על כוחן של המחוות שנראות כקטנות

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא ייגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך. בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

עשרות אלפי הצטרפו! זה הזמן להתחבר לתהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה). להצטרפות לחצו כאן ואשרו

באחד מימי השישי שהה הרב משה פיינשטיין בבית הרפואה. בנו שהה לצידו ושימש אותו בכל דבר שנצרך. שעה לפני כניסת שבת הגיעה אחות ואמרה: "יש שיחת טלפון לרב". "שיחה לרב", תהה בנו, "מי מתקשר לבית הרפואה שעה לפני שבת?"

 

לקח את השפורפרת ושאל: "האם מדובר בפיקוח נפש?" "חלילה", השיבה אישה מעבר לקו, "טלפנתי לביתו ואמרו שהוא בבית הרפואה, אז התקשרתי". "אם הדבר לא גובל בפיקוח נפש, תוכלי לטלפן במוצאי שבת, הרב יתאושש מעט וישמח להשיב לך על שאלתך" הציע הבן. "לא, אני לא יכולה לטלפן במוצאי שבת, השאלה היא דחופה לעכשיו" אמרה האישה. "תשאלי את שאלתך ואני אעביר אותה לרב" אמר הבן.

 

"תשאל את הרב, מתי זמן הדלקת נרות שבת?" שאלה. "מה?! בשביל זה טרחת לטלפן לבית הרפואה ולהטריד את הרב?" שאל הבן כלא מאמין.

 

"כן, מאז שבעלי נפטר אני מטלפנת מדי יום שישי ושואלת את הרב מתי זמן הדלקת נרות, והוא משיב לי בשמחה ומברכני בברכת שבת שלום..." השיבה האישה נחרצות.

 

ברור לכול שהרב היה עסוק מאוד לפני כניסת השבת בהכנות לכבוד השבת ובלימודו המעמיק, אולם עם זאת השיב הרב לאישה בנחת על שאלה שיכולה הייתה לשאול את השכנה ממול או למצוא בלוח שנה פשוט. מדוע? כי הצורך הקטן שלו הוא צורך גדול בשביל האחר.

 

לעיתים משווים אנו את עצמנו לאחרים, באים בטרוניה על שאלותיהם שנראות לנו טיפשיות למדי, על ידע מצומצם שיש להם בנושא מסוים, על החלטות שגויות שאנו יכולנו להחליט אחרת. נכון, לעיתים אנו "תופסים את הראש" על מעשיהם של האחרים ולא מבינים אותם, אולם אם היינו במקומם, אולי היינו עושים את אותו הדבר ומקבלים את אותה ההחלטה.

 

לא כל האצבעות שוות, לא לכולנו יש את אותו הידע, את אותו הכישרון. אם חברך שאל אותך שאלה "טיפשית", בשבילו היא שאלה חשובה ונצרכת. אל תדחה אותו, אלא הסבר לו בנחת כאב לבנו.

 

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא יגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך, בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

שירות תהילים יומי בווטסאפ (קבוצה שקטה) - להצטרפות לחצו

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תהילים להצלחה

מחפשים תהילים להצלחה? פרק נ"ז בתהילים ידוע כפרק תהילים להצלחה. כנסו לקריאה, ונתפלל ביחד אתכם שתזכו להצלחה רבה בע"ה

סגולה למי שנודע לו על חולי מסוים שתקף אותו

הַאי מַאן דְּחָלִישׁ, יוֹמָא קַמָּא לָא לְגָלֵי, כִּי הֵיכֵי דְּלָא לִתְרַע מַזָּלֵיהּ. דְּהַיְנוּ שֶׁלֹּא מִיָּד יְגַלֶּה חָלְיוֹ כְּדֵי שֶׁלֹּא יִשָּׁבֵר וְיִפֹּל מַזָּלוֹ
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |