על כוחן של המחוות שנראות כקטנות

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא ייגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך. בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

באחד מימי השישי שהה הרב משה פיינשטיין בבית הרפואה. בנו שהה לצידו ושימש אותו בכל דבר שנצרך. שעה לפני כניסת שבת הגיעה אחות ואמרה: "יש שיחת טלפון לרב". "שיחה לרב", תהה בנו, "מי מתקשר לבית הרפואה שעה לפני שבת?"

 

לקח את השפורפרת ושאל: "האם מדובר בפיקוח נפש?" "חלילה", השיבה אישה מעבר לקו, "טלפנתי לביתו ואמרו שהוא בבית הרפואה, אז התקשרתי". "אם הדבר לא גובל בפיקוח נפש, תוכלי לטלפן במוצאי שבת, הרב יתאושש מעט וישמח להשיב לך על שאלתך" הציע הבן. "לא, אני לא יכולה לטלפן במוצאי שבת, השאלה היא דחופה לעכשיו" אמרה האישה. "תשאלי את שאלתך ואני אעביר אותה לרב" אמר הבן.

 

"תשאל את הרב, מתי זמן הדלקת נרות שבת?" שאלה. "מה?! בשביל זה טרחת לטלפן לבית הרפואה ולהטריד את הרב?" שאל הבן כלא מאמין.

 

"כן, מאז שבעלי נפטר אני מטלפנת מדי יום שישי ושואלת את הרב מתי זמן הדלקת נרות, והוא משיב לי בשמחה ומברכני בברכת שבת שלום..." השיבה האישה נחרצות.

 

ברור לכול שהרב היה עסוק מאוד לפני כניסת השבת בהכנות לכבוד השבת ובלימודו המעמיק, אולם עם זאת השיב הרב לאישה בנחת על שאלה שיכולה הייתה לשאול את השכנה ממול או למצוא בלוח שנה פשוט. מדוע? כי הצורך הקטן שלו הוא צורך גדול בשביל האחר.

 

לעיתים משווים אנו את עצמנו לאחרים, באים בטרוניה על שאלותיהם שנראות לנו טיפשיות למדי, על ידע מצומצם שיש להם בנושא מסוים, על החלטות שגויות שאנו יכולנו להחליט אחרת. נכון, לעיתים אנו "תופסים את הראש" על מעשיהם של האחרים ולא מבינים אותם, אולם אם היינו במקומם, אולי היינו עושים את אותו הדבר ומקבלים את אותה ההחלטה.

 

לא כל האצבעות שוות, לא לכולנו יש את אותו הידע, את אותו הכישרון. אם חברך שאל אותך שאלה "טיפשית", בשבילו היא שאלה חשובה ונצרכת. אל תדחה אותו, אלא הסבר לו בנחת כאב לבנו.

 

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא יגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך, בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (126 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך

סגולה ותפילה לזיווג לאישה - מרבי נחמן

תפילה לזיווג לאישה, למציאת בן זוג, מליקוטי תפילות של רבי נחמן מברסלב זיע"א: "אותו איש שתמציא לי לזיווגי יהא איש טוב, איש נאה במעשיו, בעל מעשים טובים, בעל חן, איש משכיל וירא אלוהים, רודף צדקה וגומל חסד"
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |