הנפטר התגלה לידידו בחלום וביקש: ’’בקש מהאדמו’’ר בגור סליחה בשמי’’

החלום שהסיער את המגזר החרדי: "ידעתי שאין זה סתם דמיון. הרי כך בדיוק היה המעשה לפני כשמונה וחצי שנים. בבוקר ניגשתי למעונו של האדמו"ר מגור שליט"א וסיפרתי לו את כל מהלך החלום…"

19/01/21 | ו' שבט התשפ"א

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

 

"היה זה לפני כשנה, ביום שני, ט"ו בשבט התש"פ. בשורה מצערת התפרסמה ברחבי עולם התורה על פטירתו של הגאון הגדול רבי צבי כהן זצ"ל, רב בית הכנסת 'אהל אברהם' בבני ברק ומחבר ספרי הלכה ואגדה רבים, אשר זיכה את הרבים בשיעוריו ודרשותיו המרתקות, שנפטר לבית עולמו כשהוא בן 75 שנה.

אלא שאז, בתוך ימי השבעה, אירע דבר הגורם עד עתה לזעזוע גדול ונורא. בעיצומם של ימי השבעה התגלה הנפטר רבי צבי בחלום אל ר' חנוך גבריאלוב, ידידו הטוב מזה שנים רבות. ר' חנוך הינו חסיד גור העובד לפרנסתו כמנהל החנות המפורסמת 'כתרי אותיות' העוסקת בכל ענייני הסת"ם במשך שנים רבות, אשר עזר רבות לרבי צבי בחלק מהוצאת ספריו. רבי צבי התגלה אליו בחלום וביקש את עזרתו כשהוא משווע לעזרה.

"במה אני יכול לעזור לרב?", מתאר ר' חנוך את פנייתו אל רבי צבי בחלום. "או אז פנה אלי רבי צבי ואמר לי: 'יודע אתה כי בניין מגוריי ממוקם ברחוב רשב"ם בעיר בני ברק, והנני שכן של האדמו"ר מגור שליט"א. אני הייתי מתגורר בקומה האחרונה, כשהרבי שלך, האדמו"ר מגור היה גר בקומה הראשונה. במשך שנים רבות שימש המקלט של הבניין שלנו לאחסון הספרים הרבים שזכיתי להוציא לאור בעודי בעולם שלכם. כל הספרים שלי, הישנים והחדשים היו ממוקמים שם במשך שנים באישור השכנים, ומשם הייתי מעביר סחורה לחנויות ומכניס ספרים חדשים מהדפוס.

"'והנה, לפני שמונה שנים רצו מקורבי האדמו"ר מגור לדאוג לו לחניה צמודה מתחת לבניין, כיאות לת"ח גדול ומנהיג קהילה. כיוון שהמחסן היה ברשותי, היו צריכים לקבל את רשותי על מנת שאסכים שיבנו חניה מיוחדת לרבי, שהיתה צריכה לבוא על חשבוני ועל חשבון המחסן שהיה ברשותי. מקורבי האדמו"ר מגור פנו אליך וביקשו ממך לשכנע אותי שאסכים לכך. אך אני סירבתי להסכים לדבר, כיוון שהיתה לי 'חזקה' על המקום מזה שנים רבות, ומשום שהדבר יפגע במחסן שלי'".

ר' חנוך גבריאלוב שומע את דבריו של רבי צבי בחלום, ואז פונה אליו רבי צבי ומתחנן: "כעת נמצא אני בעולם האמת, ומבקש אני ממך שתבקש מהאדמו"ר מגור סליחה ומחילה על כך שלפני שמונה שנים לא אישרתי לו את החניה, למרות שע"פ הדין הצדק היה עימי. אנא לך ותאמר לו זאת בשמי".

ממשיך ר' חנוך ומספר: "התעוררתי בבהלה מהחלום, וידעתי כי אינו דמיון בעלמא. הרי כך היה המעשה בדיוק לפני כשמונה וחצי שנים, כשאני הייתי עד לכל פרט בו. ניגשתי בבוקר אל מעונו של האדמו"ר מגור וסיפרתי לו את כל מהלך החלום.

"הרבי מגור התפעל מהמסר ששלח לו רבי צבי ואמר שלוש פעמים: 'מחול לו, מחול לו, מחול לו', כשהוא מסביר שמעולם לא הקפיד עליו באמת. המשכתי לפנות לרבי ואמרתי לו: 'ומה אעשה אם יבוא אליי שוב רבי צבי בחלום?'. הרבי הרגיע אותי ואמר לי בחיוך: 'תהיה רגוע, אחר המחילה הוא כבר לא יגיע יותר'".

את המעשה סיפר ר' חנוך גבריאלוב למשפחתו של הנפטר בימי השבעה, והוסיף כי עד היום הוא לא פגש שוב את רבי צבי בחלומו.

והחי ייתן אל לבו: אם צדיק כרבי צבי זצ"ל בא בחלום במיוחד כדי לבקש סליחה, למרות שע"פ הדין הצדק עמו – כמה צריכים אנו לירא ולהתבייש מכל הפעמים שעשינו מריבות עם בני המשפחה או השכנים בגלל שטויות של הרחבת דירה, סגירת מרפסת, 'לא הזמינו אותי לחתונה' וכדומה, שרק בעולם הבא נבין כמה צער יש מכל הקפדה ואכזבה שגרמנו לאדם אחר על דבר קטן ופעוט; ואילו מנגד, אם מוותרים כאן בעולם הזה, זורמים, ולא מקפידים על כל דבר – בשמים נעשה נחת רוח עצומה, אשר מפירותיה יהנה האדם בעולם הבא.

(ע"פ גיליון 'טוב לחסות בה" משפטים תש"פ)

דרגו את המאמר: 

ממוצע (0 מדרגים)

יש לנו 2 קבוצות ווטסאפ מרכזיות במוקד תהילים ארצי. הצטרפו לאחת מהן לפחות בלחיצה: קבוצות פרק תהילים יומי + קבוצות הסגולה/התפילה היומית

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


הנפטר התגלה לבנו בחלום וביקש רק דבר אחד...

“פניתי ליהודי מבוגר בשנות ה-70 לחייו ושאלתי אותו אם הוא מעוניין להניח תפילין. בתגובה, הוא פרץ בבכי ושאל אותי: ‘אתה תעזור לי?’ אמרתי לו: ‘בוודאי, בשביל זה אני כאן’…” מה שקרה אח''כ ידהים אתכם

שאלת חלום - איך עושים את זה?

כשרוצים להגיע לאמת צריך כמה דברים בסיסיים כדי שמשמים יתנו לו את התשובות, הרב חיים פוקס מסביר כיצד עושים שאלת חלום

החלום המסעיר של רבה של פתח תקווה

תוך כדי שיחה שאל אותי הרב מה יש לי בתיקי. הוצאתי את דפי החתימות והראיתי לו. מיד כשראה זאת, נפלטה מפיו צעקת בהלה: "ווי!" מה קרה? – שאלתי אותו, ואז הוא סיפר…

סגולות נבחרות


סגולה לפרנסה

הרב יגאל כהן בסרטון קצר על הסגולה הטובה ביותר לפרנסה טובה: תשלום בעתו

סגולה לכל הישועות: פתח אליהו הנביא. לפניך הנוסח המלא

סגולה נפלאה לכל נושא ועניין, פתיחת אליהו הנביא קודם התפילה - פָּתַח אֵלִיָּהוּ (הנביא זכור לטוב) וְאָמַר, רִבּוֹן עָלְמִין דְּאַנְתְּ הוּא חָד וְלָא בְחֻשְׁבָּן, אַנְתְּ הוּא עִלָּאָה עַל כָּל עִלָּאִין, סְתִימָא עַל כָּל סְתִימִין, לֵית מַחֲשָׁבָה תְּפִיסָא בָךְ כְּלָל...

10 סגולות להריון קל ובריא

כאבי היריון ולידה הם צער בלתי יתואר לאישה. איך זוכים בכל זאת לכך שהכול יעבור בשלום ובקלות? לפניכם 10 סגולות בדוקות

סגולה לפרנסה טובה

מחפשים סגולה לפרנסה טובה? לפניכם תהילים פרק כ"ג, הידוע כסגולה לפרנסה טובה
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |