צדיקים

הרב שהבטיח: "מי שידליק לי נר ביום ההילולא שלי, אני בעצמי אפעל לישועתו"

רבי מנחם מנדל מרימנוב, מראשוני מפיצי תנועת החסידות בפולין, בעל מופתים עליו העיד ה"נועם אלימלך": "ניצוצות של אש פורחים ממצחו" ביום י"ט אייר הילולא שלו


12/05/20 | י"ח אייר התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

ההזדמנות של פעם בשנה לגמול חסד עם נשמת יקיריך: הירשמו עכשיו לתיקון הנפטרים הגדול ביום הילולת האור החיים הקדוש!  לחצו כאן לשליחת שמות >>>

רבי מנחם מנדל מרימנוב נולד בשנת תק"ה (1745) בעיר המבורג, שבגרמניה לרבי יוסף מניישטאט, אב בית דין ולליבא, בתו של רבי נתן שפירא. כבר מילדותו נודע הרב כעילוי כאשר הגיע אל המגיד ממזריטש (רבי דב בער ממזריטש, תלמידו של הבעל שם טוב). רבי מנחם מנדל מרימנוב היה תלמידו של הרב של האדמו"ר שמואל שמלקה הלוי הורביץ, רבה הראשי של מוראביה. בצעירותו שימש הרב כבעל תפילה בתפילת השחרית של ראש השנה שנערכה בביתו של רבי אלימלך מליז'נסק ("הנועם אלימלך", מתלמידי המגיד ממזריטש),אשר העיד עליו: "ניצוצות של אש פורחים ממצחו". הרב הוסמך לרבנות וכיהן כרב בעיירה פריסטוק שבפולין, שם נשא לאישה את רבקה, שהייתה בתו של אחד מעשירי העיר, והביא לעולם ארבעה ילדים.

הרב נודע כירא שמים גדול, ונודע בכך כי אחת לחודש פקד על חסידיו לבדוק את המידות והמשקולות בחנויות בעיר בה חי. הרב חילק את כל כספו לעניים ואסר תושבי העיר להדר בלבושים יקרים.

  לאחר מותו של רבי אלימלך מליז'נסק, החלו חסידיו לפקוד אותו. כשעבר רבי מנחם מנדל להתגורר בעיירה רימנוב, יצא שמו בעל מופתים. דברי התורה של הרב לא הודפסו, וחלק ממאמריו מופיעים בספריהם של תלמידיו. רוב תורתו של הרב עסקה בפרשת המן, ותלמידו רבי יחזקאל פנט אף כתב בהקדמה לספר "מנחם ציון": "שרים ושתים שנה דרוש דרש מידי שבת בשבתו על פרשת ה'מן'".

  ביום פטירתו של רבי מנחם מנדל נוהגים חסידים רבים לקרוא מכתב שכתב תלמידו, רבי יחזקאל פנט, על החסידות ועל רבי מנחם מנדל. בין תלמידיו נמנו אדמו"רים רבים, ביניהם: רבי צבי אלימלך שפירא (ה"בני יששכר"),רבי משה מפשוורסק (ה"אור פני משה"),רבי קלונימוס קלמן הלוי אפשטיין (ה"מאור ושמש"),רבי משה טייטלבוים (ה"ישמח משה) ועוד.

  בי"ט באייר שנת תקע"ה (1815),כשהוא בן 70, יום לאחר ל"ג בעומר, הלך הרב לעולמו לאחר שטיהר וקידש את עצמו ביום ל"ג בעומר עצמו ביודעו כי הוא הולך מהעולם. ביום ל"ד בעומר, הרב נקבר בבית העלמין היהודי בעיירה רימנוב.

   

  הצדיק הבטיח  "מי שידליק לי נר ביום ההילולא שלי, אני בעצמי אפעל לישועתו".

  ישועות גדולות יש ביום גדול זה רבים מדליקים מביתם נר לעלוי נשמת הצדיק ומבקשים בקשות וברכות שזכותו תגן בעדינו.

  נביא כאן דברי קדשו על אמונה ובטחון בהם יתברך : "העיקר של כל המדות הטובות הוא האמונה והבטחון. ועל ידם יוכל לבוא תיכף ליסוד והעיקר של כל התורה שהוא מצוה של ואהבת לרעך כמוך. אך בלתי אפשרי לקיים את המצוה הזאת של אהבת כל ישראל בלב שלם, אם לא מי שיש בו מדת האמונה והבטחון באמת!  דהיינו שיאמין באמונה שלמה שהבורא יתברך הוא מנהיג ומשגיח על הכל בכל עת ובכל רגע. ונותן לכל איש די מחסורו. ואין שום אדם יכול לנגוע במה שמוכן לו. ומה שקצוב לו מהשמיים כן יהיה לא פחות ולא יותר! וכל מה שיראה אצל חברו לא יחמוד ולא יקנא ליבו בו. כי הוא מובטח שאין זה חלקו.כי תמיד ליבו נכון ובטוח בהשם יתברך,שיזמין לו ויבוא לידו כל מה שהוא צריך".

   

  ביום י"ט אייר, יום ההילולא, הדליקו נר לזכות רבי מנחם מנדל מרימנוב בן הרב רבי יוסף זצ"ל, תנו מספר פרוטות לצדקה לטובת נשמתו , ובקשו בזכות הצדיק שיפתחו עבורכם דלתות שמיים ותזכו לישועות בכל התחומים אותם אתם צריכים. הפיצו  וזכו ידידים ומכירים 

  עדיין לא הצטרפת לווטסאפ שלנו? כולם מוזמנים למשפחת אומרי התהילים הגדולה בעולם! לקבוצת פרק תהילים ביום לחצו כאן >> לקבוצת הסגולה היומית לחצו כאן >>

  צדיקים

  יום פטירת הקדוש בשבת הקרובה: רבי יונתן בן עוזיאל, גדול תלמידיו של הלל הזקן

  צדיקים

  מרתק: המלאכים שבאו לעזור לו לסחוב את האבן לירושלים

  צדיקים

  לא בטוח שידעתם: כיצד קיבל השל"ה הקדוש את כינויו?

  צדיקים

  מטלטל: ויתר לאחיו וחייו ניצלו

  צדיקים

  מהתותח הישן בקעו לפתע קולות מבעיתים...

  צדיקים

  מרגש: "הרב כהנמן זצ"ל ישב על הכיסא ומירר בבכי כילד"

  צדיקים

  לכבוד יום ההילולא של הרש"ש הקדוש: 9 דברים שאולי לא ידעתם

  צדיקים

  הרגליים של הנפטר היו שחורות! לא תאמינו למה

  צדיקים

  רוצים להיות עשירים? העצה שנתן הגרש''ז אוירבך זצ''ל שהניבה מיליונים

  צדיקים

  סגולה בדוקה וידועה בל' בניסן, הילולת הצדיק הנסתר, לישועות גדולות

  צדיקים

  יום כ"ד טבת בעל סגולה ייחודית

  צדיקים

  כך זכה רבי משה בידרמן, האדמו"ר השני של חסידות לעלוב לראות את ברכת סבו מתגשמת

  צדיקים

  "בכל אותה תקופה אמרתי לעצמי, היכן הגבאי שאמר שאני לא מסוגל לשאת אפילו את הטלית והתפילין?!"

  צדיקים

  סגולה גדולה לישועה ביום י"ג טבת

  צדיקים

  סגולת יום ט"ז כסלו - הדליקו נר לעילוי נשמת הצדיק בעל הצדקה שלא זכה להותיר אחריו ילדים

  עוד מאמרי תוכן בנושא צדיקים

  X
  • © כל הזכויות שמורות