מתי מסתיים החינוך?

הרב אורי גמסון בסיפור מרתק על התנא פלימו ועל המסר שכל אדם צריך ללמוד על מהות החינוך

30/01/21 | י"ז שבט התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

מדברי הרב בסרטון:


האם יש איזשהו שלך שאפשר להצביע עליו ולומר: "זהו, אני אדם מחונך", או, "הילדים שלי ילדים מחונכים"?

פלימו היה חכם מדור התנאים שחי במאה ה-2 לספירה בארץ ישראל. אין עליו יותר מדי מידע ביוגרפי, אבל סיפור אחד משמעותי הוא השאיר אחריו. הסיפור קשור למה שפלימו נהג לומר שהשטן כבר לא יכול עליו, הוא כבר נמצא במצב בו לא משנה מה השטן יעשה, הוא יתגבר עליו. השטן שמע את זה, וביקש את רשותו של אלוקים לנסות את פלימו.

הוא הגיע לביתו של פלימו לבוש כקבצן, עם מראה מאוד לא נעים, בערב יום כיפור, כשכולם לחוצים לפני היום הקדוש, וביקש משהו לאכול. כיוון שבני הבית היו לחוצים, הם הוציאו לשטן אוכל החוצה. פנה אליהם השטן ואמר: "אתם יושבים בבית, ולי אתם מביאים אוכל החוצה?" בעקבות ההערה הזאת, פלימו פנה לשטן והזמין אותו לסעוד בתוך הבית יחד איתם. הבעייה היתה שהריח שהוא הדיף היה נורא, והמראה שלו היה מאוד לא נעים. בנוסף לכל זה, ההתנהגות שלו גרמה תחושה מאוד לא נוחה בקרב כל בני הבית, עד שפלימו העיר לשטן הקבצן שלא כך מתנהגים. בעקבות ההערה, נעלב השטן הקבצן ועשה את עצמו כאילו הוא נפטר משברון לב.

פלימו שקלט מה קרה באותו הרגע, תפס שלמרות הניסיונות שלו לעשות חסד וצדקה, הוא הצליח. ויותר מזה, הוא גרם צער לאדם שהוא לא מכיר. רגשות החרטה הובילו את פלימו לבית הכנסת, שם הוא פגש את השטן שסיפור לו שהוא היה אותו קבצן, ושכל זה היה ניסיון מאת ה'. ואז השאיר לו השטן מסר שכל אחד מאיתנו יכול לקחת לחיים שלו:

אף פעם אל תאמר שהצלחת, שסיימת שאתה כבר בן אדם מחנוך ומוצלח. תמיד תדאג, אולי יש לי עוד מה לשפר בעצמי. חינוך? אף פעם לא נגמר.מי לא רוצה נחת מהילדים?
ומי לא ירצה תפילה מיוחדת על כך?
 
לחצו כאן להשתדלות >>

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הורים כחוקרים פרטיים

הרב אליהו רבי מבקש ממך לשאול את עצמך האם אתה מתפקד בתור חוקר פרטי מול הילדים, אם כן אתה חייב לקרוא את הדברים שלו

העיקר והתפל בחינוך הילדים

הרב ישראל אברג'יל מספר על הורים שלא הכירו את בן הזוג של בתם עד שהיה מאוחר יותר, מה עושים כדי שזה לא יקרה לכם?

גידול ילדים כרוך באכזבות

הרב ישראל אברג'יל על האכזבות ההכרחיות בגידול ילדים ועל הנקודות המיוחדות והחלשות שיש לכל ילד וצריך להכיר

מתי מסתיים החינוך?

הרב אורי גמסון בסיפור מרתק על התנא פלימו ועל המסר שכל אדם צריך ללמוד על מהות החינוך

איך מגדלים ילדים מוצלחים ללא פחדים?

בסרטון העוצמתי הזה מסביר הרב אליהו רבי על פי משנתו של הרב מנחם מנדל שניאורסון זצ''ל - איך אפשר לגדל ילדים שלא יפחדו מכלום בעולם מלבד מהבורא יתברך? צפו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית למציאת דירה

מחפשים דירה וזקוקים לתפילה? הנוסח המלא לפניכם, מתוך פרק צ"א בתהילים. יֹשֵׁב, בְּסֵתֶר עֶלְיוֹן; בְּצֵל שַׁדַּי, יִתְלוֹנָן. אֹמַר--לַיהוָה, מַחְסִי וּמְצוּדָתִי; אֱלֹהַי, אֶבְטַח-בּוֹ. כִּי הוּא יַצִּילְךָ, מִפַּח יָקוּשׁ; מִדֶּבֶר הַוּוֹת.
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |