על קדושתו של.. שולחן

"במשך כחצי שנה היייתי כלוא בביתי כשבחוץ קרבות עזים. כעבור חצי שנה הסרתי את מחצית השולחן ויצאתי מפתח ביתי. באותו הרגע גיליתי עיירה חרבה ורק ביתי המוגן, על ידי השולחן של רבי ישכר דב, עמד שלם ללא נזק כלל..."

01/11/18 | כ"ג חשון התשע"ט

 

מכתב מיוחד מהרב מנדל, כולל מתנה עבורך. לחצו כאן

בעת ששהה רבי ישכר דב בעיר ראצפרט התגורר במקום סוחר שעזב את כל עסקי מסחרו לטובת שימושו של רבי ישכר דב, בכל הזמן ששהה הרב בראצפרט שירתו האיש ודאג לכל מחסורו.
 
לפני שעזב רבי ישכר דב את ראצפרט הוא ציווה כי ייקחו את השולחן עליו ערך את ארוחתו בלילות שבת קודש בעת שהותו בראצפרט ויפרקו אותו. את ארבעת רגליו ציווה לחבר לארבע הפינות שבבימת בית הכנסת בו נהג להתפלל, ואילו את השולחן עצמו ציווה לחצות לשני חלקים, חלק אחד לתת לבעל האכסניה בה שהה בגלותו ואת החלק השני לתת לסוחר שתמך בו ושימש אותו בעת שהותו בעיר. עם נתינת השולחן לסוחר אמר לו רבי ישכר דב: "אתה עוד תצטרך את זה".
 
שנים חלפו, מלחמת העולם השנייה עברה על אדמת אירופה וקרעה אותה לגזרים. לאחר המלחמה הגיע בחור בלגי שמקורו בהונגריה לביקור שורשים בארץ אבותיו ובדרכו הגיע גם לראצפרט, שם פגש מטייל מבוגר שסיפר לו כי הוא זה ששימש את רבי ישכר דב בעת שהותו בראצפרט וקיבל ממנו חצי שולחן.
 
הוסיף האיש וסיפר לתייר: "עם כיבוש הונגריה על ידי הנאצים אגרתי כמות גדולה של מזון בתוך ביתי, סגרתי את החלונות והדלתות, ואל פתח הבית הצמדתי במסמרים את חצי השולחן אותו קיבלתי מרבי ישכר דב שישמש עבורי לביצור ומגן על הפתח.
 
במשך כחצי שנה היייתי כלוא בביתי כשבחוץ קרבות עזים. כעבור חצי שנה הסרתי את מחצית השולחן ויצאתי מפתח ביתי. באותו הרגע גיליתי עיירה חרבה ורק ביתי המוגן, על ידי השולחן של רבי ישכר דב, עמד שלם ללא נזק כלל..."
 
חתיכת קרש הצילה בית שלם מהפגזות, היתכן? לא הקרש הציל את הבית ויושביו אלא מה שהיה על הקרש - שולחן שבת מלא במטעמים, שירים ודברי תורה.
 
יום שבתון יש בכל שבוע, יום בו המלך שבת ונתן לנו זכות והצלה לשבות יחד איתו ביום השביעי, לעשות אותו יום מיוחד, יום משפחתי, יום רוחני יותר.
 
אחד הסממנים של היום הזה הוא שולחן השבת, על השולחן השבת עובר כל השבוע שעבר עלינו, ריחות של אוכל הקיימים רק בשבת, שירי שבת ופנינים מפרשת השבוע. עם שולחן כזה אפשר לנצח מלחמות, עם שולחן כזה אפשר לשאוב כוח וקדושה לשבוע חדש.
 
לא בכל יום יושבים כולנו סביב שולחן אחד, הדבר קורה בשבת, כולנו מסובים בחוויה נעימה ומלכדת.
 
ננצל את היום הזה, את השולחן הזה לשולחן מלכד, מעורר וקדוש, נשאב ממנו ערכים ושמחה, נתקרב ונתגבש. לא נהפוך אותו לסתם שולחן חולין, נכניס בו מטעמים בדמוי שירים ופרפראות, מילים מפרגנות ואהבה, נעשה את שולחן העץ שלנו שולחן חיים, עץ חיים, עץ שיכול להביא אותנו אל החיים האמיתיים.
 
שולחן השבת שלך הוא לא סתם שולחן עץ, הוא שולחן שיביא לך הרבה ישועות וניסים, עשה אותו שולחן מלכים, שולחן שיביא אליו את מלך מלכי המלכים...
 

מתוך הספר "החיזוק היומי" 

קדושה, מה זה בדיוק? צפו בשיעורו המרתק של הרב יוסף מזרחי שליט"א המסביר מהי קדושה: 

דרגו את המאמר: 

ממוצע 4.9 (86 מדרגים)

רוצה לראות ישועות? לחצ/י כאן

יש לנו מתנה עבורך - ספר להורדה בחינם. לפרטים לחצ/י

תכנים שיעניינו אותךמאת https://www.tehillim-center.co.il/

מאמרים נוספים שיכולים לעניין אותך


אין מקרה בעולם

מה גילה הסטודנט יואב כאשר חיפש את קברו של הרב ישראל משקלוב?

פרנסה מן השמים

צריכים אנו לבטוח בבורא שייתן לנו את פרנסתנו ברווח כך נוכל לפנות זמננו לתורה ולמשפחה

סגולות נבחרות


תפילה סגולית לאישה בהריון

נמצאת בהריון? לפניך תפילה לאישה בהריון. יהי רצון מלפניך ד' אלוקיי ואלוקי אבותיי שתקל מעליי את צער עיבורי, ותוסיף ותיתן לי כוח ואון בכל ימי העיבור, שלא יותש כוחי ולא כוח העובר בשום דבר בעולם

סגולה לשמירה מעין הרע

סגולה לשמירה מעין הרע מהרב הקדוש, רבי מנחם מנדל מרימנוב, זכותו תגן עלינו. יום פטירתו - ל"ד בעומר, י"ט אייר

פרקי תהילים לעת צרה

אמירת תהילים - פרקים ל"ח, פ"ה, פ"ו, ק"ב - ידועה כמסוגלת לשעת צרה. פרקי התהילים לעת צרה - לפניכם

סגולה לכל צרה

וְהוּא בָּדוּק וּמְנֻסֶּה, וְסִפּוּרִים רַבִּים יִתְהַלְּכוּן בֵּין הַנּוֹשָׁעִים שֶׁסִּפְּרוּ וְעוֹד יְסַפְּרוּ עַל יְשׁוּעָתָם בְּדֶרֶךְ נֵס וָפֶלֶא בְּקַבָּלַת אֲמִירַת "הַלֵּל הַגָּדוֹל" - נִשְׁמַת כָּל חַי בַּעֲשָׂרָה בְּנֵי אָדָם

8 סגולות ללידה קלה

מחפשת סגולה ללידה קלה, שתסתיים בהצלחה ובלידה תקינה בע"ה? קראי את 8 הסגולות שאספנו עבורך

סגולה לקנית או מכירת דירה

וְיֹאמַר פְּסוּקִים דִּלְהַלָּן בְּהִתְבּוֹנְנוּת וּבֶאֱמוּנָה וְיִתְפַּלֵּל לַה' שֶׁיַּעַזְרוֹ אַחַר שֶׁבְּיָדוֹ ית' אֵין מַעֲצוֹר מִלְּהוֹשִׁיעוֹ כָּרֶגַע
לכל הסגולות
אומרים תהילים בשבילך 24 שעות: 1-700-700-721   |