מה תשובת הנשמה לשאלה: אם רוצה להיות בעולם הזה?

האדם עובר בעולם הזה עליות וירידות, הוא שמח ועצוב, הוא מרוויח ומפסיד, הוא פורח ונובל, מה מחזיק אותו שפוי, שמח ומאושר גם כשקשה?

21/08/18 | י' אלול התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן

לפני מלחמת העולם למד רבי ישעיה קרליץ ה"חזון איש" עם מאיר, בחור צעיר מעירו. לאחר המלחמה נטש מאיר את דרך היהדות, ואילו ה"חזון איש" עלה והתגדל בתורה.
 
בחלוף שנים מספר כשהגיע מאיר לבני ברק, שמע כי הגאון רבי אברהם ישעיה קרליץ לומד ופוסק פסקים בתורה. נסע מאיר אל הרב וכשהגיע אמר ל"חזון איש": "אתה חושב שיש לך עולם הבא שאתה לומד בעולם הזה, אני עברתי את המלחמה וסבלתי, לי יש עולם הבא".
 
השיבו ה"חזון איש" בענוותנותו: "יכול להיות שאין לי עולם הבא, יכול להיות שאתה צודק, אבל בדבר אחד יש מחלוקת ביני לבינך, לי יש את העולם הזה, יש לי את הגמרא, הרמב"ם וה'שולחן ערוך', העולם הזה כה נפלא ורגוע, אתה אין לך בכלל את עולם הזה..."
 
"צֶדֶק צֶדֶק תִּרְדֹּף לְמַעַן תִּחְיֶה וְיָרַשְׁתָּ אֶת הָאָרֶץ אֲשֶׁר ה' אֱלֹקיךָ נֹתֵן לָך" (דברים טז', כ')
 
כולנו רוצים לרשת את ה"ארץ" - את העולם הבא אליו אנו נכספים, אולם לפני שאתה יורש את העולם הבא, האם אתה ירשת את העולם הזה? האם אתה "חי" בעולם הזה?
 
אם היו שואלים את הנשמה שלך אם היא בכלל רוצה להגיע אל העולם הזה, התשובה שלה הייתה: "ממש לא", כך מספרת הגמרא במסכת נידה.
 
העולם הזה עמוס בנסיונות, בקשיים, בכאב ושכול, מדוע שנשמתך תרצה להגיע למקום כזה ממקום כל-כך טהור, מתחת כיסא הכבוד של בורא עולם?
 
כדי לרשת את העולם הבא ראשית עליך לרשת את העולם הזה, איך עושים זאת? באמצעות חיזוק האמונה.
 
האדם עובר בעולם הזה עליות וירידות, הוא שמח ולמחרת עצוב, הוא מרוויח ולמחרת מפסיד, הוא פורח ולמחרת נובל, מה יחזיק אותו שפוי, שמח ומאושר גם כשחלילה מעט קשה? אמונה!
 
אם תאמין שהטוב והפחות טוב מגיעים מבורא עולם, הרווח שכרגע נפל בחלקך וחלילה ההפסד באים מהבורא, רק כך תוכל לעבור את העולם הזה כשאתה רגוע ושליו, שמח בכאב ומאושר בהפסד, אתה פשוט תוכל "לחיות"...
 
בורא עולם רוצה להנחיל לכולנו עולם נפלא, עולם נצחי, עולם שלא נגמר, ללא כאב וקושי, ללא הפסד ופחד, רק טוב, עונג ושמחה, יש לכולנו חלק בעולם ההוא, כל שעלינו לעשות הוא לרשת קודם את העולם הזה, להאמין בו, לבטוח בו, לתת לו לנהל את חיינו, לקיים את רצונו ולומר בגאון וללא כל הסתייגות: "אין עוד מלבדו"...

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |