על כוחן של המחוות שנראות כקטנות

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא ייגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך. בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול

17/01/19 | י"א שבט התשע"ט

 

השירות בחינם, ונותרו ימים ספורים. בואו לעזור לנשמות אהובים שהלכו לעולמם (למי אין?...). הקליקו כאן

באחד מימי השישי שהה הרב משה פיינשטיין בבית הרפואה. בנו שהה לצידו ושימש אותו בכל דבר שנצרך. שעה לפני כניסת שבת הגיעה אחות ואמרה: "יש שיחת טלפון לרב". "שיחה לרב", תהה בנו, "מי מתקשר לבית הרפואה שעה לפני שבת?"

 

לקח את השפורפרת ושאל: "האם מדובר בפיקוח נפש?" "חלילה", השיבה אישה מעבר לקו, "טלפנתי לביתו ואמרו שהוא בבית הרפואה, אז התקשרתי". "אם הדבר לא גובל בפיקוח נפש, תוכלי לטלפן במוצאי שבת, הרב יתאושש מעט וישמח להשיב לך על שאלתך" הציע הבן. "לא, אני לא יכולה לטלפן במוצאי שבת, השאלה היא דחופה לעכשיו" אמרה האישה. "תשאלי את שאלתך ואני אעביר אותה לרב" אמר הבן.

 

"תשאל את הרב, מתי זמן הדלקת נרות שבת?" שאלה. "מה?! בשביל זה טרחת לטלפן לבית הרפואה ולהטריד את הרב?" שאל הבן כלא מאמין.

 

"כן, מאז שבעלי נפטר אני מטלפנת מדי יום שישי ושואלת את הרב מתי זמן הדלקת נרות, והוא משיב לי בשמחה ומברכני בברכת שבת שלום..." השיבה האישה נחרצות.

 

ברור לכול שהרב היה עסוק מאוד לפני כניסת השבת בהכנות לכבוד השבת ובלימודו המעמיק, אולם עם זאת השיב הרב לאישה בנחת על שאלה שיכולה הייתה לשאול את השכנה ממול או למצוא בלוח שנה פשוט. מדוע? כי הצורך הקטן שלו הוא צורך גדול בשביל האחר.

 

לעיתים משווים אנו את עצמנו לאחרים, באים בטרוניה על שאלותיהם שנראות לנו טיפשיות למדי, על ידע מצומצם שיש להם בנושא מסוים, על החלטות שגויות שאנו יכולנו להחליט אחרת. נכון, לעיתים אנו "תופסים את הראש" על מעשיהם של האחרים ולא מבינים אותם, אולם אם היינו במקומם, אולי היינו עושים את אותו הדבר ומקבלים את אותה ההחלטה.

 

לא כל האצבעות שוות, לא לכולנו יש את אותו הידע, את אותו הכישרון. אם חברך שאל אותך שאלה "טיפשית", בשבילו היא שאלה חשובה ונצרכת. אל תדחה אותו, אלא הסבר לו בנחת כאב לבנו.

 

היה סבלני לאחר גם בזמני לחץ. מרוץ החיים לא יגמר, ואתה, עצור אותו מדי פעם כדי לתת לסביבתך מעט ממך, בשבילך זה משהו קטן, בשבילם זהו צורך גדול.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

 

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


סגולה לכפרת עוונות

לֹא שָׁמַעְנוּ "סְגֻלּוֹת" לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת, אוּלָם סְגֻלָּה אַחַת גְּדוֹלָה מָצִינוּ בַּחֲזַ"ל לְכַפָּרַת עֲווֹנוֹת

תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

תהילים לזיווג הגון מהשל"ה הקדוש

יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, יְיָ אֱלֹהַי וֵאלֹהֵי אֲבוֹתַי, שֶׁתַּמְצִיא לִי בְּרַחֲמֶיךָ הָרַבִּים וּבַחֲסָדֶיךָ הַגְּדוֹלִים אֶת זִוּוּגִי הָרָאוּי לִי בִּזְמַנּוֹ. זִוּוּג הָגוּן הָרָאוּי לְהוֹלִיד תַּלְמִיד חָכָם, גָּדוֹל בְּתוֹרָה וּבְיִרְאָה, מִזֶּרַע צַדִּיקִים וְאַנְשֵׁי אֱמֶת וִירְאֵי חֵטְא

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |