. לפני פטירתו הודיע לתלמידיו, כי כל המשתטח על קברו לאחר טבילה במקווה, אמירת תהילים ותפילה בכוונה - יפקד ויוושע בכל מה שצריך. 

 

ז. בין ספריו: פלא יועץ - ספר מוסר על פי סדר האלף בית, אורות אילים - ספר הנהגות על פי סדר הש''ס, הזוהר והחיד''א, שו''ת פלא יועץ - שו''ת בענייני הלכה, בית תפילה  - ספר תפילות, דן ידין - פירושים על התורה ודרשות ועוד.

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

מקפידים על קריאת תהילים יומית, וזוכים בע"ה לישועות. להצטרפות לקבוצת הווטסאפ לחצו

 

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולתו הנדירה של יום כ’ חשון

כ' חשון הוא יום פטירתו של רבי מרדכי שרעבי זצוק"ל, אשר עליו אמר מרן עובדיה יוסף: "הוא היה גדול הדור, וכמוהו לא היה בקבלה"

בזכות רחל אימנו - סגולה גדולה לישועה

דורות רבים נהגו עם ישראל לפקוד את קברה של רחל אימנו בכל עת שנזקקו לישועה ולרחמים, סגולה מוכחת וידועה עוברת מפה לאוזן כבר שנים רבות ואנו מעלים אותה עבורכם על הכתב

סגולות נבחרות


עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

תפילת וסגולת השל"ה הקדוש - הנוסח המלא

את תפילת השל"ה הקדוש טוב לקרוא בכל עת. אַתָּהּ הוּא יְיָ אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁלֹּא בָּרָאתָ הָעוֹלָם, וְאַתָּהּ הוּא אֱלֹהֵינוּ מִשֶּׁבָּרָאתָ הָעוֹלָם, וּמֵעוֹלָם וְעַד עוֹלָם אַתָּה אַל. וּבָרָאתָ עוֹלָמְךָ בְּגִין לְאִשְׁתְּמוֹדַע אֱלָהוּתָךְ

סגולה לזיווג

סגולה גדולה לזיווג היא להחליט לבנות את הבית על תורה, מצוות וביטחון בקדוש ברוך הוא

סגולה לזרע בר קיימא

סגולה לזרע בר קיימא להדליק 3 נרות לנשמת יעקב אבינו, יששכר בן יעקב, לאה אמנו ולתת צדקה ליד כל נר. לאחר מכן לקרוא פסוקים י"ב-י"ח מפרק ל' בספר בראשית

סגולה להצלחה

סגולה גדולה להצלחה בגשמיות וברוחניות, וגם למשפחה: לומר בכל 'שבת מברכים' (שבת לפני ראש חודש), את כל התהילים.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |