מהי התרופה לרפא את הפצעים שלנו?

מדוע התחמק עובר אורח מהרב אריה לוין? ומה עלינו לבנות כדי לתקן בעיותנו בשורשן?

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

רבי אריה לוין נודע בכינויו "רב האסירים" לפי שהיה נוהג במשך כעשרים וחמש שנה ללכת בכל שבת לבקר את האסירים בבתי הכלא, לעודד את רוחם ולכתוב להם מכתבים. בפרט נודעו ביקוריו אצל אסירי המחתרות ועולי הגרדום.

בעת ביקור אסירי המחתרות הבריח הרב לוין בבגדיו פתקי דרישת שלום בין האסירים לבני משפחותיהם. עוד נהג רבי אריה לוין לבקר בקביעות בבית החולים למצורעים על מנת לעודד את יושביו.

באחד הימים הלך רבי אריה לוין ברחובות ירושלים. בדרכו ראה את אחד ממכריו מנסה להתרחק ולחמוק ממבטו, קרא לו רבי אריה לוין ואמר: "שלום לך ידידי, רואה אני כי חומק אתה מלפגשני, האם אירע דבר מה? האם יש בליבך עליי?"

השיב לו אותו אדם בהיסוס: "חלילה, כבוד הרב, אומנם ניסיתי לחמוק ממבטך, אך הסיבה לכך היא שמתבייש אני ממך. אינני חובש כיפה, ולא חשתי בנוח לברך את הרב ולשוחח עימו בגילוי ראש".

"ידידי" השיב לו רבי אריה, "אדם נמוך קומה אני ואינני רואה כלל אם יש כיפה על ראשך. עיניי מגיעות רק עד מקומו של הלב. לכן כשאני פוגש אדם, פוגש אני רק את ליבו!"

"יְרוּשָׁלַ‍ִם הַבְּנוּיָה כְּעִיר שֶׁחֻבְּרָה לָּהּ יַחְדָּו" (תהלים קכב', ג')

הלב מחבר בין אברי הגוף השונים, וזהו סודה של ירושלים, המחברת את כולם. עם ישראל מורכב משבטים שונים, מעדות שונות וממפלגות שונות. לכל שבט דגל משלו, לכל עדה מנהגים משלה ולכל מפלגה יש את אמונת הדרך שלה. נקודת הנצח הזו הנקראת ירושלים היא שאמורה להעניק את האחדות לעם ישראל.

המסר הנצחי של ירושלים הוא: "שאלו שלום ירושלים" - אם שואלים אתם מה ניתן לעשות על מנת לחזק את מעמדה של ירושלים, את מעמדו של עם ישראל? התשובה היא"ישליו אוהביך" לחזק את אחוות האחים בתוך עם ישראל.

תיקון השורש לבעיות שלנו מתחיל מבנייה מחודשת של אהבת ישראל, אהבה לכל יהודי באשר הוא.

כשנבין ששורש הבעיות מתחיל משנאת חינם, שנאת האחר ללא סיבה, נוכל לרפא את הפצעים באמצעות אהבת חינם, אהבת האחר ללא סיבה, ללא שעשה בשבילנו מאומה.

איננו צריכים רק מטוסי קרב וטנקים כדי להגן על ארצנו, אם נאהב את האחר, נהיה מאוחדים, נכבד ולא נזלזל, נסתכל על הלב של האחר, ניצור חומות מגן ו"כיפות ברזל" אשר יגינו עלינו מכל צרה וצוקה...

"שַׁאֲלוּ שְׁלוֹם יְרוּשָׁלָ‍ִם יִשְׁלָיוּ אֹהֲבָיִך"ְ (תהלים קכב', ו') - אם יש אהבה, אם יש אוהבים, אז יש שלום בירושלים...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.5 (195 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

תגיות:

רפואה לב

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:

סגולה לזכרון

"וְלֹא תָתוּרוּ אַחֲרֵי לְבַבְכֶם וְאַחֲרֵי עֵינֵיכֶם... לְמַעַן תִּזְכְּרוּ..." 

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא

עצה גדולה ונפלאה להחדרת האמונה

הַדִּבּוּרִים מַשְׁפִּיעִים מְאֹד עַל הַלֵּב, וְגַם כַּאֲשֶׁר הַלֵּב עֲדַיִן אֵינוֹ חָזָק בֶּאֱמוּנָה, חֲזָקָה וְהַבְטָחָה עַל דִּבּוּרֵי הָאֱמוּנָה שֶׁיִּכָּנְסוּ בְּלִבּוֹ

תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |