האם אנו יודעים מה השפעתם של מעשינו בעולם?

איש אינו יודע מה השפעות מעשיו בעולם, כל דבר שאנו עושים נושא פירות באופן מיידי או כעבור שנים

13/05/19 | ח' אייר התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אחד מתלמידי ישיבת "מיר" נזקק לניתוח במעי העיוור. הרופא המקומי שבדק אותו הזהיר שעליו לעבור את הניתוח בדחיפות כיוון שהוא נמצא בסכנת מוות. ביקש הבחור מחברו ללימודים, הרב שלמה לורנץ, שיתלווה אליו לוילנא. ניגש הרב שלמה לורנץ למשגיח רבי יחזקאל לוינשטיין זצ"ל כדי לבקש רשות לנסיעה ואמר: "חברי חולה במעי העיוור, מאיימת עליו סכנת מוות, הרופא אמר שהדבר צריך להיעשות בדחיפות".

כששמע המשגיח את דבריו נעשה חיוור כסיד ורעד כולו. חשב הבחור שהמשגיח התרגש ונבהל מהבשורה, אך אז זעק המשגיח ואמר: "אסור לומר את הדברים שאמרת, מהמעי העיוור לא מתים, מתים אך ורק מחטא!"

זעקתו של המשגיח היכתה בבחור שהרגיש באותו הרגע את החרדה ויראת השמים העמוקה שהיו טמונות בדבריו של המשגיח, ואשר חילחלו עמוק לליבו.

"מאז אותו מעשה עברו כבר שבעים שנה" סיפר הרב שלמה לורנץ, "במשך כל השנים איני יכול לשכוח את זעקתו של המשגיח, לא נמחק מזכרוני הרושם העז שעשתה עליי אותה השיחה, והמשפט הבודד שאמר הרב: 'ממעי עיוור לא מתים, מתים אך ורק מחטא!' ליווה אותי כל ימי חיי" ('אוהל משה')

כל פעולה שאדם עושה יוצרת רושם, אין האדם יודע כיצד מעשיו פועלים בעולם, על מי ומה הם משפיעים, הן לטובה והן חלילה להיפך. כשאתה עושה מעשה לא תמיד תראה את ההשפעה שלו עליך, על הסביבה, אבל היא פועלת, יתכן מאד שתראה כבר באותו יום פירות, ויתכן שתראה זאת לאחר שנים. יש בכוחך לחולל מהפכות בסביבתך, לתת כוחות לאחרים גם בלי שהתכוונת, שים לב למעשיך, התנהג בצורה נאותה, תשפיע על סביבתך, תהיה אתה "המנוף" שמרים את האחרים ולא חלילה "הדחפור" שחופר להם בורות.

לעיתים מילה אחת, התנהגות אחת, הבעת פנים אחת יכולה לתת לאחר כל כך הרבה, גם אם לא שמת לב לכך, לא התכוונת, מעשיך פשוט עושים רושם על סביבתך.

( ספר החיזוק היומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (1 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

עצה לעורר השמחה בעבודת ה’

נִגּוּן אֶחָד שֶׁל קְדֻשָּׁה שֶׁנִּכְנָס לַלֵּב מְעוֹרֵר וּמְרַגֵּשׁ וְעַד כְּדֵי דְּמָעוֹת שֶׁל דְּבֵקוּת בַּה'

סגולה לבנים צדיקים

זֶה שֶׁמְּזַכֶּה הָרַבִּים לְשֵׁם שָׁמַיִם, מִדָּה כְּנֶגֶד מִדָּה יִזְכֶּה לְבָנִים צַדִּיקִים

סגולה מרבנו בחיי לבנים

כתב רבנו בחיי "כי לקצת מצוותיה של תורה פרות בעולם הזה" אחת מהן מסוגלת לפרי בטן, והרי היא לפניכם
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |