האם אנו יודעים מה השפעתם של מעשינו בעולם?

איש אינו יודע מה השפעות מעשיו בעולם, כל דבר שאנו עושים נושא פירות באופן מיידי או כעבור שנים

13/05/19 | ח' אייר התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

אחד מתלמידי ישיבת "מיר" נזקק לניתוח במעי העיוור. הרופא המקומי שבדק אותו הזהיר שעליו לעבור את הניתוח בדחיפות כיוון שהוא נמצא בסכנת מוות. ביקש הבחור מחברו ללימודים, הרב שלמה לורנץ, שיתלווה אליו לוילנא. ניגש הרב שלמה לורנץ למשגיח רבי יחזקאל לוינשטיין זצ"ל כדי לבקש רשות לנסיעה ואמר: "חברי חולה במעי העיוור, מאיימת עליו סכנת מוות, הרופא אמר שהדבר צריך להיעשות בדחיפות".

כששמע המשגיח את דבריו נעשה חיוור כסיד ורעד כולו. חשב הבחור שהמשגיח התרגש ונבהל מהבשורה, אך אז זעק המשגיח ואמר: "אסור לומר את הדברים שאמרת, מהמעי העיוור לא מתים, מתים אך ורק מחטא!"

זעקתו של המשגיח היכתה בבחור שהרגיש באותו הרגע את החרדה ויראת השמים העמוקה שהיו טמונות בדבריו של המשגיח, ואשר חילחלו עמוק לליבו.

"מאז אותו מעשה עברו כבר שבעים שנה" סיפר הרב שלמה לורנץ, "במשך כל השנים איני יכול לשכוח את זעקתו של המשגיח, לא נמחק מזכרוני הרושם העז שעשתה עליי אותה השיחה, והמשפט הבודד שאמר הרב: 'ממעי עיוור לא מתים, מתים אך ורק מחטא!' ליווה אותי כל ימי חיי" ('אוהל משה')

כל פעולה שאדם עושה יוצרת רושם, אין האדם יודע כיצד מעשיו פועלים בעולם, על מי ומה הם משפיעים, הן לטובה והן חלילה להיפך. כשאתה עושה מעשה לא תמיד תראה את ההשפעה שלו עליך, על הסביבה, אבל היא פועלת, יתכן מאד שתראה כבר באותו יום פירות, ויתכן שתראה זאת לאחר שנים. יש בכוחך לחולל מהפכות בסביבתך, לתת כוחות לאחרים גם בלי שהתכוונת, שים לב למעשיך, התנהג בצורה נאותה, תשפיע על סביבתך, תהיה אתה "המנוף" שמרים את האחרים ולא חלילה "הדחפור" שחופר להם בורות.

לעיתים מילה אחת, התנהגות אחת, הבעת פנים אחת יכולה לתת לאחר כל כך הרבה, גם אם לא שמת לב לכך, לא התכוונת, מעשיך פשוט עושים רושם על סביבתך.

( ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)



מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


סגולה לעין הרע משם רבי יהודאי גאון

ובעוד שהוא מטיף יאמר בְּשֵׁם גַּבְרִיאֵל בְּשֵׁם מִיכָאֵל בְּשֵׁם רְפָאֵל אֲנִי עוֹשֶֹה זֶה. וּכְשֵׁם שֶׁאֵלּוּ הַטִּפּוֹת נֶאֱבָדִים וּמִתְבַּטְּלִים בַּמַּיִם. כַּךְ יִתְבַּטְּלוּ וְיֹאבְדוּ כָּל מַכְאוֹב וְכָל חוֹלִי וְכָל עַיִן הָרָע מפלוני/ת בן/ת פלוני/ת 

שמע ישראל - תפילת שמע ישראל

קריאת שמע ישראל - וְאָהַבְתָּ אֵת אֲדֹנָי אֱלֹהֶיךָ בְּכָל לְבָבְךָ וּבְכָל נַפְשְׁךָ וּבְכָל מְאֹדֶךָ. וְהָיוּ הַדְּבָרִים הָאֵלֶּה אֲשֶׁר אָנֹכִי מְצַוְּךָ הַיּוֹם. עַל לְבָבֶךָ

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |