אבא הולך תמיד איתך

המשיכו השניים בדרכם והגיעו למעיין מרהיב. חשב הבן לעצמו: "מה יקרה אם אעזוב את ידו של אבי למספר רגעים? רק אלך לראות את המעיין מקרוב". עזב את ידו של אביו ושכשך במי המעיין.

03/08/19 | ב' אב התשע"ט

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ


אב ובנו הלכו דרך ארוכה כדי להגיע אל ביתם, בדרכם הגיעו ליער גדול. לפני שנכנסו אל היער פנה האב לבנו ואמר: "היער גדול וסבוך, יש בו חיות מפחידות ובורות רבים, אני מבקש ממך - אל תעזוב את היד שלי". הבטיח בנו שיחזיק את ידו ויהי מה.
 
בדרך ראה הילד סוגים שונים של חיות יפות, עצים גבוהים, פרחים ומראות מיוחדים שמעולם לא ראו עיניו. חשקה נפשו להתקרב למראות המרהיבים אך נזכר בהבטחתו לאביו לא לעזוב את ידו.
 
המשיכו השניים בדרכם והגיעו למעיין מרהיב. חשב הבן לעצמו: "מה יקרה אם אעזוב את ידו של אבי למספר רגעים? רק אלך לראות את המעיין מקרוב". עזב את ידו של אביו ושכשך במי המעיין.
 
אביו התקדם מעט וכשהסתובב הבן לשוב אל אביו לא מצאו. החל הילד לחפש את אביו ובמקביל אביו חיפש אותו.
 
שניהם קראו בקול אחד לשני, ומלמלו: "איפה הבן שלי?" "איפה אבא שלי?"
 
הלילה ירד וקולות התנים מילאו את היער, הבן החל לפחד ולבכות, "למה עזבתי את ידו של אבי?" לחש לעצמו.
 
לפתע הרגיש הבן חבטה בגבו, הוא החל לצעוק בכאב: "אייי". כשהסתובב ראה את אביו שאמר לו בבכי: "בני! למה עזבתני?" (האדמ"ור מגור)
 
העולם הזה הוא כמו יער גדול, יער סבוך בתלאות החיים, בורא עולם אומר לנו: "תחזיקו את היד שלי, אל תלכו בלעדיי". ואנו מתפתים אחר ה"יער" הגדול והיפה, עוזבים את ה"יד" של אבא ומסתבכים ב"יער" חיים.
 
אנו צועקים אל אבא שבשמים, מבקשים אותו, מחפשים את אבא שלנו. מסובבים את הראש ורואים שמי שנתן לנו את החבטה, את הקושי והניסיון הוא לא אחר מאשר אבא שלנו.
 
החזק את ידו החזקה של אבינו שבשמים, לך איתו צעד אחר צעד, סמוך עליו ובטח רק בו.
 
גם אם חלילה עזבת את ידו, אל דאגה, פשוט תקרא לו, הוא יבוא להיכן שאתה נמצא וירים אותך שוב מעלה, כי אתה... הבן האהוב שלו...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

הדרך לישועה שלך בע"ה: קבלת קריאת תהילים יומי ביחד עם עשרות אלפי יהודים - לחצו כאן לפרק במייל וכאן לפרק בווטסאפ

תכנים שיעניינו אותך (מתחלף מדי יום בחצות)מאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אנו חבל ההצלה של האחר

לא תמיד אנו מבינים מדוע הקושי הגיע אלינו, לפעמים הוא בא כדי לחשל אותנו, ולהיות אנו בעצמנו חבל ההצלה של האחר

מתי אדם מודה? כשיש לו חיסרון

בורא עולם רוצה אותך קרוב אליו, לכן לא תמיד נותן לך את כל צרכיך, אולם אם תתפלל, תתן הודיה, תדבר עם הבורא, תכניס אותו לחייך, גם כשיש לך, גם כשהכול טוב, הוא ידאג שהטוב הזה לא ימוש מביתך

הסוד לישועה - ביטחון בבורא בכל מצב

כשיש לאדם על מי לסמוך, הוא כביכול "מזניח" את ביטחונו בבורא עולם, וכל יהבו וביטחונו על אותו אדם. אף שיש לאדם קשרים וכישורים, צריך הוא לשים קודם את ביטחונו בבורא, וכשיש לאדם ביטחון גמור בקב"ה הוא יזכה לישועות רבות

כוחה של תפילה

קראו את סיפור המעשה באדם שקצב לו רופאו ארבעה ימים לחיות ובא ל"חזון איש" בבקשה שיסייע לו

סגולות נבחרות


כיצד יצליח בבניית בית בהצלחה?

יַעֲמֹד וְיֹאמַר שֶׁבּוֹנֶה הוּא בַּיִת זֶה לְשֵׁם ה', דְּהַיְנוּ שֶׁבְּבַיִת זֶה יִשְׁמֹר מִצְווֹת ה' כָּרָאוּי לְבַיִת יְהוּדִי
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |