צפו בשידור החוזר ממעמד סיום התהילים בציון רבי מאיר בעל הנס עם המקובל הרב בצרי

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

כיבוד הורים

כיבוד הורים - גם כשהם לא יודעים?

וצפו וקראו את המסר הקצר של הרב שלמה לוינשטיין על כיבוד אב ואם גם כשאינם יודעים


16/08/20 | כ"ו אב התש"פ

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

מדברי הרב בסרטןו:

 

שלוש פעמים אחי אמו

בספרו כותב הרב שטיינמן, בבראשית, פרק כט, פסוק י כתוב: "וַיְהִי כַּאֲשֶׁר רָאָה יַעֲקֹב אֶת-רָחֵל, בַּת-לָבָן אֲחִי אִמּוֹ, וְאֶת-צֹאן לָבָן, אֲחִי אִמּוֹ; וַיִּגַּשׁ יַעֲקֹב, וַיָּגֶל אֶת-הָאֶבֶן מֵעַל פִּי הַבְּאֵר, וַיַּשְׁקְ, אֶת-צֹאן לָבָן אֲחִי אִמּוֹ".  כל שלוש הפעמים בהם נכתב "אחי אמו" מיותרות. אנחנו כבר יודעים את זה מפרשת 'חיי שרה' ומפרשת 'תולדות'. למה צריך לכתוב את זה שוב? ועוד שלוש פעמים באותו פסוק? מה כתוב כאן? למה צריכים להגיד 'אחי אמו'?

 

גם כשאבא לא יודע

אומר ה"אור החיים" הקדוש, כדי להגיד לנו שיעקב עשה את כל זה בגלל כיבוד אם. הוא אח של אמא שלי? אז אני אעשה את זה. אבל אמא שלך לא יודעת, איפה אתה ואיפה אמא שלך, זה מרחק של מאות קילומטרים. ואין טלפון, אין מי שיודיע לה את זה. מכאן רואים, אומר הרב שטיינמן, כי אם אני מכבד את אבא שלי גם כשאבא לא יודע, וגם כשאף אחד לא יודע, כי הרי מי יודע שהוא עשה את זה לאחי אמו? התורה מספרת לנו, הוא עשה את זה כי זה צאן לבן אחי אמו, אבל אף אחד לא יודע. זה לא פורסם בעיתון, זה רק במחשבה שלו. ואף על פי כן, התורה מציינת את זה. סימן שגם כשאבא לא יודע, אמא לא יודעת, עדיין יש כזו מצווה של כיבוד אם.

עוד מאמרי תוכן בנושא כיבוד הורים

X
  • © כל הזכויות שמורות