כל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא

כל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא, וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא

04/08/19 | ג' אב התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

אחד הלילות הגיעו שני אורחים לעירו של רבי יחזקאל מקוזמיר זיע"א. החורף היה בעיצומו, קור, רוחות וגשם זלעפות. כל אנשי העיר נמו את שנתם, עלטה שררה בכל מקום, רק מאחד החלונות ביצבץ אור, היה זה ביתו של הרבי. התדפקו האורחים על דלתו, רבי יחזקאל פתח והכניסם לחדר האוכל, האכילם, השקה אותם והציע להם את המיטות.

משמשו של הרבי התעורר, ובראותו שהרבי טורח בעצמו לשמש יהודים אלמונים, חשב בוודאות שאין אלו סתם אורחים כי אם נשמות מעולם האמת שבאו לחפש תיקון, עד שהתמלא חרדה ולא זע ממיטתו.הבוקר אור והאורחים פנו לדרכם. כשהלך המשמש להתפלל שחרית, סיפר שבלילה כמעט ולא עצם עין, "באו נשמות אל הרבי אשר שימש לפניהם בכבודו ובעצמו".

כשהגיעו הדברים לאזניי הרבי, אמר: "תמה אני עליך, בנוהג שבעולם, נשמה באה לעולם לחפש תיקון בשביל עצמה, ואילו הנשמות אשר באו אליי הלילה - הם באו לתקן אותי ולזכות אותי במצוות הכנסת אורחים..."

מידי יום פוגשים אנו אנשים שונים, כל אדם יכול לעזור לך לתקן את עצמך, את המידות שלך, כל אדם יכול להיות זה שיוכיח אותך על מעשיך, שייתן לך ראייה שונה על דרכך.

אמרו חז"ל: "לפיכך נברא אדם יחידי בעולם, ללמד שכל המאבד נפש אחת, מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא, וכל המקיים נפש אחת, מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא" (סנהדרין ד', ה') אם קיימת נפש אחת הצלת עולם שלם, כי כל אדם הוא עולם...

לעיתים רוצים אנו לתקן את העולם, את האנשים, את הבריאה כולה, אולם אם תתקן את עצמך, עזרת בכך לתקן את העולם. כל אדם יכול להיות זה שיוכל לתקן אותך, הסתכל על כל תוכחה שהנך מקבל, על כל בקשת צדקה, על כל אירוע שקורה דווקא לידך, הם אלו הדברים הבאים לעורר אותך, לתת לך נקודת זכות, לעזור לך לשפר ואפילו במעט את עצמך, לפחות... ביום הזה.

(ספר החיזוק יומי)

דרגו את המאמר: 

ממוצע 5 (3 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לזיווג

פרקי תהילים ותפילה למציאת זיווג. תהילים קכא. יְהִי רָצון מִלְּפָנֶיךָ שֶׁתְּבַטֵּל מִמֶּנִּי כֹּל עִכּוּבִים וּמְנִיעוֹת, וְתָאִיר קַרְנִי וְתַגְבִּיהַּ מַזָּלִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |