מהי התרופה לרפא את הפצעים שלנו?

מדוע התחמק עובר אורח מהרב אריה לוין? ומה עלינו לבנות כדי לתקן בעיותנו בשורשן?

12/08/18 | א' אלול התשע"ח

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

רבי אריה לוין נודע בכינויו "רב האסירים" לפי שהיה נוהג במשך כעשרים וחמש שנה ללכת בכל שבת לבקר את האסירים בבתי הכלא, לעודד את רוחם ולכתוב להם מכתבים. בפרט נודעו ביקוריו אצל אסירי המחתרות ועולי הגרדום.

בעת ביקור אסירי המחתרות הבריח הרב לוין בבגדיו פתקי דרישת שלום בין האסירים לבני משפחותיהם. עוד נהג רבי אריה לוין לבקר בקביעות בבית החולים למצורעים על מנת לעודד את יושביו.

באחד הימים הלך רבי אריה לוין ברחובות ירושלים. בדרכו ראה את אחד ממכריו מנסה להתרחק ולחמוק ממבטו, קרא לו רבי אריה לוין ואמר: "שלום לך ידידי, רואה אני כי חומק אתה מלפגשני, האם אירע דבר מה? האם יש בליבך עליי?"

השיב לו אותו אדם בהיסוס: "חלילה, כבוד הרב, אומנם ניסיתי לחמוק ממבטך, אך הסיבה לכך היא שמתבייש אני ממך. אינני חובש כיפה, ולא חשתי בנוח לברך את הרב ולשוחח עימו בגילוי ראש".

"ידידי" השיב לו רבי אריה, "אדם נמוך קומה אני ואינני רואה כלל אם יש כיפה על ראשך. עיניי מגיעות רק עד מקומו של הלב. לכן כשאני פוגש אדם, פוגש אני רק את ליבו!"

"יְרוּשָׁלַ‍ִם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו" (תהלים קכב', ג')

הלב מחבר בין אברי הגוף השונים, וזהו סודה של ירושלים, המחברת את כולם. עם ישראל מורכב משבטים שונים, מעדות שונות וממפלגות שונות. לכל שבט דגל משלו, לכל עדה מנהגים משלה ולכל מפלגה יש את אמונת הדרך שלה. נקודת הנצח הזו הנקראת ירושלים היא שאמורה להעניק את האחדות לעם ישראל.

המסר הנצחי של ירושלים הוא: "שאלו שלום ירושלים" - אם שואלים אתם מה ניתן לעשות על מנת לחזק את מעמדה של ירושלים, את מעמדו של עם ישראל? התשובה היא"ישליו אוהביך" לחזק את אחוות האחים בתוך עם ישראל.

תיקון השורש לבעיות שלנו מתחיל מבנייה מחודשת של אהבת ישראל, אהבה לכל יהודי באשר הוא.

כשנבין ששורש הבעיות מתחיל משנאת חינם, שנאת האחר ללא סיבה, נוכל לרפא את הפצעים באמצעות אהבת חינם, אהבת האחר ללא סיבה, ללא שעשה בשבילנו מאומה.

איננו צריכים רק מטוסי קרב וטנקים כדי להגן על ארצנו, אם נאהב את האחר, נהיה מאוחדים, נכבד ולא נזלזל, נסתכל על הלב של האחר, ניצור חומות מגן ו"כיפות ברזל" אשר יגינו עלינו מכל צרה וצוקה...

"שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלָ‍ִם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִך"ְ (תהלים קכב', ו') - אם יש אהבה, אם יש אוהבים, אז יש שלום בירושלים...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (192 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

רפואה לב

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לישוב הדעת

כנסו לקריאת פרקי תהילים לישוב הדעת וכן משנה במסכת אבות. קַבְיָא בֶּן מַהֲלַלְאֵל אוֹמֵר, הִסְתַּכֵּל בִּשְׁלֹשָׁה דְּבָרִים וְאֵין אַתָּה בָּא לִידֵי עֲבֵרָה. דַּע מֵאַיִן בָּאתָ, וּלְאָן אַתָּה הוֹלֵךְ וְלִפְנֵי מִי אַתָּה עָתִיד לִתֵּן דִּין וְחֶשְׁבּוֹן

סגולה לשמחה אמיתית

מה הקשר בין שמחה לבין אכילת מאכל אדום? 4 סגולות שאולי לא הכרתם, להשגת שמחה אמיתית

סגולה לאריכות ימים

...ותבטל מעלינו כל גזירות קשות ורעות, ובצל כנפיך תסתירנו, ונהיה בריאים בכל אברינו וגידינו, ותשמרנו מכל צרה, ומכל פחד, ומכל חולי

מזמור לתודה

מזמור לתודה בתהילים - מזְמוֹר לְתוֹדָה: הָרִיעוּ לַיהוָה, כָּל-הָאָרֶץ. עִבְדוּ אֶת-יְהוָה בְּשִׂמְחָה; בֹּאוּ לְפָנָיו, בִּרְנָנָה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |