אבא הולך תמיד איתך

המשיכו השניים בדרכם והגיעו למעיין מרהיב. חשב הבן לעצמו: "מה יקרה אם אעזוב את ידו של אבי למספר רגעים? רק אלך לראות את המעיין מקרוב". עזב את ידו של אביו ושכשך במי המעיין.

16/04/18 | א' אייר התשע"ח

 

גם לך יש אדם יקר שהלך לעולמו בטרם עת? הקליקו כאן


אב ובנו הלכו דרך ארוכה כדי להגיע אל ביתם, בדרכם הגיעו ליער גדול. לפני שנכנסו אל היער פנה האב לבנו ואמר: "היער גדול וסבוך, יש בו חיות מפחידות ובורות רבים, אני מבקש ממך - אל תעזוב את היד שלי". הבטיח בנו שיחזיק את ידו ויהי מה.
 
בדרך ראה הילד סוגים שונים של חיות יפות, עצים גבוהים, פרחים ומראות מיוחדים שמעולם לא ראו עיניו. חשקה נפשו להתקרב למראות המרהיבים אך נזכר בהבטחתו לאביו לא לעזוב את ידו.
 
המשיכו השניים בדרכם והגיעו למעיין מרהיב. חשב הבן לעצמו: "מה יקרה אם אעזוב את ידו של אבי למספר רגעים? רק אלך לראות את המעיין מקרוב". עזב את ידו של אביו ושכשך במי המעיין.
 
אביו התקדם מעט וכשהסתובב הבן לשוב אל אביו לא מצאו. החל הילד לחפש את אביו ובמקביל אביו חיפש אותו.
 
שניהם קראו בקול אחד לשני, ומלמלו: "איפה הבן שלי?" "איפה אבא שלי?"
 
הלילה ירד וקולות התנים מילאו את היער, הבן החל לפחד ולבכות, "למה עזבתי את ידו של אבי?" לחש לעצמו.
 
לפתע הרגיש הבן חבטה בגבו, הוא החל לצעוק בכאב: "אייי". כשהסתובב ראה את אביו שאמר לו בבכי: "בני! למה עזבתני?" (האדמ"ור מגור)
 
העולם הזה הוא כמו יער גדול, יער סבוך בתלאות החיים, בורא עולם אומר לנו: "תחזיקו את היד שלי, אל תלכו בלעדיי". ואנו מתפתים אחר ה"יער" הגדול והיפה, עוזבים את ה"יד" של אבא ומסתבכים ב"יער" חיים.
 
אנו צועקים אל אבא שבשמים, מבקשים אותו, מחפשים את אבא שלנו. מסובבים את הראש ורואים שמי שנתן לנו את החבטה, את הקושי והניסיון הוא לא אחר מאשר אבא שלנו.
 
החזק את ידו החזקה של אבינו שבשמים, לך איתו צעד אחר צעד, סמוך עליו ובטח רק בו.
 
גם אם חלילה עזבת את ידו, אל דאגה, פשוט תקרא לו, הוא יבוא להיכן שאתה נמצא וירים אותך שוב מעלה, כי אתה... הבן האהוב שלו...
 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

 

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה בדואר. לחצו כאן

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


סגולות נבחרות


תפילת פיטום הקטורת

תפילת פיטום הקטורת - הנוסח המלא, כולל סגולותיה. אַתָּה הוּא ה' אֱלהֵינוּ שֶׁהִקְטִירוּ אֲבותֵינוּ לְפָנֶיךָ אֶת קְטרֶת הַסַּמִּים

עצה שלא יזיקו לו המחשבות זרות

כָּל הַמַּחְשָׁבוֹת הַזָּרוֹת הַתּוֹקְפוֹת אֶת הָאָדָם, וּמִתְנוֹצְצוֹת לָאָדָם בְּמֹחוֹ וְאֵין הָאָדָם חָפֵץ בָּהֶם, וְאַדְרַבָּא מִצְטַעֵר מֵהֵם, אֵין הָאָדָם נֶעֱנָשׁ עֲלֵיהֶם כְּלָל וּכְלָל

תפילה סגולית לאהבה

פרק קל"ט בתהילים מסוגל להבאת זוגיות ואהבה. (א) לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע: (ב) אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק: 
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |