דבר תורה לקראת פרשת לך-לך: רק מידות טובות

הניסים בפרשה נכתבו בתורה ברמז, במילה אחת. לעומת זאת, המידות הטובות של רבקה נכתבה באריכות יתרה

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו

בספר "סידורו של שבת" מובא שהרבה נסים נעשה לרבקה אמנו, בדרכה לשידוך של יצחק. אותם ניסים לא נזכרו בתורה, אלא ברמיזה בלבד. לדוגמה, "וירץ העבד לקראתה". בנוסף מובא בחז"ל שנעשה נס ו"המים עלו לקראתה". דוגמא נוספת מובאת בתורה - "ויבאה יצחק לאהל שרה". מובא בחז"ל שכל הנסים הגלויים שהיה לשרה אמנו בימי חייה, חזרו לאוהל בעקבות כניסתה של רבקה אמנו - נר דולק משבת לשבת, הברכה מצויה בעיסה וענן קשור על האוהל.
כל זה נכתב בתורה ברמז, במילה אחת. לעומת זאת, המידות הטובות של רבקה, שהשקתה את אליעזר, וכן את האנשים והגמלים אשר היו עמו, נכתבו באריכות יתרה. וזאת ללמדך כי שבח גדול הוא לאדם בעל מידות טובות וגומל חסד, יותר מכמה וכמה מופתים של בעלי מופתים!...
מסופר שחסיד אחד שאל את האדמו"ר 'אמרי חיים' מוויז'ניץ על בחור פלוני שהוצע לבתו כשידוך... השיב לו האדמו"ר: תבדוק באם הוא בעל מידות טובות, ותדע שזה העיקר. והראיה - אף לאחר שראה אליעזר ש'עלו המים לקראתה', לא התפעל מכך וביקש לראות מידותיה אם טובות הן, ואם בעלת חסד היא, כי זה עיקר גדולתו של האדם.
וכן אמר הגאון מטשעבין זצ"ל, כשנשאל על מה יש לשים דגש בעת ה'בירורים' בשידוך. הוא ענה ואמר כי ג' דברים נצרכים לו לבחור, ואלו הם: א. מידות טובות. ב. מידות טובות. ג. מידות טובות... והמשכיל יבין. 
שבת שלום
הרב מנדל

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

מומלץ!!! תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

דבר תורה

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |