אש ההתלהבות

חיילי האוייב נתקפו בבהלה כשזיהו את הקוזק הרוכב כחלוץ המחנה כולו, דוהר על הסוס בכל כוחו ושום דבר בעולם לא יכול היה לעצור אותו

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו


 
אש ההתלהבות
 
גדוד של קוזקים דהר אל חזית הקרב. בליל שבת הגיעו לעיירה יהודית והתעכבו שם ללינת לילה.
 
כדרכם, שתו והשתכרו עד שנפלו לתרדמה. אחד הקוזקים שתה יותר מחבריו ולכן הוא המשיך לישון מספר שעות נוספות. חבריו השכימו קום והמשיכו בדרכם.
כשהתעורר הקוזק, התברר לו כי הגדוד שלו עזב את המקום. הוא נבהל והחליט לרדוף אחריהם ולנסות להדביקם.
 
נכנס הקוזק לאחד מבתי היהודים מתושבי העיירה נטל את סיר החמין מעל האח כשהוא רותח והוריקו לתוך הכיסים שהיו באוכף הסוס. כשחש הסוס את חום החמין בכל עצמותיו, נתקף בבהלה והחל לדהור בכל כוחו במהירות עצומה, כשהקוזק על גבו.
 
מהירות הסוס התגברה, הוא הדביק את גדוד הקוזקים ודהר בכל כוחו אל תוך שורות האויב.
 
חיילי האוייב נתקפו בבהלה כשזיהו את הקוזק הרוכב כחלוץ המחנה כולו, דוהר על הסוס בכל כוחו ושום דבר בעולם לא יכול היה לעצור אותו. מרוב בהלתם הם הפנו עורף ונסו על נפשם. כך הוכרע הקרב לטובת הקוזקים ללא מאמץ כלל.
 
במחנה עברה השמועה שחום החמין הרותח ניצח בקרב...
 
הסיבה העיקרית הגורמת לאדם להיכשל ולדרוך במקום היא העצלות, כדי להתגבר על העצלות צריך להכניס מעט חום, מעט "אש". כשתכניס מעט חום, מעט רצון, תוכל להכניע את העצלות ולרוץ אל המטרה ביתר שאת.
 
גם בעולם הרוחני שלך יש לא מעט קשיים שהיצר הרע מערים עליך, אחד מהקשיים הוא ה"כיבוי" שלך. יצר הרע "מכבה" את ה"אש הרוחנית" הבוערת בך, את ההתלהבות והרצון לשמור, לעשות ולקיים.
 
מידי יום עלינו להבעיר את אותה האש, להכניס התלהבות במעשים שלנו, להחדיר כוח רצון להצליח, ובכך גם כשאנו בודדים אנו יכולים לנצח במלחמה מול היצר.
 
אם תכניס לתוך היום שלך את "אש ההתלהבות" שום דבר לא יוכל לעמוד בפניך, כך תוכל בעזרת ה' להשיג מטרות רבות שהיצבת לעצמך במסלול חייך...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (124 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע

תפילה סגולית לפריון

מעוניינים להתפלל לפוריות? יהי רצון מלפניך ה’ אלוקי אלוקי אבותי שתזכה אותי ואת אשתי בפרי בטן. שידענו ה’ אלוקינו שזה רצונך, כי "לא תהו בראה - לשבת יצרה". ועל כן אנו באים אליך בתחינה

סגולה לעושר

"כִּי מְכַבְּדַי אֲכַבֵּד" וְהֶעָשִׁיר הֲרֵי שֶׁהוּא מְכֻבָּד - מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |