נצל את הכוחות הטמונים בך

באחד הלילות השקיף שומר המגדלור במשקפת וראה ספינה גדולה מתקדמת במהירות לעבר הסלעים. אם לא יזהירו את רב החובל שישנה כיוון הספינה תתנפץ בסלעים

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ


בצרפת היה מגדלור. מגדלור הוא מגדל המפיץ אור חזק בכדי שספינות ידעו לנווט את דרכן, ולא יתנפצו בקווי החוף המסוכנים. בתוך המגדלור ישב איש זקן, שומר המגדלור ששנים רבות עשה את עבודתו נאמנה. היה לו כלי גדול של שמן שבאמצעותו הדליק אור בראש המגדל ומידי חודשים מספר היה ממלאו.
 
לימים שומר המגדלור הזקן הלך לעולמו, ובמקומו מינו שומר צעיר ונמרץ. הוא ישב בתוך המגדל, מילא את השמן והאיר לספינות שבאו מרחוק.
 
באחד הימים הגיע אדם זקן למגדלור ואמר: "אשתי חולה, קר לנו בבית. חשבתי שאולי תוכל לתת לי מעט שמן כדי שאוכל לחמם את הבית".
 
שומר המגדל החדש חשב: "באמת, למה לא? מה זה מעט שמן מתוך הכלי הענק שיש פה? לעזור לאישה זקנה זו ממש מצווה". והוא נתן לו מעט שמן בכלי.
 
בחלוף ימים מספר הגיע איש צעיר שאשתו ילדה תינוק. הוא ביקש משומר המגדלור מעט שמן בכדי לחמם את הבית ליולדת ולתינוק. שומר המגדלור האדיב נתן לו שמן בשמחה.
 
השמועה על שומר המגדלור החדש פרשה לה כנפיים וכל אדם שנזקק לשמן הגיע אל המגדלור, ביקש שמן וקיבל. שומר המגדלור ראה בזה חסד עצום.
 
באחד הלילות השקיף שומר המגדלור במשקפת וראה ספינה גדולה מתקדמת במהירות לעבר הסלעים. אם לא יזהירו את רב החובל שישנה כיוון הספינה תתנפץ בסלעים.
 
רץ השומר במהירות לכלי של השמן בכדי להדליק את האור, אבל – לא היה שמן. השמן אזל...
 
שומר המגדל ניסה בכל הכוח לצלצל בפעמון הענק שבראש המגדל, אבל רב החובל לא שמע. הספינה הגיעה במהירות אל הסלעים, והתנפצה בקול רעש וצרחות מחרידות. מאות נוסעים בספינה טבעו בים.
 
צוות חקירות צרפתי הגיע לחקור ולבדוק מה קרה. "נרדמת? לא עמדת על המשמר?", הם שאלו את שומר המגדלור.
 
"לא, לא נרדמתי, אני דווקא צלצלתי בפעמון".
"אבל מדוע לא הדלקת את האור?"
השיב שומר המגדלור בבושה: "כי לא היה לי שמן..."
"לא היה לך שמן?! הרי יש לך כלי ענק של שמן שיכול להספיק למספר חודשים, איך לא היה לך שמן?" שאלו בתמיהה.
"איש זקן רצה לחמם את הבית, אישה שילדה ותינוק קטן...", הוא השיב בבושה.
 
"אתה השתמשת בשמן שלא לצורך? אתה מעלת בתפקיד החשוב שנתנו לך! בגללך מתו באכזריות מאות נוסעים!" והוא נשלח למאסר עד סוף ימיו ('ארבעים ושמונה שערים לחכמה')
 
שני בניו של אהרון הכהן נדב ואביהו נכנסו לקודש הקודשים. שני חוטים של אש נכנסו באפם ושרפו את נשמתם. חז"ל נותנים לכך סיבות מספר: הורו הלכה לפני רבם, נכנסו למשכן שתויי יין, לא נשאו נשים, הלכו אחרי משה ואהרון ואמרו: "מתי ימותו שני זקנים אלה ואנחנו ננהיג את העם?"
 
כשהם אמרו: "מתי ימותו שני זקנים אלה ואנחנו ננהיג את העם", הם ידעו שיש להם כוח להנהיג. הם היו מודעים היטב
לאוצרות שבורא עולם נתן להם אבל הם ראו את משה ואהרון מולם וזה מה שמנע מהם לפעול. אמר הקב"ה: "אני נתתי לכם כוחות, יכולות ועוצמות, תשתמשו בהם!"
 
לכולנו יש אוצרות, אולם לפעמים אנחנו משתמשים באוצרות האלה במקומות לא נכונים ומבזבזים אותם בהבל ולריק. לעיתים אנו מבזבזים אותם בחוץ, על אנשים אחרים ומפקירים את האנשים הקרובים אלינו.
 
על זה תבע הבורא את נדב ואביהו - קיבלתם כוחות להנהיג, לעשות, לפעול, אז מה אם משה ואהרון ישנם? קומו ותעשו! מה שאתם לא תעשו – זהו בגדר שריפה.
 
אל תבזבז את "שמן" החיים שלך בתירוצים. פשוט קום ותעשה כי אף אחד לא יעשה זאת במקומך...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (88 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |