מפעים: זה החלום שבזכותו נולד רשב''י

בדרך לחלאקה עם הילד? קבלו תפילה חזקה במיוחד

הכי מסוגל לישועות: ביום הקדוש, במקום הקדוש - והשם שלכם יהיה שם!

סגולה עצומה לל"ג בעומר מהבן איש חי

ל"ג שמח! כל הסגולות הקדושות של ל"ג בעומר

בריאות

האדם היהודי, מצד הנפש, לא מפחד משום דבר

הרב עופר ארז שליט"א מדבר על אחד הניסיונות הכי קשים בדור שלנו. מאיפה זה נמשך? למה זה קורה?


29/06/21 | י"ט תמוז התשפ"א

הגדלת טקסט

הקטנת טקסט

יום של ישועות וסגולות: בל"ג בעומר נהיה במירון, נתפלל עליכם, נחלק בשמכם ח"י רוטל ונקרא זוהר לזכותכם. אל תפספסו הזדמנות לקחת חלק בסגולה הגדולה. לחצו כאן >> 

מדברי הרב בסרטון:


אחד הניסיונות הכי קשים בדור שלנו

בליקוטי מוהר"ן אומר רבינו כי האדם היהודי, מצד הנפש, מצד המהות שלו, לא מפחד משום דבר. ברוך השם, הנשמה שלנו גבוהה מאוד, אנחנו לא מפחדים. אבל, אנחנו רואים הלכה למעשה, כמה פחדים, כמה חרדות, יורדות עלינו, יורדות על עם ישראל. בכלל ובפרט. אדרבא, אחד הניסיונות הכי קשים של הדור שלנו זה הפחדים והחרדות. מאיפה זה נמשך? למה זה קורה?


בשעה שאדם מפחד, גזרו משמים שהוא יפחד

אומר רבי נחמן יסוד מאוד גדול בדבר הזה, בשעה שאדם מפחד, גזרו משמים שהוא יפחד. כל פחד וכל חרדה שאנו מרגישים, משמים הורידו לנו את הפחד ואת החרדה הזאת. אומר מדי רבינו, מה נעשה כנגד זה? מה נעשה כנגד הגזירה הזאת, שלא יגזרו עלינו את זה. שאנחנו נזכה שלא נפחד, שכמו שאמרנו ורואים את זה בחוש, זה אחד הניסיונות הכי גדולים של הדור שלנו.


בשעה שאדם דן את עצמו ושופט את עצמו

אומר רבינו, בשעה שאדם דן את עצמו ושופט את עצמו, מה זה דן את עצמו ושופט את עצמו? אדם מסתכל: "איך אני מתנהג?", "איך התנהגתי היום?", "כעסתי? הקפדתי? חשבתי מחשבות לא טובות?, עשיתי מעשה לא טוב?". האם מתבונן במעשים שלו במשך היום. חשוב וטוב לעשות את זה בכל יום, התבוננות כזה, חשבון נפש: "איך התנהגתי היום? מה אני צריך לתקן?". ואם עשיתי דבר לא טוב, אז אני מבקש סליחה, מבקש מהקדוש ברוך הוא שיעזור לי שאנ לא אחזור למקום הזה. אומר רבי נחמן דבר נפלא: "על ידי שאדם עושה חשבון הנפש, מבטל מעליו את גזירת הפחד והחרדות".
 

אחת העצות היסודיות והנפאות ביותר לבטל את הפחד, פחדים וחרדות, שאדם יעשה חשבון נפש אמיתי עם עצמו.

מחפשים סגולה מיוחדת לרפואה? מה שאתם צריכים נמצא בלחיצה כאן >>>

עוד מאמרי תוכן בנושא בריאות

X
  • © כל הזכויות שמורות