לב נקי בעת קיום המצוות

אני כן מקנא בך על המצווה אשר עשית לפני כן, בצינעה ובסתר, שכנראה נעשתה בשלמות כזו עד שגררה אחריה מצווה כה גדולה של בניין ישיבה ללומדי תורה

14/03/18 | כ"ז אדר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


לאחר שסיים רבי מאיר שפירא מלובלין לבנות את ישיבתו המפורסמת: "חכמי-לובלין", נערך ברוב והדר טקס הנחת אבן הפינה. בראש רשימת המכובדים, הגיע נדבן אחד שתרם את רוב הסכום להקמת הישיבה. על בימת הכבוד לצידו של הנדבן הושיבו את רבי ישראל מצ'ורטקוב זצ"ל.
 
פנה הרבי לנדבן ואמר לו: "אתה יודע... אני בכלל לא מקנא בך על המצווה שקיימת לבנות את הישיבה משום שמצווה זו גוררת אחריה כבוד רב ומאבדת מערכה בעקבות זאת.
אני כן מקנא בך על המצווה אשר עשית לפני כן, בצינעה ובסתר, שכנראה נעשתה בשלמות כזו עד שגררה אחריה מצווה כה גדולה של בניין ישיבה ללומדי תורה..."
 
"קְחוּ מֵאִתְּכֶם תְּרוּמָה לה' כֹּל נְדִיב לִבּוֹ יְבִיאֶהָ אֵת תְּרוּמַת ה' זָהָב וָכֶסֶף וּנְחֹשֶׁת" (שמות לה', ה')
 
נדיבות הלב היא אבן הבוחן בקיום המצווה עצמה ולא קיומה לשם הכבוד שיוצא ממנה לאחר מכן...
 
מצוות רבות אנו זוכים לקיים במשך כל ימי חיינו, חלקן בהידור רב וחלקן פחות. בקיום המצוות חשוב הלב, היכן הלב שלך נמצא באותו רגע של קיום המצווה, האם טמון בקיומה רצון אחר או שכל ליבך טמון בה כדי להביא אותה כליל ושלמה אל בוראך?
 
מבקש מאיתנו הבורא: "כל נדיב ליבו יביאה - אני מחפש את הלב שלכם, אני רוצה שתכניסו לתוך המצווה את הרצון שלכם לעשות לי נחת רוח, ללא כל טובת הנאה אחרת".
 
בורא עולם חוקר ליבות וכליות, הוא חוקר את הלב שלך, ככל שהלב שלך נקי יותר בקיום המצווה כך גם השכר והשפע שלך יבואו מתוך ליבו של בוראך, ולא עוד אלא שקיום מצווה בצורה כזו תגרור אחריה קיום של עוד מצוות רבות טובות...
 
יום טוב, שבת שלום ובשורות טובות
לגאולת והצלחת עם ישראל. אמן!
 
ניתן לרכוש את הספר הראשון של  "החיזוק היומי" בטל- 0525581133

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.8 (97 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם

תפילה סגולית לזרע בר קיימא

זקוקים לזרע בר קיימא? מחכים להריון? לפניכם תפילה לזרע בר קיימא. שִׁיר הַמַּעֲלוֹת, לִשְׁלֹמֹה: אִם-יְהוָה, לֹא-יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ; אִם-יְהוָה לֹא-יִשְׁמָר-עִיר, שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר.

תפילה ללידה קלה + סגולות

תפילה וסגולות ללידה קלה ומוצלחת, כולל פרק תהילים ללידה קלה. יש לקרוא לפני לידה או אפילו בחדר לידה. לַמְנַצֵּחַ מִזְמוֹר לְדָוִד: יַעַנְךָ יְיָ בְּיוֹם צָרָה יְשַׂגֶּבְךָ שֵׁם אֱלהי יַעֲקֹב: 

תפילה סגולית לפרנסה - מקוצר

יהי רצון מלפניך ה' אלוהינו ואלוהי אבותינו, שיהיו מזונותי ופרנסתי ומזונות ופרנסת בני ביתי עם מזונות ופרנסת כל עמך בית ישראל, מוכתרים וּמְאוּמָּתִים ומוצדקים בידך
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |