בורחים מהכבוד? הכבוד ירדוף אחריכם

במקום להיות נחבאים אל הכלים, רוצים אנו להיות על הכלים, להיות בולטים, אך "אליה וקוץ בה", ההבלטה שלנו תבוא לרעתנו. הברכה דווקא שרויה בדבר הסמוי מן העין, הגדולה מגיעה לאדם הנחבא אל הכלים

03/02/19 | כ"ח שבט התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

הרב ינון חורי זצ"ל נמלט על נפשו כשהיה חש שרוצים לכבדו, היה מדיר את רגליו מבתי כנסת בהם היה מוכר, וזאת רק כדי שלא יזכה חלילה לכבוד. אנשים רבים הכירו בכוח הברכות שלו וביקשו את ברכתו. כשראה כך הרב עמד לו ספק: "האם רשאי אני לברך את הציבור? והרי אדם פשוט אני, ואם אברך, הדבר ייחשב לי כגניבת דעת".

 

ניגש הרב לביתו של הרב הגאון רבי שמואל ואזנר. כשפתח בנו של הרב את הדלת, אורו עיניו, על הסף ניצב הרב ינון חורי ובפיו בקשה: "רוצה אני לראות את כבוד הרב ולשאול אותו שאלה". המילים נעתקו מפי בנו של הרב ואזנר. בביתו היו רגילים לשמוע על גודל מעלתו של רבי ינון, על צדקותיו ומידותיו הנעלות, על חשיבות הברכה היוצאת מפיו הקדוש, והנה, עכשיו עומד רבי ינון על סף ביתו.

 

שאלו בנו של הרב: "כבוד הרב, מה שאלתך?" השיב הרב: "אנשים מבקשים ממני ברכה ואין אני יודע אם ראוי אני לברך, האם הדבר ייחשב כגניבת דעת?". השיב לו בנו של הרב ואזנר: "ודאי שאתן לך לראות את פני אבי, אולם לפני כן בקשה לי אליך... ברכני לפני שתיכנס לראות את פני אבי".

 

שאלו הרב חורי: "ולמה תחפוץ בברכתי?" "מור אבי אמר לי שכשאראה אותך אבקש את ברכתך" השיב הצעיר. "תודה שענית לי על שאלתי, ועכשיו אברכך..."  אמר הרב וברכו.

 

ככל שהרב ינון חורי ברח מהכבוד, הכבוד לא הניח לו, ומאדם פשוט ונסתר התגלה כאחד מגדולי הדור. אחד המניעים שלנו בעשייה כלשהי הוא הכבוד, כמה כבוד נקבל? כמה הערכה וטפיחה על השכם? שאם לא נקבל, ייתכן שלא נעשה.

 

גאוות האדם מותירה אותו לעיתים ללא עשייה, ללא חברה, ללא משפחה. עם גאווה קשה לעשות, לקבל ביקורת ולהשתנות. במקום להיות נחבאים אל הכלים רוצים אנו להיות על הכלים, להיות בולטים, אך "אליה וקוץ בה", ההבלטה שלנו תבוא לרעתנו, הברכה דווקא שרויה בדבר הסמוי מן העין, הגדולה מגיעה לאדם הנחבא אל הכלים כשאול המלך.

 

אמר רבי מנחם מנדל מקוצק: "גאווה היא מום, בעל גאווה – אף כשמשפילים אותו מן השמיים עד דכא - נשאר בגאוותו". דווקא הענווה והצניעות יביאו לנו ברכה מתמשכת ולא רגעית.

 

מתוך הספר "החיזוק היומי". ניתן לרכוש את הספר השני של  "החיזוק היומי" בטל: 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.3 (181 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לפרנסה בשפע

אַתָּה הוּא הָאֶלֹהִים הַזָן מִקַרְנֵי רְאֵמִים וְעַד בֵּיצֵי כִינִים, וְאַתָּה הוּא הַמֵכִין כָּל צָרְכֵיהֶם, וּנוֹסָף עַל הַצְרָכִים הַהֶכְרֵחִיִים אַתָּה הוּא הַנוֹתֵן בּמִילוּי וָרֶוַח וְעוֹשֶׁר וְכָבוֹד.

תפילה סגולית לשלום החיילים

התפללו לשלום החיילים - תפילה מיוחדת לשלום החיילים. אנא ה’ שמור והגן על עבדיך צאן מרעיתך חיילי צבא ההגנה לישראל, הצילם מפח יקוש, לא תאונה אליהם רעה, ונגע לא יקרב באהליהם, ותצילם מכל מיני פורענויות ותאונות המתרגשות לבא בעולם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |