כשתלמידו המנוח של הרמב"ן הגיע בחלום

לגבי השאלות שביקשת שאברר על הנהגת הבורא - אין אלה כלל שאלות! למעלה רואים עולם ברור! אין שאלות, הכל מובן!

14/03/18 | כ"ז אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


אחד מתלמידיו של הרמב״ן גסס ונטה למות. נתן הרמב״ן בידו מכתב וקמע. במכתב נשאלו שאלות על הנהגת ה' בעולם. כעבור שעות מספר נפטר התלמיד.
 
בחלוף מספר חודשים מפטירתו, נגלה התלמיד אל רבו ואמר לו: "הגעתי לעולם האמת, בזכות הקמע שנתת לי נפתחו בפניי כל השערים, אך לגבי השאלות שביקשת שאברר על הנהגת הבורא - אין אלה כלל שאלות! למעלה רואים עולם ברור! אין שאלות, הכל מובן!" ('אמונה שלמה')
 
"וַהֲסִרֹתִי אֶת כַּפִּי וְרָאִיתָ אֶת אֲחֹרָי וּפָנַי לֹא יֵרָאוּ" (שמות לג', כג') - אמר הקב"ה למשה: "פני לא יראו - אתה אינך יכול לראות מדוע פעלתי כך, מדוע עשיתי אחרת, אולם בסוף תדע מדוע עשיתי כל זאת".
 
שאלות רבות מציפות את חיינו, שאלות מוצדקות, שאלות הגורמות לנו לעיתים לאבד מעט מהאמונה שיום יום אנו משקיעים בה.
 
הנהגתו של הבורא אינה מובנת לנו, מדוע האחד מצליח והשני נכשל? מדוע בדיוק בזמן שהתחזקתי, כשהתקרבתי אליך בורא עולם, באותו הזמן הפסדתי?
 
אנו כמו ילדים קטנים, לא מבינים את פעולותיו של אבינו, אולם כשמעט נתבגר, נבין מדוע אבא שלנו פעל כך - הכאיב לנו, גער בנו וצחק איתנו, אך מה שבטוח הוא, שהוא היה איתנו תמיד!
 
לעתיד לבוא, כשכל המסכים יעלו, כבר לא תהיינה לנו שאלות, הכול יהיה כל-כך ברור ומובן, כל השאלות יתממסו כלא היו. אז נראה במוחש שכל קושי, כל משבר, כל נפילה שעברנו בחיינו היו כל-כך לטובתנו.
 
היום אולי מעט קשה, אבל הקושי מסתיר בתוכו את הטוב והמתוק, הראייה שלנו קטנה מכדי לראות זאת, אך הנשמה מבינה ויודעת מה הוא טומן בתוכו.
 
נתחזק באמונה, נשאל שאלות, ויחד עם זאת נכניס לתודעה שלנו שהכול לטובה, הכול מושגח, הכול כדי שלעתיד לבוא נכנס דרך כל הפתחים המובילים אותנו אל שערי גן עדן...
 
יום טוב, חג שמח שבת שלום ובשורות טובות             
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 
ניתן לרכוש את הספר הראשון של  "החיזוק היומי" בטל- 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


פרק שירה | שירת הבריאה

נוסח מלא של פרק שירה - שירת הבריאה. קְרִיאַת פִּרְקִי שִׁירָה מַגִּיעַ עַד גָּבְהֵי שָׁמַיִם לְהַשְׁפִּיעַ בַּמְּרוֹמִים שֶׁפַע בְּרָכָה וְטוֹבָה, מֵחֳלָאִים, פְּגָעִים רָעִים וּשְׁאַר מרעין בישין , תּוֹעַלְתּוֹ מְרֻבָּה, הַרְבֵּה עָשׂוּ וְעָלְתָה בְּיָדָם לִישׁוּעַת הַכְּלַל וְהַפְּרָט

סגולה גדולה מבעל המתוק מדבש

סגולה לזיווג הגון, לפרנסה, לזרע של קיימא, לרפואה ולכל הישועות - לומר 13 פעם מזמור יג בתהילים במשך 13 יום ותקובל בקשתו והיינו 13x13x13

סגולה לפרנסה טובה

מתוך ספר שערי דמעה - תפילה לפרנסה טובה. יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |