הרב שהבטיח: "מי שידליק לי נר ביום ההילולא שלי, אני בעצמי אפעל לישועתו"

רבי מנחם מנדל מרימנוב, מראשוני מפיצי תנועת החסידות בפולין, בעל מופתים עליו העיד ה"נועם אלימלך": "ניצוצות של אש פורחים ממצחו"

12/05/20 | י"ח אייר התש"פ

 

מתפלל/ת לזיווג הגון? אנו כאן עבורכם, בהזדמנות של פעם בשנה - ט"ו באב 2020. לפרטים לחצו כאן

רבי מנחם מנדל מרימנוב נולד בשנת תק"ה (1745) בעיר המבורג, שבגרמניה לרבי יוסף מניישטאט, אב בית דין ולליבא, בתו של רבי נתן שפירא. כבר מילדותו נודע הרב כעילוי כאשר הגיע אל המגיד ממזריטש (רבי דב בער ממזריטש, תלמידו של הבעל שם טוב). רבי מנחם מנדל מרימנוב היה תלמידו של הרב של האדמו"ר שמואל שמלקה הלוי הורביץ, רבה הראשי של מוראביה. בצעירותו שימש הרב כבעל תפילה בתפילת השחרית של ראש השנה שנערכה בביתו של רבי אלימלך מליז'נסק ("הנועם אלימלך", מתלמידי המגיד ממזריטש), אשר העיד עליו: "ניצוצות של אש פורחים ממצחו". הרב הוסמך לרבנות וכיהן כרב בעיירה פריסטוק שבפולין, שם נשא לאישה את רבקה, שהייתה בתו של אחד מעשירי העיר, והביא לעולם ארבעה ילדים.

הרב נודע כירא שמים גדול, ונודע בכך כי אחת לחודש פקד על חסידיו לבדוק את המידות והמשקולות בחנויות בעיר בה חי. הרב חילק את כל כספו לעניים ואסר תושבי העיר להדר בלבושים יקרים.

לאחר מותו של רבי אלימלך מליז'נסק, החלו חסידיו לפקוד אותו. כשעבר רבי מנחם מנדל להתגורר בעיירה רימנוב, יצא שמו בעל מופתים. דברי התורה של הרב לא הודפסו, וחלק ממאמריו מופיעים בספריהם של תלמידיו. רוב תורתו של הרב עסקה בפרשת המן, ותלמידו רבי יחזקאל פנט אף כתב בהקדמה לספר "מנחם ציון": "שרים ושתים שנה דרוש דרש מידי שבת בשבתו על פרשת ה'מן'".

ביום פטירתו של רבי מנחם מנדל נוהגים חסידים רבים לקרוא מכתב שכתב תלמידו, רבי יחזקאל פנט, על החסידות ועל רבי מנחם מנדל. בין תלמידיו נמנו אדמו"רים רבים, ביניהם: רבי צבי אלימלך שפירא (ה"בני יששכר"), רבי משה מפשוורסק (ה"אור פני משה"), רבי קלונימוס קלמן הלוי אפשטיין (ה"מאור ושמש"), רבי משה טייטלבוים (ה"ישמח משה) ועוד.

בי"ט באייר שנת תקע"ה (1815), כשהוא בן 70, יום לאחר ל"ג בעומר, הלך הרב לעולמו לאחר שטיהר וקידש את עצמו ביום ל"ג בעומר עצמו ביודעו כי הוא הולך מהעולם. ביום ל"ד בעומר, הרב נקבר בבית העלמין היהודי בעיירה רימנוב.

 

הצדיק הבטיח  "מי שידליק לי נר ביום ההילולא שלי, אני בעצמי אפעל לישועתו".

ישועות גדולות יש ביום גדול זה רבים עולים לציונו בעיר רימנוב ורבים מדליקים מביתם נר לעלוי נשמת הצדיק ומבקשים בקשות וברכות שזכותו תגן בעדינו.

נביא כאן דברי קדשו על אמונה ובטחון בהם יתברך : "העיקר של כל המדות הטובות הוא האמונה והבטחון. ועל ידם יוכל לבוא תיכף ליסוד והעיקר של כל התורה שהוא מצוה של ואהבת לרעך כמוך. אך בלתי אפשרי לקיים את המצוה הזאת של אהבת כל ישראל בלב שלם, אם לא מי שיש בו מדת האמונה והבטחון באמת!  דהיינו שיאמין באמונה שלמה שהבורא יתברך הוא מנהיג ומשגיח על הכל בכל עת ובכל רגע. ונותן לכל איש די מחסורו. ואין שום אדם יכול לנגוע במה שמוכן לו. ומה שקצוב לו מהשמיים כן יהיה לא פחות ולא יותר! וכל מה שיראה אצל חברו לא יחמוד ולא יקנא ליבו בו. כי הוא מובטח שאין זה חלקו.כי תמיד ליבו נכון ובטוח בהשם יתברך,שיזמין לו ויבוא לידו כל מה שהוא צריך".

 

ביום י"ט אייר, יום ההילולא, הדליקו נר לזכות רבי מנחם מנדל מרימנוב זצ"ל, תנו מספר פרוטות לצדקה עבורו, ובקשו בזכות הצדיק שיפתחו עבורכם דלתות שמיים ותזכו לישועות בכל התחומים אותם אתם צריכים. הפיצו  וזכו ידידים ומכירים 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.1 (233 מדרגים)

מתפלל/ת לזיווג הגון? אנו כאן עבורכם, בהזדמנות של פעם בשנה - ט"ו באב 2020. לפרטים לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולת הילולת האר"י הקדוש

רבי יצחק בן רבי שלמה לוריא (האר"י) ,מגדולי המקובלים של עם ישראל. נוהגים לחלק את לימוד הקבלה לשתי תקופות, זו שקדמה לאר"י וזו שלאחריו

סגולת יום כ"ח תמוז

כ"ח תמוז הוא יום ההילולא של רבי שלמה גאנצפריד, מחבר "קיצור שולחן ערוך", אשר קברו משמש מוקד עליה לרגל ליהודים רבים

סגולה מיוחדות ליום כ"א תמוז

יום כ"א בתמוז הוא יום פטירת רבי אברהם מתתיהו פרידמן, "הצדיק משטפשנט" זי"ע, סגולה גדולה להדליק נר לזכרו, להתפלל ולבקש ישועות

סגולה גדולה לבריאות הגוף והנפש ביום כ"ג תמוז

יום ההילולא של הצדיק הוא עת רצון גדולה מאוד בשמים להמשיך ישועות וברכות, בייחוד למדליקים נר לזכות הצדיק ומתפללים, אנו מצרפים לכם סגולה גדולה לבריאות הגוף והנפש ביום זה שהביא הרב רפאל אביטן

אמונה מתוך כאב - יוסף הצדיק

כוחה של אמונתו של הרב יוסף הצדיק נולד מתוך הכאבים הרבים שחווה במהלך השנים, צפו בסרטון קצר ומחזק על אמונתו של הצדיק

סגולות נבחרות


סגולה נגד עין הרע

הרב יגאל כהן מסביר מה הסגולה הטובה ביותר כנגד עין הרע: "טוב עין הוא יבורך"

סגולות לשפעת

הרב חיים פוקס ליקט מכתבי חכמים ומקובלים סגולות לביטול כל מגיפה וגזירה רעה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |