הרב חיים סינוואני: תולדות חייו וסיפורים מופלאים מחייו של הרב

ב-כ"ז באדר חל יום ההילולה של הצדיק רבי חיים סינוואני זצ"ל. לפניכם מקבץ סיפורים השופכים מעט אור על דמותו הנשגבה של הרב

04/03/19 | כ"ז אדר א' התשע"ט

 

הדרך שלך לסייע לנשמת נפטר/ת יקר/ה ללבך: בט"ו בתמוז (יום פטירת אור החיים הקדוש) נערוך תיקון נפטרים מיוחד. מה התועלת ומה כולל התיקון? לחצו כאן לפרטים

יום ההילולה של המקובל הצדיק רבי חיים סינוואני זצ"ל חל ב-כ"ז באדר. אור גדול התמלא בערב יום הכיפורים בעיר סנואן בתימן, בשנת תרנ"ח, בעת לידתו של הצדיק. כבר מינקות הוא ספג דברי תורה; אימו הקפידה להניח את עריסת התינוק צמוד לאחד מקירות הבית, אשר מעברו השני היה בית מדרש. ואכן נפשו של הילד הצעיר חשקה בלימוד התורה ועליה הוא שקד יום וליל. 

 

הילד גדל ועשה חיל בלימוד התורה, עד כי ידיעותיו בתורה נחשבו לגאונות ממש, ובגיל 21 בלבד הוא מונה לתפקיד אב בית דין העיר סנואן ומחוזותיה.

 

הרב סינוואני פוגש בדרך נער מופלא - מי הוא היה?

 

הרב סינוואני היה נודד לעיתים בין העיירות במחוז שרעב ומחזק את היהודים, ובייחוד היה שם ליבו לתינוקות של בית רבן. באחד ממסעותיו הבחין הרב בתלמיד חכם זקן שאחריו התהלך נער צנום. התבונן הרב בנער והבחין שביד אחת הנער אוחז במקל ומנהיג בהמה, וביד השנייה הנער אוחז בספר ולומד תורה בדבקות.

 

המראה הזה ריגש את הרב מאוד; שקדנות כזו גדולה בלימוד התורה הוא טרם ראה. פנה הרב לזקן ושאל אותו מי הילד הצועד לצידו. הזקן השיב כי "נער זה מרדכי שמו, והוא בנו של מארי יהודה ז"ל שנפטר לפני כשנה. יתום הנער ואני לקחתיו אל ביתי לגדלו על ברכי התורה והיראה".

 

הרב קרב אל הנער והחל לשאול אותו שאלות. הרב גילה לשמחתו כי הנער גדוש בתורה ובחוכמה, וביקש מהזקן להרשות לנער להילוות אליו בדרכו, על מנת שיוכל לשוחח עמו בדברי תורה. אכן הנער התלווה לרב, נפשו נקשרה בנפשו, והם למדו יחד תורה בשמחה.

 

ברבות הימים שמו של הנער נודע ברבים, הלוא הוא הצדיק המקובל רבי מרדכי שרעבי זצוק"ל.

 

"שלא יחשבו הרופאים שהם יוכלו לקבוע את חיי על ידי צילום"

 

יום אחד נתקף הרב סינוואני בכאבי בטן עזים שנמשכו כמה ימים. הרב הובהל לבית חולים ונבדק על ידי הרופאים במקום. הרופאים פנו לבני משפחתו של הרב ואמרו להם כי בגופו של הרב שוכן חיידק נדיר ומסוכן שמקורו בצפון אפריקה, ואלמלא הרב ינותח באופן מיידי – תישקף לו סכנת חיים ממשית. הרופאים הגישו לבני המשפחה מסמך המאשר את ביצוע הניתוח, וביקשו להחתים את הרב על המסמך.

 

ברור היה לכולם שהרב יחתום על המסמך, הלוא מדובר כאן בסכנת חיים של ממש. אולם, לתדהמת כולם, הרב סירב בתוקף לחתום על המסמך. הרופאים לא הבינו מה פשר התנגדותו של הרב וניסו להפעיל עליו לחץ מכיוונים אחרים; הם סברו כי הרב נמצא בסכנת חיים מיידית ועליהם לפעול במהרה כדי לשכנע את הרב לחתום.

 

הרופאים פנו לאחד מתלמידיו של הרב וביקשו ממנו לנסות לשכנע את הרב, אך הרב עמד בסירובו. התלמיד המשיך לנסות ואמר לרב שיסכים לפחות לבצע צילום. "אך בצלם יתהלך אנוש", ענה הרב לתלמידו והמשיך ואמר: "'אך' – מלשון מיעוט, על כן שלא יחשבו הרופאים שהם יוכלו לקבוע את חיי על ידי צילום".

 

"לו היית אתה אוכל את מה שאני אכלתי – לא היית חי אפילו שלושה ימים"

 

הרב חייך לעבר אחד הרופאים וניסה להרגיעו. "כל חיי נמנעתי מאכילת מעדנים", אמר לו הרב והמשיך: "ופעמים שהסתפקתי באכילת עשבים בלבד. לו היית אתה אוכל את מה שאני אכלתי – לא היית חי אפילו שלושה ימים". הרופא לא קיבל את דבריו של הרב ואף כעס על כך.

 

למוחרת הגיעה תוצאת הבדיקה של הרב, והרופאים לא האמינו למראה עיניהם: הבדיקה הייתה תקינה; לא נמצא אף חיידק חריג בדמו של הרב. הרופא שכעס על הרב הבין שמדובר כאן באדם גדול וביקש את סליחתו.

 

לאחר שנתיים, בשנת תשל"ט, ב-כ"ז באדר, השיב הרב את נשמתו הקדושה לבורא, ועל קברו בבית העלמין ביהוד נכתב "סנגורם של ישראל".

 

ציון הרב סינוואני ביהוד נודע כמסוגל לישועות בכל תחום, ובפרט לזיווג הגון.

 

לחצו כאן להרחבת הקריאה על אודות הרב חיים סינוואני בויקיפדיה

 

צפו בסיפורים מופלאים נוספים על אודות הרב חיים סינוואני מאת הרב הרצל חודר:

 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (31 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אמונה מתוך כאב - יוסף הצדיק

כוחה של אמונתו של הרב יוסף הצדיק נולד מתוך הכאבים הרבים שחווה במהלך השנים, צפו בסרטון קצר ומחזק על אמונתו של הצדיק

תפילה מסידור השל"ה להינצל ממגיפה ח"ו

בזמן שמידת הדין מתוחה בעיר חס וחלילה, אומרים תפילה זו, והורו רבותינו לומר תפילה זו אחר אמירת פרשת הקטורת (אחר "חנינא בר קפרא") כפי הנדפס בסידור השל"ה

סגולות נבחרות


סגולה גדולה מבעל המתוק מדבש

סגולה לזיווג הגון, לפרנסה, לזרע של קיימא, לרפואה ולכל הישועות - לומר 13 פעם מזמור יג בתהילים במשך 13 יום ותקובל בקשתו והיינו 13x13x13

סגולה למכירת רכב

קראו פרקי תהילים, כ"ג ו-ס"ה המסוגלים למכירת רכב בהקדם: מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָה רֹעִי לֹא אֶחְסָר: בִּנְאוֹת דֶּשֶׁא יַרְבִּיצֵנִי עַל מֵי מְנֻחוֹת יְנַהֲלֵנִי:
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |